2836872
۰۹:۴۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۹

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی کاشان:

اتصال سیم‌کشی پنکه برقی موجب آتش سوزی در خانه طباطبایی‌ها شد

مدیرروابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، عامل آتش‌سوزی اخیر در انبار خانه طباطبایی‌ها را اتصالی در سیم کشی برق پنکه زمینی اعلام کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ روح‌الله فدایی در رابطه با حریق خانه طباطبایی‌ها در کاشان اظهار کرد: در پی سوختنِ یکی از اتاق های خانه طباطبایی‌ها در روز گذشته یافتن عامل بروز آتش‌سوزی در این خانه تاریخی با حضور کارشناسان در قالب کمیته علت‌یابی حرایق و حوادث سازمان آتش‌نشانی در دستور کار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که اتصالی در سیم‌کشی برق پنکه زمینی علت وقوع حادثه آتش‌سوزی در انبار خانه طباطبایی‌ها بوده است.

بامداد روز گذشته حریقی در انبار خانه تاریخی طباطبایی‌ها رخ داد که اتاق فوقانی که محل فروش بلیط بود و راه پله پشت بام این خانه را دچار سوختگی کرد که تیم‌های عملیاتی از ایستگاه 4 سازمان آتش‌نشانی کاشان اقدامات لازم را در مهار، اطفا و جلوگیری از گسترش حریق انجام داده و مانع از سرایت آتش به دیگر فضاهای خانه تاریخی شدند.

همچنین با توجه به مهار آتش خسارتی به خانه تاریخی وارد نشده و بازدید از خانه همانند روزهای قبل مقدور است؛ در این حادثه تنها بخش کوچکی از تأسیسات اداری دچار سوختگی شده و هیچ خسارتی به بنا وارد نشده است.

انتهای پیام