صفحه اصلی » اجتماعی » بررسی مشکلات مددجویان نطنز با حضور رئیس سازمان بهزیستی/ راه‌اندازی مرکز سالمندان بادرود منوط به کسب استانداردهای بهزیستی است

در نشست نماینده مردم نطنز با رئیس بهزیستی این شهرستان مطرح شد؛

بررسی مشکلات مددجویان نطنز با حضور رئیس سازمان بهزیستی/ راه‌اندازی مرکز سالمندان بادرود منوط به کسب استانداردهای بهزیستی است

نماینده نطنز گفت: در جلسه ای که به زودی با دعوت از رئیس سازمان بهزیستی کشور در شهرستان نطنز برگزار می شود همه مشکلات مربوط به مددجویان و کارکنان اداره بهزیستی شهرستان بررسی و پیگیری خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در اداره بهزیستی شهرستان نطنز با کارکنان این اداره دیدار و گفت و گو کرد.

مشکلات مددجویان و کارکنان بهزیستی نطنز با حضور رئیس سازمان بهزیستی بررسی می شود

مرتضی صفاری نطنزی با تبریک هفته بهزیستی، خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان جامعه را نوعی عبادت خواند و اظهار کرد: قانون جامع حمایت از حقوق معلولان که در مجلس به تصویب رسید، بر تامین مسکن معلولان تاکید کرده است و همه ادارات و نهادهای مربوطه باید با بهزیستی در این زمینه همکاری کنند.

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر مناسب سازی و تسهیل حضور معلولان در جامعه را ضروری و مورد توجه برای همه ادارات و نهادهای دولتی و عمومی به ویژه شهرداری ها دانست و افزود: در عرصه پیشگیری از آسیب های اجتماعی همه دستگاه های دولتی و عمومی موظف هستند تا اقدامات و فعالیت های لازم را انجام دهند و بهزیستی هم باید در خصوص تامین امکانات و برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقاء آگاهی عمومی افراد جامعه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکند.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه ای که به زودی با دعوت از رئیس سازمان بهزیستی کشور در شهرستان نطنز برگزار خواهد شد همه مشکلات مربوط به مددجویان و کارکنان اداره بهزیستی شهرستان بررسی و پیگیری خواهد شد.

راه اندازی مرکز سالمندان در بادرود منوط به مشخص کردن محل ساختمان و تجهیز آن است

در ادامه حسین عراقی رییس دفتر نماینده به همراه رییس، کارشناس و مددکار واحد توانبخشی اداره بهزیستی در منازل سه نفر از معلولان تحت پوشش حضور یافته، آن ها را مورد تفقد قرار دادند و از نزدیک در جریان مشکلات آن ها قرار گرفتند.

رئیس بهزیستی نطنز با بیان این که این اداره در موضوع درمان اعتیاد، خدماتی را در کمپ سپیده دم رهایی به طور مستمر و در طول سال ارائه می دهد، افزود: در هفته بهزیستی به صورت ویژه بحث اختصاص کمک هزینه درمان و مشاوره های خانوادگی، تحصیلی و فردی به دو مرکز راه فردای نطنز و آفتاب امید بادرود وجود داشته و به آن ها رایانه و کمک هزینه داده شده است.

وی تصریح کرد: در بحث مهم مشاوره های ژنتیک که متاسفانه مرکز مشاوره آن در شهرستان ما وجود ندارد و این نوع مشاوره یکی از راهکارهای پیشگیری از معلولیت است، با اختصاص یارابرگ به افراد متقاضی و همچنین معرفی پزشکان عمومی و کارشناسان ارشد ژنتیک که متقاضی راه اندازی مرکز ژنتیک در نطنز باشند وارد عمل خواهیم شد.

مهدی محبی ادامه داد: همچنین در خصوص خانواده هایی که سابقه معلولیت در آن ها وجود دارد تا مرحله نهایی مشاوره ژنتیک، تمام هزینه های آن ها پرداخت می شود.

رئیس بهزیستی نطنز گفت: مراکز تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان نطنز در حوزه اجتماعی و توانبخشی منحصر به شهرستان نیست و حتی از شهرهای دیگر و استان های دیگر پذیرش وجود دارد.

وی در پاسخ به دلایل عدم تاسیس مرکز سالمندان بادرود و عدم پذیرش سالمندان مرد در مرکز نطنز خاطر نشان کرد: مرکز سالمندان ما مرکز جامع است که سالمندان زن و مرد را پذیرش می کند اما مشکل آسانسور در طبقه فوقانی باعث عدم پذیرش سالمندان مرد بوده است.

محبی افزود: یک سری کمک هایی از طرف خیران برای راه اندازی آسانسور شده است که همچنان تقاضای کمک های بیشتر به این مرکز سالمندان را با توجه به هزینه بالای نگهداری سالمندان و هزینه‌های جاری خود مرکز داریم چرا که این مرکز با توجه به سرمایه شخصی دو تن از معتمدان اداره می شود.

رئیس اداره بهزیستی نطنز با بیان این که در بادرود هم متقاضی تاسیس مرکز سالمندان وجود دارد، خاطر نشان کرد: راه اندازی این مرکز منوط به این است که کسانی که موافقت اصولی آن را دریافت کردند بحث مشخص کردن محل ساختمان و تجهیز و رساندن آن به استاندارد مد نظر بهزیستی و اماکن و غیره را نیز حاصل کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد