برق مساجد
۱۲:۱۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳۱

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان اصفهان:

ائمه جماعات مساجد مردم را به صرفه جویی بیشتر در مصرف برق هدایت کنند

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: انتظار داریم در برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر لامپ های روشنایی کمتری استفاده شده و از نور خورشید بهره مندی بیشتری شود و نیز ائمه جماعات مساجد مردم را به صرفه جویی بیشتر در مصرف برق هدایت کنند.

به گزارش صاحب نیوز، همایش ائمه جماعات و خادمان مساجد خمینی شهر با محوریت مدیریت مصرف برق با توجه به وضعیت موجود سال جاری به میزبانی اداره برق شهرستان خمینی شهر برگزار و ضمن ارائه برخی مطالب و توصیه ها پیرامون مساجد از نظرات روحانیون برای مدیریت بهتر و رفع مشکلات مساجد در بخش برق استفاده شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان اصفهان در این همایش گفت: باتوجه به اینکه در ایام گرم سال قرار داریم برای اینکه مردم دچار خاموشی در فاصله زمانی ساعات 12 تا 16 نشوند باید همه در بخش های مختلف، مصرف برق را در این ساعات به حداقل رسانده تا ظرفیت نیروگاه های کشور جوابگو باشد و با خاموشی های کمتری مواجه شویم.

وی افزود: مردم در بخش مصرف خانگی خود در این ساعات از وسایل برقی و غیرضروری مانند لباس شویی و… که مصرف خانگی شدیدی دارد کمتر استفاده کرده و سعی شود در صورت نیاز در ساعات کم مصرف استفاده کنند.

مهدی ثقفی اضافه کرد: در بخش صنعت و کشاورزی نیز باید سعی شود در ساعات پیک، مصرف خود را به حداقل رسانده و در بخش های عمومی مانند ادارات، مساجد تقاضا داریم از وسایل سرمایشی کمترین استفاده شده و از لوازم کم مصرف استفاده شود تا بتوانیم با مدیریت عمومی مردم در همه بخش ها تابستانی خوب را پشت سر گذاریم.

ثقفی با بیان اینکه ائمه جماعات مساجد هم می توانند مردم را به صرفه جویی بیشتر هدایت کنند، ادامه داد: در مساجد انتظار داریم که در برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر لامپ های روشنایی کمتری استفاده و از نور خورشید بهره مند شوند، می توان بدون لامپ هم نماز جماعت را برگزار کرد و به مدیریت مصرف برق بیشترین کمک را کرد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان اصفهان خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی برای مساجد قانونی مصوب کرد که برق مساجد رایگان شود اما برخی مساجد با تصویب این قانون مصرف بیشتری را نسبت به قبل از این قانون دارند که از هیئت امنای مساجد سطح استان اصفهان درخواست داریم با توجه به جلوگیری از اسراف که در قرآن نیز به آن سفارش شده، ضمن اجرای این قانون مدیریت مصرف نیز برای رفاه مردم انجام شود.

انتهای پیام