download
۱۶:۱۴ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

در خطبه های نماز جمعه شهرهای استان اصفهان مطرح شد؛

نظریه پردازی جای مدیریت جهادی در حوزه اقتصادی را گرفته است/ غرب‌زده‌های خودباخته دم از مذاکرات موشکی می‌زنند

امام جمعه نطنز گفت: متاسفانه بعضی از مسئولان به بهانه تحریم ها تنبلی و بی تدبیری ها را بیشتر کرده اند و به جای مهار گرانی، احتکار و توجه به مقوله نظارت و مهم تر از همه مدیریت جهادی در حوزه اقتصادی، همچنان مشغول نظریه پردازی هستند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام امینی در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، اظهار کرد: ائمه معصومین علیهم السلام و خاندان مطهر آن ها مظهر عفت، حجب، حیا، طهارت و پاکیزگی و سرمشق تمام پیروان آن ها بوده و هستند.

امام جمعه نطنز با بیان این که پیروی از اهل بیت (ع) مایه فخر و مباهات است، افزود: مسلمانان باید سیره و سبک زندگی خود را با زندگی ائمه (ع) تطبیق دهند و هر چه نوع زندگی به سبک این عزیزان نزدیک تر باشد انسان موفق تر و به رستگاری نزدیک تر خواهد بود.

وی با تاکید بر این که برای نزدیک تر کردن سبک زندگی ها به سبک زندگی ائمه معصومین علیه السلام باید معارف اهل بیت و بزرگان دینی را یاد گرفت، گفت: متاسفانه کسانی که داعیه فرهنگ دارند به بهانه ایجاد تفریح سالم از دوچرخه سواری بانوان که مراجع تقلید آن را در ملا عام و در مقابل نامحرم، حرام دانسته اند دفاع می کنند.

خطیب جمعه نطنز با اشاره به سالروز قیام مردم مشهد در مقابل اقدام رژیم ستم شاهی در کشف حجاب، تصریح کرد: برای حفظ حجاب خون های بسیاری ریخته شده است و این مهم نیز با تمام وجود حفظ خواهد شد، برخلاف تمام سمپاشی های دشمنان در شبکه های اجتماعی و ماهواره ای ثبات دینی و پاکی خانواده ها در نظام اسلامی حفظ شده و مسبب این قلیل هرزگی ها عده ای بسیار معدود هستند که باید مواظب آن ها نیز بود.

وی هفته بهزیستی، تامین اجتماعی و مالیات را به کارکنان این حوزه ها تبریک گفت و با آرزوی موفقیت برای آن ها، تاکید کرد: پرداخت مالیات از وظایف ملی و شرعی افراد و فرار از آن حق الناس و حرام است، پرداخت مالیات از لوازم عدالت اجتماعی است و کسانی که مشکل قابل حلی در این رابطه دارند می توانند به این اداره در شهرستان مراجعه کنند.

امام جمعه نطنز با تاکید بر این که جنگ اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی راه به جایی نخواهد برد، افزود: متاسفانه بعضی از مسئولان به بهانه تحریم ها تنبلی و بی تدبیری ها را بیشتر کرده اند و به جای مهار گرانی، احتکار و توجه به مقوله نظارت و مهم تر از همه مدیریت جهادی در حوزه اقتصادی، همچنان مشغول نظریه پردازی هستند.

وی با تاکید بر این که برجام اروپایی هم مشکلات اقتصادی را حل نخواهد نمی کند، اضافه کرد: دستگاه دیپلماسی باید از حالت انفعال خارج شده و از فرصت تعامل با کشورهای منطقه، روسیه و چین در حوزه اقتصادی بهره گیرد.

حجت الاسلام امینی همچنین از ضرورت مدیریت در مصرف آب و برق در این ماه های گرم سال خبر داد و خاطر نشان کرد: مسئولان شهرستان هوای امامزادگان شهر را از همه نظر و به خصوص در موضوع تامین آب و برق داشته باشند تا موضوع جذب گردشگر مذهبی با تهدید مواجه نشود.

نشر فرهنگ بی حجابی و بی حیایی مهمترین هدف دشمنان برای ملت های مسلمان

حجت الاسلام امیر حجتی فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به خصلت صبر به عنوان مهم ترین نشانه اهل ایمان، اظهار کرد: خداوند همیشه همراه با انسان های صبور و شکیبا است و نتیجه صبر و شکیبایی حسن خلق و خوش اخلاقی خواهد بود.

امام جمعه شهر اژیه با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) افزود: حدیثی از پیامبر اسلام در مورد اخلاقیات نبوی از کتاب من لا یحضره الفقیه است که پیامبر(ص) فرمودند: یا علی آیا تو را خبر ندهم که اخلاق کدامیک از شما به من شبیه تراست؟ حضرت علی عرض کردند آری ای رسول خدا و حضرت رسول فرمودند: آن کسی که از همه شما خوش اخلاق تر و بردبارتر و به خویشاوندانش نیکوکارتر و باانصاف تر باشد.

وی در فراز دیگری از خطبه ها ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: حضرت معصومه (س) بهترین الگو برای دختران است، زیرا از نظر علمی، معنوی و عبادت به درجه‌‌ والایی رسید.

حجت الاسلام حجتی فرد با اشاره به اهمیت حجاب و  عفاف تاکید کرد: حجاب و عفاف امری است الهی در سوره های نور و احزاب به جهت پیشبرد اهداف انسانی و از همه مهمتر جهت محکم کردن پیمان زناشویی و بزرگداشت مقام زن و خانواده در اسلام است.

وی تصریح کرد: نشر فرهنگ بی حجابی و بی حیایی مهمترین هدف دشمنان جهت مبارزه با اسلام و از بین بردن پیوندهای خانوادگی و رواج فرهنگ بی بند و باری به جهت گمراه کردن جوانان از مسیر صحیح اسلام و قرآن است و باید در این رابطه دقت کرد.

امام جمعه با بیان اینکه انجام کارهای فرهنگی با موضوع حجاب یکی از مهمترین وظایف دولت اسلامی و سایر دستگاه ها جهت مبارزه و مقابله بادشمنان اسلام است، عنوان کرد: بی تفاوت بودن نسبت به این امر مهم بزرگترین خیانت به خون شهدا خواهد بود.

وی گفت: دشمنان در عرصه های نظامی توان مقابله بانظام اسلامی را هیچگاه نداشته و ندارند و این مطلب در سفر بنیامین نتانیاهو به روسیه و درخواست وی از بلادمیر پوتین مبنی بر درخواست از ایران برای خروج از سوریه نشانه ضعف و زبونی دشمنان اسلام است ولی متاسفانه در عرصه فرهنگی اقدامات لازم و کافی انجام نشده است.

حجت الاسلام حجتی فرد خاطرنشان کرد: نقشه دیگر دشمنان اسلام در مقابل مردم عزیز و همیشه در صحنه ایران جنگ اقتصادی است و مسئولان باید نسبت به این مطلب مهم باید اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به چهار نکته مهم در جنگ اقتصادی بیان کرد: جنگ اقتصادی دارای چند نکته از جمله مبارزه با مفاسد اقتصادی در ابعاد و گونه های مختلف، پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب در مباحث مختلف اقتصاد مقاومتی نظیر مدیریت صحیح بر صادرات و واردات و استفاده از ظرفیتهای داخلی نظیر جوانان نخبه و صاحب فکر در مباحث اقتصادی؛ که باید توجه لازم را به آن داشت.

امام جمعه شهر اژیه به دست آوردن شیوهای جدید مبارزه در مسیر جنگ اقتصادی و عدم اعتماد به دشمنان اسلام را از دیگر نکات مورد بررسی در جنگ اقتصادی عنوان کرد.

ایران نباید وقت‌کشی اروپایی‌ها را بپذیرد

حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر با تأکید بر مراعات زن و شوهر نسبت به همدیگر اظهار کرد: خانمی که وضع حقوق شوهرش را می‌داند، اگر بتواند با این گرانی بازار، زندگی‌اش را تأمین کند کاری فوق‌العاده انجام داده است، نباید از او چیزی بخواهد که نتواند برآورده کند.

امام‌جمعه فولادشهر بابیان اینکه متأسفانه سن ازدواج در کشورمان بالا رفته است، متذکر شد: گرانی، بیکاری، فقر، مسکن و مسائلی از این قبیل مواردی هستند که باعث فشار به خانواده‌ها می‌شود اما در کنار این موارد نمی‌توان از  زیاده‌خواهی افراد چشم پوشید چراکه وقتی قرار شد که یک عروسی چند ده میلیون هزینه بردارد و یک جهیزیه کمر یک پدر را بشکند، معلوم است که ازدواجی سر نمی‌گیرد!

وی با توجه به اقدامات اخیر کشورهای اروپایی در خصوص برجام خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها در طول هفته‌های گذشته نه‌تنها اقدامى عملى در خصوص اجرای تعهدات برجام انجام ندادند بلکه درنهایت، هفته‌ی گذشته بسته‌ای را به ایران پیشنهاد کردند که در آن منافع ایران تأمین نشده و به تعبیر آقاى روحانى رئیس‌جمهور کشورمان این بسته مأیوس‌کننده است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص گره نزدن مشکلات کشور به برجام، یادآور شد: ما نبایستى مسائل گوناگون کشور را گره بزنیم به امرى که از اختیار ما خارج است، در بیرون کشور تدبیر می‌شود و تصمیم‌گیری می‌شود، نمی‏توانیم ظرفیت کشور را معطّل توافق برجام بگذاریم.

امام‌جمعه فولادشهر بابیان اینکه هرقدر ایران خود را مشتاق‌تر به حفظ برجام نشان دهد، احتمال نابودى کامل آن بیشتر و هزینه آن براى ما بیشتر خواهد شد، افزود: باید به‌سرعت از این سیاست فاصله گرفت و دانست که طرف غربى و حتى آمریکایی‌ها که ظاهراً از برجام خارج‌شده‌اند، بیش از ایران به آن علاقه دارند.

وی با تأکید براینکه ایران نباید وقت‌کشی اروپایی‌ها را بپذیرد، تصریح کرد: اروپایی‌ها می‌خواهند با خرید زمان و ایجاد مزاحمت براى ایران توسط تحریم‌های جدید آمریکا، بیشترین امتیاز لازم را به دست آورده و کمترین امتیاز ممکن را بدهند، بنابراین این تأخیر چندماهه قابل‌قبول نبوده و حاکى از عدم حسن نیت آنان در مذاکرات است.

سرافراز با توجه به اقدامات برخی از گروه‌ها و جریانات داخلی در تقویت توطئه‌های جبهه استکبار متذکر شد:  دو گروه در کشور در این وضعیت خطیر در زمین دشمن بازى کرده و با فعالیت خود، حریف را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهند، اول آنان که دست به آشوب‌آفرینی می‌زنند و دوم برخى رسانه‌ها و سیاسیون  که این تفکر را به جامعه تزریق می‌کنند که راه و چاره دیگرى جز کوتاه آمدن مقابل دشمن و دادن امتیاز پیش پاى کشورمان نیست.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با تأکید براینکه امروز پایه‌های نظام جمهوری اسلامی بر موج خون پاک شهدا استوار است، و برای این انقلاب هزینه‌های زیادی شده است، یادآور شد: کسانی که دل به آمریکا بسته‌اند بدانند ما از رجزخوانی‌ها و تهدیدات او و این عملیات روانی که به بهانه خروج از برجام و تحریم‌های جدید به راه انداخته نمی‌ترسیم و کسی فکر نکند که ما روی خون شهدا خط قرمز می‌کشیم و دست از نظام و انقلاب و رهبری برمی‌داریم و آمریکا هم باید این آرزو را به گور ببرد!

وی وجود یک درمانگاه و بیمارستان تأمین اجتماعی در فولادشهر را ضروری دانست و متذکر شد: انتظار فولادشهر یکصدهزار نفری از مسئولان این است که برای تحقق این نیاز مهم و ضروری تلاش مضاعف کنند و به جد پیگیر این موضوع باشند.

غرب‌زده‌های خودباخته دم از مذاکرات موشکی می‌زنند!

جت‌الاسلام علیرضا فرهنگ ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه باغبهادران اظهار کرد: وقتی انسان بداند هر عملی که در این دنیا انجام می‌دهد تبعات و عواقب آن از زمان مرگ تا قیامت گریبان او را خواهد گرفت یقینا سراغ گناه و معصیت مخصوصا گناهان جنسی نخواهد رفت.

امام‌جمعه باغ بهادران با اشاره به توطئه‌های افراد شیطان‌صفت برای فریب جامعه زنان خاطرنشان کرد: امروز جهان غرب دختران را از همان کودکی به‌عنوان طعمه و ابزاری برای شهوت‌رانی در جامعه مطرح و به بهانه آزادی، آنان را به هر مکانی و هر محفلی می‌کشاند.

وی تأکید کرد: پدران، مادران مربیان و همه کسانی که با این قشر ارتباط دارند مواظب باشند تا در دام نسخه های غربی که برای دختران ما پهن‌شده نیفتند چراکه وقتی بی‌حیایی در دختران به وجود آمد دیگر تربیت نسل سالم وایمانی از دست ما می‌رود.

خطیب نماز جمعه باغبهادران با توجه به درپیش بودن سالروز تأسیس شورای نگهبان در کشورمان یادآور شد: در مورد جایگاه شورای نگهبان همین بس که ناظر بر قوانین مجلس است و اجازه نمی‌دهد قوانینی برخلاف اسلام در کشور به اجرا درآید، بر همین اساس حضرت امام(ره) به شورای نگهبان فرمود شما باید ناظر بر قوانین مجلس باشید.

امام‌جمعه باغبهادران با اشاره به نقش مؤثر شورای نگهبان در تائید و یا عدم تائید کاندیداهای انتخاباتی تصریح کرد: شورای نگهبان در تائید کاندیدها باید کمال دقت را داشته باشد و با هیچ‌کسی ملاحظه‌کاری نکند تا از ورود انسان‌های نااهل به سیستم مدیریتی کشور جلوگیری شود و خدای‌نکرده نااهلان بر این مردم حاکم نشوند.

وی افزود: یکی از عوامل مهم اقتدار ایران تجربیات نظامی و توانمندی‌های ما در دوران دفاع مقدس است و امروز به‌مراتب این توانمندی‌ها بیشتر شده است و  یکی از عواملی که دشمن را پای میز مذاکرات مستاصل کرده، همین موضوع است.

فرهنگ بابیان اینکه غرب‌زده‌های خودباخته دم از مذاکرات موشکی می‌زنند، افزود: عدم دقت و اعتماد به غرب باعث خسارت‌های زیادی به کشور در قضیه برجام شد ولی تجربه‌ای شد که این روند را نباید با اروپا تکرار کرد، هنوز اروپا هیچ تضمینی نداده است و وقت آن رسیده  که مسئولان کشورمان اروپا را هم کنار گذاشته و تمام توان خود را برای شکوفایی توانمندی‌های داخلی به کار بگیرند.

خود تحریمی های موجود به دلیل بی تدبیری برخی مسئولان به وجود آمده است

حجت الاسلام حسین رجایی پور، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی، اظهار کرد: حضرت علی (ع) می فرمایند: دو گروه در دنیا سعادتمند هستند؛ کسی که وقتی گناهی مرتکب شد سریع توبه کند و دیگری در امر خیر پیشی بگیرد و کمک به خلق خدا کند.

خطیب نماز جمعه بهارستان با اشاره به نزدیک شدن ماه ذ القعده و آغاز دهه کرامت ،خاطر نشان کرد: این دهه با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز می شود و با ولادت امام رضا (ع) به پایان می رسد، و علت نام گذاری این دهه به این علت است که : علاقه ، مهربانی و ارادت کریمانه بین امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) وجود داشته است.
وی ادامه داد: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد که حق شیعه واقعی بودن را در برابر اهل بیت (ع) به جا آوریم و این ایام را با برگزاری جشن ها در شهر بهارستان گرامی بداریم.
حجت‌الاسلام رجایی پور در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات رهبر انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) و ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: از اول انقلاب تاکنون برای اولین بار است که مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری 2 پیام با یک مضمون به سران کشورها نامه بنویسند و خواستار گسترش روابط باشند.
امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به اینکه ارسال این پیام ها به سران دو کشور روسیه و چین بسیار موقع و مدبرانه دانست و تأکید کرد:زیرا با تحریم هایی که از سوی کشورهای غربی و امریکایی و صهیونیستی شده ایم ، گسترش روابط می تواند در راستای خنثی کردن توطئه های دشمن بسیار موثر باشد.
وی افزود: متاسفانه کشور ما با دو نوع تحریم دست و پنجه نرم می کند، اول که تحریم غربی ها و امریکایی ها که از سالها قبل آغاز شده است و دیگری که به دلیل بی تدبیری مسئولان و قانون گذاران و هم چنین سودجویان بازار و اصناف بوجود آمده است و نوعی خود تحریمی داخلی است و امیدواریم این پیام ها ثمربخش باشد و توطئه های دشمن را ناکارآمد سازد.

برای برون رفت از جنگ اقتصادی ایثار و گذشت نیاز است

حجت الاسلام و المسلمین سید علی سجادی در خطبه های نماز جمعه نایین در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سیدعلی(ع) گفت: برای گذر از این مرحله باید به چند نکته توجه کرد و اول اینکه باید باور کنیم برای رفع مشکلات کشور نگاه به بیرون نتیجه نمی دهد بلکه باید به ظرفیت های داخلی نگاه کرد لذا باید به بخش خصوصی قابلیت ها و ظرفیت ها توجه کرد.

وی افزود:مسئولان باید در این جنگ اقتصادی با تلاشی جهادگونه کار کنندو افرادی هوشیار، قدرتمند و باتدبیر که روحیه جهادی دارند اقتصاد را مدیریت کنندتا کشور بیش از این خسارت نبیند

سجادی با بیان اینکه آمریکا جنگ اقتصادی علیه ایران را کلید زده گفت: باید به نسخه های غربی ها بی اعتماد باشیم زیرا غربی ها بد عهد هستند و زمانی که به نفع خودشان باشد شفاف ترین قوانین را تصویب می کنند و در غیر این صورت سعی می کنند با اجماع از موضوع بگذرند و ما را امیدوار نگه دارند اما کاری برای ما انجام نمی دهند.

وی با اشاره به روز عفاف و حجاب افزود: با حجاب و عفاف صیانت از حریم مقدس بانوان انجام می شود.

سجادی تصریح کرد: جهان غرب با ترویج فرهنگ بی حجابی و بی عفتی همواره به دنبال ابتذال جامعه بوده است.

امام جمعه نایین تصریح کرد: دشمن با نفوذ فرهنگی از طریق شبکه های اجتماعی تلاش می کند با سست نمودن پایه های حجاب و عفاف در جامعه اسلامی، جوانان را نسبت به اعتقادات و ارزشهای اسلامی بیگانه کند.

تنها راه شکست تحریم دشمن بالا بردن سطح تولید داخلی است

 حجت الاسلام سید صادق طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اردستان اظهار کرد: توجه بیشتر به فرهنگ زیبای اسلامی موجب شده تا فرهنگ شهادت طراوت خاصی را به کشور بدهد.

وی افزود: با توجه به برگزاری دو یادواره شهید در اردستان و همچنین تشییع شهیدی از دوران دفاع مقدس در شهرستان اردستان عطری از شهادت را در این منطقه طنین انداز کرد.

امام جمعه موقت اردستان گفت: همایش حجاب و عفافی که برگزار شد، با فرهنگ شهادت آمیخته شده و شهدا در وصیت نامه اشان خواهران را به پوشش حجاب سفارش کرده اند تا از فرهنگ برهنگی غرب جلوگیری کنند.

حجت الاسلام سید صادق طباطبایی نژاد با بیان اینکه تا کنون شهدای بزرگواری را تقدیم انقلاب کرده ایم، تصریح کرد: معتقدیم مهمترین نقطه قوت انقلاب و نظام ما فرهنگ شهادت و جهاد است که مردم را در صحنه نگه داشته است.

وی تاکید کرد: بهزیستی و تامین اجتماعی دو نهادی هستند که باید توجه مردم و مسئولان به کسانی که تحت پوشش آنها هستند بیشتر باشد و ظوابط در تامین اجتماعی زیاد شده و فشار را بر مردم زیاد می کند، لذا باید توجه داشته باشیم اگر سرمایه و اعتماد مردم را از دست بدهیم دیگر چیزی نداریم.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پذیرش قطعنامه598 شورای امنیت در خصوص جنگ ایران و عراق در نهایت ایران دست برتر بود و باید تجربه های جنگ را در جنگ اقتصادی که دشمن تمام عیار بر علیه انقلاب اسلامی آغاز کرده به کار بگیریم و پیروز شویم.

حجت الاسلام سید صادق طباطبایی نژاد تصریح کرد: نشانه هایی از نابسامانی فرهنگی با غفلت خو دمان و تو سط دشمن در جامعه ایجاد شده که باید با همکاری یکدیگراصلاح شود.

وی با اشاره به مشکلات کشور افزود: مهمترین مسئله کشور موضوعرد اقتصادی است که دغدغه مردم و مسئولان بوده که اگر درس را از مسائل جهادی بگیریم در این جبهه هم پیروز خواهیم بود.

نماینده مردم اردستان از ساخت و افتتاح کشتارگاه گوشت سفید در اردستان خبر داد که با راه اندازی آن 100نفر اشتغال ایجاد می شود.

حجت الاسلام سید صادق طباطبایی نژاد تنها راه شکست تحریم دشمن را بالا بردن سطح تولید و برداشتن موانع تو لید دانست  که اگر ارتباط بین مردم و مسئولان بیشتر باشد تا به مشکلات واقف باشند مشکلات برطرف خواهد شد.

انتهای پیام