فرماندار مبارکه
۱۳:۲۱ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱

فرماندار مبارکه تاکید کرد؛

لزوم استفاده از گونه‌های گیاهی سازگار با کم‌آبی در توسعه فضای سبز مبارکه

فرماندار مبارکه گفت: شهرداری ها، دهیاری ها و صنایع با هماهنگی جهاد کشاورزی و حفاظت محیط زیست شهرستان برای توسعه فضای سبز در آینده از گونه های درختی و گیاهی سازگار با کم آبی استفاده کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران مبارکه با موضوع تامین آب و حفظ و حراست از فضای سبز و پارک های شهرداری ها و دهیاری ها به منطور اجرای مصوبات کارگروه سازگاری با کم آبی در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

فرماندار مبارکه با اشاره به کاهش بارش ها و تنش و بحران کم آبی در سطح کشور و به خصوص در شهرستان های استان اصفهان و لزوم اصلاح الگوی مصرف آب در زمینه شرب، کشاورزی و صنعت و اهمیت نجات جان درختان و فضای سبز شهرستان که در واقع نقش کلیدی در حفظ محیط زیست شهرستان را ایفا می کنند، تامین آب شرب مردم شهرها و روستاها را اولویت اول برشمرد.

حمید عصارزادگان بر تعامل و همکاری کلیه دستگاه های متولی با امور آب و فاضلاب شهری و روستائی در تامین آب شرب مردم شهرها و روستاها و همکاری با شهرداری ها و دهیاری ها در راستای حفظ درختان پارک ها و فضای سبز شهری و روستائی شهرستان تاکید کرد.

وی به بحران کمبود آب در کشور اشاره و تاکید کرد: شهرداری ها، دهیاری ها و صنایع با هماهنگی جهاد کشاورزی و حفاظت محیط زیست شهرستان برای توسعه فضای سبز در آینده از گونه های درختی و گیاهی سازگار با کم آبی استفاده کنند.

رئیس شورای مدیریت بحران شهرستان مبارکه افزود: کلیه دستگاه های متولی در راستای صرفه جوئی در مصرف آب شرب و آب کشاورزی به مردم اطلاع رسانی و در این خصوص با اداره آب و فاضلاب شهرستان تعامل و همکاری کنند.

انتهای پیام