صفحه اصلی » سیاسی » نماز جمعه یک تریبون شاخص فرهنگی است/ ضرورت ایجاد و تقویت قرارگاه فرهنگی در ستاد نمازجمعه

امام جمعه بادرود مطرح کرد؛

نماز جمعه یک تریبون شاخص فرهنگی است/ ضرورت ایجاد و تقویت قرارگاه فرهنگی در ستاد نمازجمعه

امام جمعه بادرود با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت قرارگاه فرهنگی در ستاد نماز جمعه، گفت: اعضای ستاد نماز جمعه وظیفه دارند تا خود را با شرایط و موقعیت نقشه های دشمن و بلکه بالاتر تطبیق دهند، وضعیت را رصد کرده و خود را برای مقابله با انواع دسیسه های دشمن تجهیز کنند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۵

حجت الاسلام علیرضا قاسمی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ ضمن تبریک پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در تهران به امامت حضرت آیت الله طالقانی، اظهار کرد: آیت الله طالقانی به عنوان ابوذر زمان و زبان گویای ایشان به مانند شمشیر مالک در برابر ظلم و کفر برنده بود و بارها این صفات بارز ایشان در خطبه های نماز جمعه نمود پیدا می کرد.

امام جمعه بادرود با تاکید بر این که نماز جمعه از بزرگترین عنایات خداوند بر ملت ایران بود، افزود: به فرموده امام خمینی (ره) این فریضه سیاسی و عبادی در راس قرار دارد و مسئول پایگاه های هدایت و رهبری مردم در جای جای کشور، ائمه جمعه هستند.

وی گفت: تریبون نماز جمعه از شاخص ترین کار فرهنگی است و بدون شک خدمت گذاران در این راه که به صورت چراغ خاموش اهداف این تریبون را دنبال می کنند نیز سهمی مهم در تحقق اهداف داشته و به طور حتم در ثواب نمازگزاران نیز شریک خواهند بود.

حجت الاسلام قاسمی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت قرارگاه فرهنگی در ستاد نماز جمعه، تصریح کرد: اعضای ستاد نماز جمعه وظیفه دارند تا خود را با شرایط و موقعیت نقشه های دشمن و بلکه بالاتر تطبیق دهند، وضعیت را رصد کرده و خود را برای مقابله با انواع دسیسه های دشمن تجهیز کنند.

وی اضافه کرد: دشمنان نظام و انقلاب در طول عمر انقلاب هرچه در توان داشتند به کار گرفتند تا در زمینه های ترویج فساد و بی بندو باری، بی حجابی، جنگ روانی در فضای مجازی و نبرد اقتصادی این نظام را از پای درآورند و همواره برای رسیدن به این مقصود ها به جبهه های خنثی کننده این طرح ها که تریبون نماز جمعه یکی از آن ها است به وسیله مزدوران خارجی و البته داخلی حمله کرده است.

امام جمعه بادرود تاکید کرد: به منظور احاطه برنقشه های دشمنان، ستاد نماز جمعه باید در تمام اماکن و روستاها، ادارات، مساجد، مدارس و دانشگاه ها قرارگاه فرهنگی ایجاد کند و به عنوان بازوی امام جمعه گزارش های خود را نیز حول این موضوع ارائه دهد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی که خلا آن احساس می شود، برپایی نمایشگاهی از فعالیت های ستاد نماز جمعه، تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مناسبت های مختلف، ایجاد میزخدمت و ارائه مشاوره رایگان در نماز جمعه، عیادت از بیماران منطقه و دعوت از مسئولان شهرستان برای پاسخگویی به مشکلات مردم از مهم ترین وظایف اعضای ستاد نماز جمعه در قرارگاه فرهنگی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد