صفحه اصلی » اجتماعی » آغاز عملیات تعریض مسیر دسترسی به پیست اسکی فریدونشهر

راه و شهرسازی استان اصفهان اعلام کرد؛

آغاز عملیات تعریض مسیر دسترسی به پیست اسکی فریدونشهر

عملیات اجرایی تعریض راه روستایی فریدونشهر – چغیورت با هدف کاهش ترافیک مسیر عبوری پیست اسکی و تسهیل در عبور و مرور ساکنان 70 روستا در این شهرستان با اعتبار 20 میلیارد ریال آغاز شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۶

به گزارش صاحب نیوز؛سعید خدابخشی هدف از اجرای این طرح را تسهیل در عبور و مرور و حذف گلوگاه ترافیکی برای بهره برداری بیش از 70 روستای پیشکوه و پشتکوه شهرستان فریدونشهر اعلام کرد.

رئیس اداره نظارت بر ساخت راه های فرعی و روستایی این استان اصفهان اظهار کرد: به دلیل واقع شدن پیست اسکی فریدونشهر در این مسیر، در فصل سرما و بویژه در روزهای تعطیل، راه روستایی فریدونشهر – چغیورت با حجم بالای ترافیک مواجه می شود لذا تعریض آن در دستور کار اداره راه و شهرسازی استان اصفهان قرار گرفت.

وی با اشاره به عملیات اجرایی زیر سازی جاده روستایی تهلگی – باغ ناظر در سال های گذشته به منظور اتصال شهرستان های فریدونشهر و چادگان گفت: عملیات زیرسازی این محور به طول 6 کیلومتر در سال های گذشته انجام و در خرداد سال جاری عملیات آسفالت گرم آن آغاز شده است.

خدابخشی ابراز کرد: امیدواریم این جاده روستایی نیز با صرف اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال تا شروع فصل سرما در شهرستان فریدونشهر تکمیل و به بهره برداری برسد.

شهرستان فریدونشهر با بیش از 35 هزار نفر جمعیت و 115 روستا در 180 کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.

پیست اسکی فریدونشهر در دامنه کوه تسیخه در 180 کیلومتری غرب اصفهان واقع شده و تنها پیست اسکی استاندارد در اصفهان و مرکز گردشگری زمستانه این استان است.

دسترسی به این پیست از طریق جاده ارتباطی اصفهان به الیگودرز و مسیر روستای چغیورت امکان پذیر است.

تردد هزاران خودرو، بویژه در روزهای تعطیل موجب ترافیک سنگین و راه بندان طولانی چند کیلومتری در مسیرهای منتهی به پیست می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!