صفحه اصلی » اقتصادی » آغاز کاشت ذرت علوفه‌ای در سطح ۲۰۰ هکتار از اراضی نطنز

مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد؛

آغاز کاشت ذرت علوفه‌ای در سطح ۲۰۰ هکتار از اراضی نطنز

مدیر جهاد کشاورزی نطنز با بیان این که امسال ۲۰۰ هکتار از مزارع بخش امامزاده به زیر کشت ذرت علوفه ای می رود، گفت: بعد از دوره سه ماهه حدود ۱۲ هزار تن ذرت سیلویی یا علوفه ای برای تغذیه دام برداشت می شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ عبدالرضا مهدی بادی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران از آغاز کاشت محصول ذرت علوفه ای در مزارع بخش امامزاده خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز با بیان این که امسال ۲۰۰ هکتار از مزارع بخش امامزاده به زیر کشت ذرت علوفه ای می رود، افزود: در این سطح از مزارع ذرت کشت شده، بعد از دوره سه ماهه حدود ۱۲ هزار تن ذرت سیلویی یا علوفه ای برای تغذیه دام برداشت می شود.

وی تصریح کرد: کشاورزان منطقه به خاطر مسئله کمبود آب و سازگاری با شرایط گرم و خشک و کویری از گونه های زود رس که نیاز به مصرف کم آب دارد و دوره اشغال زمین آن نیز پایین است استفاده می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز اضافه کرد: این محصول به صورت دو منظوره علوفه ای و دانه ای برای تغذیه دام به صورت مکانیزه و با دستگاه چاپر و به صورت برداشت دانه برای تغذیه در مرغداری ها کشت می شود.

وی خاطر نشان کرد: گیاه سورگوم که هم خانواده ذرت و مقاومت آن به کم آبی، خشکی و شوری نسبت به ذرت بیشتر است در سطح ۲۰ هکتار از مزارع بادرود نیز کشت شده است که از رقم اسپیدفید برای سیلو و از رقم سودان گراس برای برداشت علوفه سبز و چرای دام استفاده می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد