f41b46ab-e562-4309-94da-b0a7a7b3cfc5
۱۴:۵۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

به بهانه مبارزه با داعش:

ده‌ها شهروند سوری در اثر حمله جنگنده‌های آمریکایی به شهادت رسیدند

ده‌ها تن از ساکنان مناطق شرقی سوریه در اثر حمله گسترده جنگنده‌های آمریکایی شهید و زخمی شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ جنگنده‌های ائتلاف غربی_عربی به رهبری آمریکا صبح امروز حمله جدیدی را علیه مناطق شرقی سوریه به بهانه مبارزه با تروریست‌های داعش انجام دادند.

شبکه خبری «المیادین» لبنان اعلام کرد: جنگنده‌های آمریکایی به بهانه مبارزه با تروریست‌های داعش، حمله گسترده‌ای را علیه مناطق مسکونی حومه شهر «البوکمال» واقع در شرق استان دیرالزور و در نزدیکی مرز کشور عراق انجام دادند.

بر اساس اعلام خبرنگار میدانی شبکه المیادین، 30 تن از ساکنان منطقه در اثر این حمله گسترده به شهادت رسیدند و ده‌ها تن دیگر به‌شدت زخمی شدند.

خبرگزاری «سانا» سوریه در خصوص همین مسئله اعلام کرد: حمله گسترده جنگنده‌های آمریکایی به مناطق مسکونی شهرک‌های «الباغوز فوقانی و السوسه» واقع در شمال شهر البوکمال در شرق رود فرات صورت گرفته است و بیشتر تلفات این حمله را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

به گفته منابع میدانی، ده‌ها منزل در اثر این حمله گسترده تخریب‌شده است و شمار زیادی از ساکنان در زیر آن‌ها مدفون‌شده‌اند.

منابع پزشکی محلی اعلام کردند: به دلیل وخامت اوضاع برخی از مجروحان و مدفون بودن برخی از ساکنان در زیر خانه‌های تخریب‌شده، امکان افزایش تعداد شهدا وجود دارد.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، حمله گسترده جنگنده‌های آمریکایی علیه مناطق اطراف شهر البوکمال به دلیل مخالفت ساکنان آن منطقه با حضور نیروهای دموکراتیک سوریه صورت گرفته است.

به گفته منابع محلی، جنگنده‌های آمریکایی باوجود اطلاعات کامل از محل دقیق تجمع تروریست‌های داعش در منطقه، مناطق مسکونی را مورد هدف قرار می‌دهند تا آن‌ها را مجبور کنند به نیروهای دموکراتیک سوریه اجازه ورود دهند.

جنگنده‌های ائتلاف غربی_عربی به رهبری آمریکا در چند سال گذشته به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، هزاران شهروند عراقی و سوری را مورد هدف قرار داده‌اند و به شهادت رسانده‌اند.

انتهای پیام/ المیادین