سودانی (1)
۱۴:۵۰ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

تحولات میدانی جنوب عربستان؛

ده‌ها نظامی سودانی در درگیری با رزمندگان انصارالله به هلاکت رسیدند

ده‌ها نظامی سودانی در درگیری با رزمندگان انصارالله یمنی در مناطق جنوبی کشور عربستان، کشته و زخمی شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ صدها شورشی و نظامی سودانی وابسته به رژیم سعودی حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رزمندگان یمنی به‌منظور سیطره بر مناطق جنوب غربی کشور عربستان آغاز کردند.

شبکه خبری «المسیره نت» یمن اعلام کرد: صدها شورشی و نظامی سودانی وابسته به رژیم سعودی موجود در استان «جیزان» واقع در جنوب غرب عربستان، حمله گسترده و وسیعی را با پشتیبانی هوایی علیه مواضع رزمندگان انصارالله یمن در شرق کوه «الداوود» آغاز کردند.

رزمندگان یمنی مستقر در منطقه باوجود حمله گسترده هوایی سعودی‌ها، موفق شدند با حمله معکوس خود، پیشروی شورشیان و نظامیان سودانی را در منطقه متوقف کنند.

رزمندگان انصارالله یمن در این عملیات موفق شدند بعد از درگیری چندساعته و نفس‌گیر، ده‌ها شورشی و نظامی سودانی را کشته و زخمی کنند و باقی را از منطقه فراری دهند.

هم‌زمان گروهی از رزمندگان با قرار گذاشتن تعدادی تله انفجاری در مسیر کاروان مزدوران و نظامیان سودانی در اطراف کوه الداوود، تعدادی از خودروهای نظامی آن‌ها به همراه سرنشینان را مورد هدف قرار دهند.

یگان موشکی انصارالله نیز به‌منظور دفع حمله گسترده، مواضع شورشیان و نظامیان سودانی را در منطقه مورد هدف قراردادند و خسارت سنگینی را به نظامیان و تجهیزات وارد کردند.

رزمندگان انصارالله و ارتش یمن در چهار سال گذشته به‌منظور افزایش فشار به مقام‌های رژیم سعودی، بخش‌های وسیعی از استان‌های «عسیر، نجران و جیزان» جنوب عربستان را تحت کنترل خود درآوردند.

رزمندگان یمنی در چند سال گذشته، صدها نظامی سودانی را در جبهه‌های مرزی و داخل یمین کشته و زخمی کرده‌اند.

«عمر البشیر»، رئیس‌جمهوری کشور سودان در چند سال گذشته به ازای دریافت میلیون‌ها دلار از مقام‌های سعودی، هزاران نظامی خود را برای دفاع از رژیم به داخل یمن و مناطق مرزی جنوب عربستان اعزام کرده است.

انتهای پیام/المسیره نت