شورای اداری
۱۰:۲۹ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳۱

در جلسه شورای اداری گلپایگان مطرح شد؛

نباید اجازه داد دولت مجددا به صندوق توسعه ملی دست اندازی کند/ دولت از رقابت با بخش خصوصی دست بردارد

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با بیان اینکه برای کاهش نقدینگی باید جلوی وام دادن صندوق توسعه ملی بخش دولتی را گرفت، گفت: نباید اجازه دهیم دولت مجددا به صندوق توسعه ملی دست اندازی کند.

به گزارش صاحب نیوز؛ علی بختیار روز گذشته در جلسه شورای اداری گلپایگان بیان کرد: کمیسیون اقتصادی ما در حوزه دلار و سکه خوب نظارت نکرد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار با بیان اینکه برای کاهش نقدینگی باید جلوی وام دادن صندوق توسعه ملی بخش دولتی را گرفت، گفت: نباید اجازه دهیم دولت مجددا به صندوق توسعه ملی دست اندازی کند.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی امریکایی ها که شیپورش از دو ماه پیش به صدا درامده است، تصریح کرد: مجلس و کمیسیون اقتصادی و بخش های مختلفی چون کمیسیون برنامه و بودجه دیر حرکت کردند.

بختیار افزود: بانک مرکزی و سازمان برنامه بودجه دولت نیز متاسفانه دیر اقدام کرد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار با بیان اینکه دولت باید برنامه جدید برای مالیات بر ارزش افزوده بیاورد، عنوان کرد: این مساله باعث به هم ریختگی در واحدهای تولیدی شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 32 درصد از بودجه کل کشور به حساب صندوق توسعه ملی ریخته شد، گفت: با تصمیمی شجاعانه که داشتیم، 20 درصد از تملک دارایی سرمایه ای از بودجه حذف و به اشتغال اختصاص دادیم.

بختیار با بیان اینکه، دولت باید از رقابت با بخش خصوصی دست بردارد، خاطرنشان کرد: طرح های راهسازی، جاده سازی، نیروگاه سازی، پالایشگاه سازی و…را نباید دولت انجام دهد و تنها در مناطق محروم سرمایه گذاری کند.

مدیر نظام اسلامی مدیریت را امانت الهی بداند

امام جمعه گلپایگان نیز در ادامه بیان کرد: مدیر باید مسئولیت خود را امانت الهی بداند، مشکل کشور ما این است که از مدیریت علوی دور ماندیم.

آیت الله سید علی طهماسبی تصریح کرد: متاسفانه برخی بیت المال را به عنوان طعمه نگاه می کنند و بسیاری از اختلاس ها و مشکلات از این جهت است.

وی دومین خصوصیت مدیر موفق از نگاه اسلامی را برنامه ریزی در کارها عنوان کرد.

هدفمندی یارانه ها و مسکن مهر را در دولت قبل پسندیدم

فرماندار گلپایگان نیز با بیان اینکه من مجموعا مسکن مهر را تایید می کنم، شاید دولت به آن نقد داشته باشد، گفت: دو پروژه در دولت قبل انجام شد که آن را می پسندم و آن هدفمندی یارانه ها و دیگری مسکن مهر بود.

حسین یارمحمدیان، عنوان تصریح کرد: هیچ کدام از روسای دولت ها و مسئولان نظام بااینکه به هدفمندی یارانه ها اعتقاد داشتند پای کار نایستادند و این در دولت قبل صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه پروژه مسکن مهر شاید در اجرا نقص هایی را داشت، بیان کرد: چند صد هزار مسکن در این پروژه ساخته شد که مجموعا کار درستی بود.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه دولت فعلی به جای مسکن مهر ستاد باز آفرینی را پیشنهاد داد که می خواهد بافت های فرسوده را در شهرها احیا کند، خاطرنشان کرد: شهردار باید بافت های فرسوده شهر را در کمیسیون ماده پنج استان تصویب کند و شهرستان گلپایگان از شهرهای پیشتاز در این زمینه بوده است.

یارمحمدیان با اشاره به نیاز به همدلی در مقابل دشمنان خارجی نظام، عنوان کرد: امروز مراقب باشیم کوچکترین نارضایتی در بازار و صنایع و کارخانجات ما پیش نیاید اگرچه می دانیم نوسانات بازار ارز بسیاری از مشکلات را در جامعه به وجود آورد.

وی با بیان اینکه تا آنجا که می توانیم باید این مشکلات را حل و فصل کنیم و از دامن زدن به آن ها اجتناب کنیم، گفت: قانون نباید شکسته شود ولی برای حل مشکل مردم باید خم گردد.

فرماندار گلپایگان در انتها خروج ایالت متحده امریکا از برجام را نشان دهنده حقانیت جمهوری اسلامی دانست و یاداور شد: برجام سندی بود که با آن ثابت کردیم کشور ما اهل منطق است.

بیشترین بدهکاران به اوقاف ارگان ها و دستگاه های دولتی هستند

حجت الاسلام رضا صادقی اظهار کرد: در سطح کشور 8 هزار و 51 امامزاده وجود دارد که 718 امامزاده آن در استان اصفهان است و 41 امامزاده در شهرستان گلپایگان قرار دارد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان با یاداوری اینکه اگر امروز 23 هزار شهید تقدیم انقلاب کردیم تربیت یافته در کنار بقاع متبرکه هستند، گفت: باید در توسعه و عمران و آبادانی امامزاده ها کوشید.

وی با اشاره به اینکه 31 اداره شهرستان گلپایگان مستاجر اوقاف هستند، گفت: آیا این 31 اداره اجاره های خود را پرداخت کرده اند؟ بیشترین بدهکاران به اوقاف ارگان ها و دستگاه های دولتی هستند.

انتهای پیام