صفحه اصلی » اجتماعی » اجرای برنامه های آموزشی برای تحکیم بنیان خانواده/ آموزش «به زیستن» را باید از خانواده ها آغاز کرد

رییس اداره بهزیستی نطنز مطرح کرد؛

اجرای برنامه های آموزشی برای تحکیم بنیان خانواده/ آموزش «به زیستن» را باید از خانواده ها آغاز کرد

رییس اداره بهزیستی نطنز گفت: جامعه زنجیره ای از خانواده ها است و خانواده سالم می تواند سایر خانواده ها را تحت تاثیر قرار دهد و اگر دچار نقص و ضعف شد می تواند بر سایر خانواده ها نیز اثر منفی بگذارد لذا آموزش «به زیستن» را باید از خانواده ها آغاز کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۵

مهدی محبی صبح امروز در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به شعار هفته بهزیستی اظهار کرد: «بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن»، شعار امسال است که به نکات بسیار مهمی در خصوص صیانت و حفظ ساختار جامعه اشاره دارد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان نطنز در تشریح شعار هفته بهزیستی تصریح کرد: این شعار با تکیه بر لزوم تقویت ساختارهای بنیادین جامعه بالندگی که خود به معنی صعود و پیشرفت جامعه است را در گرو استحکام ساختار جوامع کوچک تر تشکیل دهنده آن جامعه می داند و این ساختارهای اجتماعی شامل خانواده، دانشگاه، زنان و غیره می شود که همگی در کنار هم به شکل یک مجموعه و جامعه واحد در می آید.

وی با تاکید بر این که برای حفظ ساختارها اول باید آن ها را خوب شناخت، افزود: در حوزه خانواده باید آگاهی کافی در خصوص نحوه ارتقا و حفظ آن را به خانواده ها داد، مهارت هایی چون حفظ زندگی زناشویی، نیازهای اقتصادی، شغل، درآمد، آموزش و بحث های روانی همه مولفه هایی مربوط به خانواده است که باید خوب شناخته شود و مهارت های مرتبط با آن ها آموزش داده شود.

محبی تاکید کرد: وقتی هر یک از این مولفه ها در خانواده با این آموزش ها مستحکم شود مجموعه کارکرد خانواده از هر نوع آسیب در امان خواهد ماند و این آموزش ها حتی نسل به نسل از خانواده به فرزندان تسری می یابد.

وی اضافه کرد: اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که در یکی از جامعه های کوچک، مشکل ایجاد شود مثلا در خانواده فرزندان آرامش و تربیت صحیح را نداشته باشند، همین ضعف می تواند با اثر گذاری بر بخش های دیگر کارکرد کل جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.

رییس اداره بهزیستی نطنز با بیان این که شعار بهزیستی بر صیانت از ساختارهای جامعه تاکید دارد، رسانه ها، ادارات، خانواده ها و نهادهای خدمات رسان مختلف در جامعه اگر هر کدام به شکل صحیح انجام وظیفه کنند آن جامعه روند پیشرفت را طی خواهد کرد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش خانواده های سالم در رشد جامعه، بیان کرد: اولین و مهم ترین ساختاری که باید از آن حفاظت شود ساختار خانواده است که کار بر روی این حوزه در حیطه وظایف بهزیستی است و در طول سال برنامه های مختلف آموزشی و مشاوره ای برای تحکیم خانواده ها در نظر می گیرد.

محبی خاطر نشان کرد: جامعه زنجیره ای از خانواده ها است و خانواده سالم می تواند سایر خانواده ها را تحت تاثیر قرار دهد و اگر دچار نقص و ضعف شد می تواند بر سایر خانواده ها نیز اثر منفی بگذارد لذا آموزش «به زیستن» را باید از خانواده ها آغاز کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد