خانه طباطبایی‌ها
۰۸:۴۹ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۸

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی کاشان:

حریق انبار خانه طباطبایی‌ها مهار شد/ مشکلی ‌برای بنا به وجود نیامد

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی کاشان گفت: حریقی در بامداد امروز در انبار خانه تاریخی طباطبایی‌ها رخ داد که اتاق فوقانی که محل فروش بلیط بود و راه پله پشت بام این خانه را دچار سوختگی کرد که با حضور به موقع آتش‌نشانان اطفا شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ روح‌الله فدایی در رابطه با حریق انبار خانه طباطبایی‌ها در کاشان اظهار کرد: حریقی در ساعت 3 و 7 دقیقه بامداد امروز چهارشنبه 27 تیر در انبار خانه تاریخی طباطبایی‌ها رخ داد که اتاق فوقانی که محل فروش بلیط بود و راه پله پشت بام این خانه را دچار سوختگی کرد.

وی افزود: با توجه به اعلام حادثه در این مجموعه تاریخی در خیابان علوی کاشان تیم‌های عملیاتی از ایستگاه 4 این سازمان در محل حاضر و اقدامات لازم را در مهار، اطفا و جلوگیری از گسترش حریق انجام دادند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی کاشان ادامه داد: 5 نیرو و 2 خودروی عملیاتی این حریق را در یکی از اتاق‌های طبقه فوقانی این مجموعه که به عنوان انبار استفاده می‌شده پوشش دادند و مانع از سرایت به دیگر فضاهای خانه تاریخی شدند.

وی در ادامه گفت: علت حادثه توسط کارشناسان کمیته علت‌یابی حرائق سازمان آتش‌نشانی کاشان در دست بررسی است.

فدایی در پایان بیان کرد: با توجه به مهار آتش خسارتی به خانه تاریخی وارد نشده و بازدید از خانه همانند روزهای قبل مقدور است؛ در این حادثه تنها بخش کوچکی از تأسیسات اداری دچار سوختگی شده و هیچ خسارتی به بنا وارد نشده است.

انتهای پیام/فارس