صفحه اصلی » مذهبی » برخورد ظالمانه و به ظاهر زیبای جهان امروز با زن/ اسلام همواره مدافع حقوق زنان است

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد:

برخورد ظالمانه و به ظاهر زیبای جهان امروز با زن/ اسلام همواره مدافع حقوق زنان است

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد گفت: دین مبین اسلام همواره پاسدار حقوق زنان بوده است و اهمیت زن در اسلام به حدی است که پیامبر اسلام بارها در مناسبت های مختلف ارزش دختر را متذکر شده اند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدکاظم راشد یزدی ظهر امروز در گفتگو با آوای نطنز ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر اظهار کرد: گاهی از اوقات در جامعه بعضی از زنان به شخصیت، ابهت و صولت خود واقف نیستند و اگر می دانستند که وجودشان چقدر گران بها است، هرگز خود را به نمایش نمی گذاشتند.

استاد اخلاق حوزه علمیه مشهد افزود: قشر زن در دوره های مختلف مورد ظلم قرار گرفته و تاریخ گواه مظلومیت زن است، گرچه از لحاظ کمیت و بر اثر گردش زمان تعداد زنان بیش از مردان است.

وی خطاب به خانواده ها بیان کرد: در طول تاریخ مردان به دلیل قدرتمندتر بودن بر زنان تسلط داشتند و در کشورهای باستانی رفتارهای نامناسب با زنان بسیار بوده است، مجموعه این ناهنجاری ها و بد رفتاری ها با زنان در عربستان وجود داشت اما در همان منطقه اسلام ظهور و موکدا احترام به زن را سفارش می کند.

حجت الاسلام راشد یزدی با بیان این که جهان امروز هم نسبت به زن ظالمانه، اما ظالمانه ای به ظاهر زیبا برخورد می کند، گفت: دین مبین اسلام همواره پاسدار حقوق زنان بوده و اهمیت زن در اسلام به حدی است که پیامبر اسلام بارها در مناسبت های مختلف ارزش دختر را متذکر شده اند.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات جامعه ما این است که در مسئله حجاب پای پلیس به میان کشیده شد در حالی که این مسئله فرهنگی و مربوط به خانواده ها، پدران، مادران، روحانیون و حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی در خصوص نظریات جدیدی که در دنیا با نام دفاع از حقوق زنان عنوان می شود از جمله نظریات فمینیستی که خواهان حقوق مساوی زن و مرد است، خاطر نشان کرد: اینکه زن و مرد را با هم مساوی بدانیم اشتباه است و اصولا تساوی بی معنی است چراکه موجودات با هم فرق دارند، ذات زن و مرد نیز با هم متفاوت است پس نظریات مدرن که زنان را به سمت کارهای مردانه و سخت از جمله کار در کارخانه ها و غیره سوق می دهد با روح ظریف و لطافت زنانه منافات دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد