1854581
۱۱:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۶

تحولات میدانی جنوب سوریه؛

حمله گسترده و وسیع جنگنده‌های روسی علیه مواضع تروریست‌ها+ فیلم

ده‌ها تن از عناصر گروه‌های تروریستی موجود در جنوب کشور سوریه در اثر حمله گسترده جنگنده‌های روسی کشته و زخمی شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با پیشروی سریع و گسترده ارتش سوریه در محورهای غربی و شمال غربی استان درعا، جنگنده‌های روسی به‌منظور فلج کردن، قطع کمک‌رسانی و انهدام پایگاه‌های تروریست‌ها به مناطق اشغالی حمله می‌کنند.

خبرگزاری «آنا» روسیه اعلام کرد: جنگنده‌های روسی به‌ منظور هموار کردن راه برای ارتش سوریه، حمله گسترده‌ای را به‌صورت مستمر علیه مواضع گروه‌های تروریستی «جبهه النُصره، ارتش آزاد و …» در غرب و شمال غرب استان درعا آغاز کرده‌اند.

جنگنده‌های روسی همچنین در این عملیات مواضع تروریست‌ها را برای اولین بار در مناطق نزدیک به مرز جولان اشغالی واقع در محور غربی استان قنیطره مورد هدف قرار دادند و خسارت سنگینی را به نیروها و تجهیزات نظامی آن‌ها وارد کردند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، مناطق اطراف شهرک و ارتفاع «الحاره»، «ام باطنه، حمیدیه و …» نیز به‌صورت مستمر مورد حمله جنگنده‌های روسی و سوری قرار می‌گیرد.

به گفته منابع میدانی، حمله گسترده جنگنده‌های روسی و سوری منجر به انهدام ده‌ها پایگاه، انبار سلاح و تجهیزات نظامی تروریست‌ها در مناطق مختلف استان‌های درعا و قنیطره شده است.

دریافت فیلم:

رزمندگان سوری نیز هم‌زمان با حمله‌های هوایی و توپخانه ارتش، حمله گسترده‌ای را علیه مواضع تروریست‌ها در شمال غرب استان درعا و مناطق شمالی استان قنیطره آغاز کرده‌اند و در 24 ساعت گذشته موفق شده‌اند مناطق مهم و راهبردی «ارتفاع الاحمر، ارتفاع الحاره، شهرک الحاره، الطیحه، مسحره، زمرین، ام العوسج و …» را تحت کنترل خود درآوردند و ده‌ها تروریست را کشته و زخمی کردند.

رزمندگان سوری در حال حاضر کنترل بیش از 85 درصد از استان درعا را در اختیار دارند و تنها 15 درصد از استان شامل مناطق مال غربی و جنوب غربی تحت اشغال گروه‌های تروریستی «جبهه النُصره، ارتش آزاد، داعش و …» است.

انتهای پیام/ آنا