آیت الله سید ابوالحسن مهدوی
۰۹:۳۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۳

عضو خبرگان رهبری:

رهبر انقلاب بر حمایت از جوانان مومن انقلابی تاکید دارند/ جوان انقلابی اهل عمل گرایی است و دنبال نتیجه نیست

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اهل بیت انتظاراتی از شیعه دارند، گفت: امروزه رهبر معظم نیز موضوع جوان انقلابی را مطرح می کنند و درخواست ها و مطالباتی را از این جوانان در سخنانشان بیان می کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی شب ولادت امام هشتم (ع) در جمع محبان آل الله مسجد حضرت ابالفضل خمینی شهر پیرامون انتظارات حضرت رضا(ع) از یک شیعه اظهار کرد: شخصی از امام رضا(ع) سوال کرد جانم فدای شما چگونه کار ولایت را زنده کنیم؟ امام فرمودند «بیاموزید و به دیگران تعلیم دهید».

وی با اشاره به اینکه اهل بیت انتظاراتی از شیعه دارند، افزود: امروزه رهبر معظم نیز موضوع جوان انقلابی را مطرح می کنند و درخواست ها و مطالباتی را از این جوانان در سخنانشان بیان می کنند.

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: مومن باید زیرک و باهوش باشد ولی فریبکار مانند معاویه نباشد که با انجام برخی کارها مردم فکر می کردند زیرک است و امام علی علیه السلام فاقد این توانایی هاست ولی امام فرمودند «اگر تقوی نبود من زیرک ترین فرد بودم».

استاد حوزه ادامه داد: کشور ما این تفاوت را با کشورهای آمریکایی و اروپایی دارد در واقع انها دین سالم و عقل سالم ندارند، دیدید که چگونه برجام را عمل نکردند، آنها با فریبکاری، جاسوس ایرانی وطن فروش به کشور ما می فرستند که گزارش کارها و صحبت های انجام شده را بدهد.

آیت الله مهدوی عنوان کرد: در کشور آمریکا افرادی که از اوضاع کشورخود ناراضی باشند زیاد است ولی ما این کار را انجام نمی دهیم چون ما دارای تقوای الهی هستیم و و مانند دشمنان رفتار نخواهیم کرد و این یکی از نکاتی است که باید توجه کرد.

وی با بیان اینکه مومن مامور به تکلیف است و وظیفه اش عمل گرایی است و دنبال نتیجه نیست، گفت: مومن به بیت المال حساسیت دارد و بیت المال را مال البیت نمی داند.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: مومن تجمل گرا نیست، رهبر معظم انقلاب فرش در خانه خود ندارند و یک ریال از بیت المال و وجوهات استفاده نمی کنند، رهبر ما در اوج قدرت به سادگی گذران زندگی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه مومن پس از ایمان آوردن در پایبند بودن به آن استقامت می ورزد، افزود: در اوایل انقلاب بسیار کسانی بودند که برای پیروزی انقلاب تلاش کردند و بعدها اهل فتنه شدند، در زمان پیامبر نیز مسلمان نماهایی بودند که در برابر پیامبر و ائمه ایستادند که سه گروه قاسطین و مارقین و ناکثین از آن دسته مسلمان نماها بودند که حتی به جنگ با ائمه پرداختند.

آیت الله مهدوی دومین نکته از بیانات امام رضا علیه السلام را سبقت مومن در کار خیر از دیگران برشمرد و خاطرنشان کرد: از آیه ۱۴۳ به بعد در سوره مبارکه بقره اشاره شده است که «فاستبقوا الخیرات» یعنی اگر سبقت به خیر گرفتید ما شما را در شب ظهور صاحب الزمان در مسجدالحرام گرد هم جمع می کنیم.

وی افزود: این سابقون فی الخیرات ۱۰ هزار نفر هستند و در مسجدالحرام عمره مفرده انجام می دهند و بعد از ادای فریضه صبح با صدای جبرئیل مقرب امام ظهور می کند وآ ن ۱۰هزار نفری که از سراسر جهان به آن نقطه آمده اند گرد حضرت جمع می شوند.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: باید بدانیم خصوصیت آنها چه بوده است که به این توفیق دست پیدا می کنند.

وی ابراز کرد: در زیارت جامعه این جمله را می خوانیم که اهل بیت در کار خیر از سبقت گیرندگان هستند و در آیه ۳۲ سوره فاطر نیز امده است که اهل خیر سبقت به خیر می کنند.

آیت الله مهدوی بررسی کارهای خیر را عنوان و اضافه کرد: خیرهای کوچک مانند سبقت در سلام از آن دسته است.

وی در پایان اذعان کرد: سبقت به خیر معانی بسیار زیادی دارد و از داخل خانواده می توان سبقت به خیر را انجام داد تا درون جامعه و اینچنین کارهای خیر معروف شود.

انتهای پیام