هلال بن علی(ع)
۱۰:۱۴ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳۱

مدیر اجرایی آستان مقدس هلال بن علی(ع) خبر داد؛

بازدید ۱۰هزار گردشگر خارجی از آستان مقدس هلال بن علی(ع)

مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل گفت: ۱۰ هزار نفر گردشگر خارجی از ابتدای سال جاری تاکنون از این آستان مقدس دیدن کرده اند.

به گزارش صاحب نیوز؛ سید جواد تکیه اظهار کرد: روزانه به طور میانگین 80 نفر گردشگر خارجی از کشورهای اسلامی و غیراسلامی از حرم مطهر امامزاده محمد هلال بن علی (ع) آران و بیدگل دیدن می کنند که بیشتر آن ها بر اساس آمارهای موجود از کشورهای اروپایی و سپس اسلامی هستند.

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی حضور گردشگران خارجی در امامزاده محمد هلال بن علی (ع) در سال 1397 نسبت به سال های قبل افزود: برنامه هایی برای تبدیل این آستان مقدس به قطب گردشگری مذهبی کشور در حال تدوین است که در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل، با تاکید بر ضرورت تامین زیرساخت ها گفت: زیر سازی، یکی از مسائل مهم اقامت گردشگران است که متاسفانه، این شهرستان فاقد امکانات اقامتی مناسب مانند زائرسرا یا هتل است.

سید جواد تکیه در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از 103 هزار نفر در فاصله 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است افزود: آستان مقدس حضرت محمد هلال فرزند بلافصل حضرت امام علی (ع) که در آران و بیدگل قرار دارد به ویژه در این چند سال گذشته مورد توجه بسیاری، از جمله گردشگران خارجی قرار گرفته است که در همین راستا نیز 10 هزار نفر گردشگر خارجی از ابتدای سال جاری تا کنون از این آستان مقدس دیدن کرده اند.

وی در ادامه گفت: آستان مقدس امامزاده هلال بن على (علیه السلام) در شهرستان آران و بیدگل و در ۱۲ کیلومترى شهر کاشان واقع شده است.

انتهای پیام