صفحه اصلی » اجتماعی » نباید با تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان باعث ناامیدی آنها شویم/ افزایش 15 درصدی تعرفه‌های آموزشی فاوا شهرداری اصفهان

گزارش صاحب‌نیوز از چهل و دومین جلسه پارلمان شهری؛

نباید با تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان باعث ناامیدی آنها شویم/ افزایش 15 درصدی تعرفه‌های آموزشی فاوا شهرداری اصفهان

نباید با قصور و تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان باعث نا امید آنها نیز شویم بنابراین باید شرایطی فراهم کنیم تا حقوق کارکنان مدیریت شهری به موقع پرداخت شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ فتح‌الله معین صبح امروز در چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک روز کارآفرینی اظهار کرد: تکنولوژی در جامعه می تواند تغییرات مختلفی ایجاد کند بنابراین در صورتی می توانیم موفق عمل کنیم که به علم و تکنولوژی مجهز شویم زیرا جامعه فعلی ما نیازمند اشتغال است و همه مسئولان باید به این امر توجه کنند.

وی ادامه داد: آشنایی با فضای کسب و کار در همه کشورهای توسعه یافته جایگاه ویژه‌ای را دارد به همین دلیل این فرهنگ در ایران نیز باید نهادینه شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه ایران دارای جمعیت جوانی است و باید مهارت آموزی به این افراد مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: باتوجه به صحبت های وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بخشی از بیکاران کشور، بیکاران شیک هستند و حاضر به آموزش حرفه نیستند که این امر معضلی در حوزه اشتغال است.

وی در ادامه با اشاره به موفقیت کارآفرینان و مهارت آموزان استان اصفهان در المپیاد کشوری، اضافه کرد: شرط ایجاد اشتغال داشتن مهارت است و همه بخش های آموزی باید به این امر توجه داشته باشند اما جای خرسندی است که استان اصفهان در بین 31 استانی که در مسابقات ملی مهارت شرکت کرده اند رتبه اول را در سال گذشته کسب کرده است.

* توجهی به مهارت آموزی در نظام آموزشی کشور نشده است

شهردار اصفهان در ادامه این جلسه اظهار کرد: جوانان استان اصفهان در هشت رشته توانسته اند رتبه های خوبی را در سطح ملی کسب کنند و تشوق آنها باعث می شود تا دیگر جوانان هم به این امر تشویق شده و به عنوان الگویی در سطوح مختلف مطرح شوند.

قدرت الله نورزوی ادامه داد: امروز توانمند سازی در کنار آموزش های تئوری، وظیفه تمامی دانشگاه هاست چراکه مشکل بزرگ ما جامعه ای آموزش ندیده است.

شهردار اصفهان خاطر نشان کرد: دانشجویان حقوق ما پس از فارغ التحصیلی نمی توانند یک لایحه بنویسند و دانشجویان علوم سیاسی هم تا بعد از پایان تحصیلات خود در هیچ معاهده بین المللی شرکت نکرده اند، این عدم مهارت در رشته های مهندسی نیز وجود دارد بنابراین باید مهارت آموزی را در رأس مسائل آموزشی قرار داد.

در این زمان از نخبه های مهارتی فنی و حرفه ای استان اصفهان که در مسابقات ملی مهارت رتبه های مختلفی را کسب کرده بودند، از سوی شورای اسلامی شهر اصفهان تقدیر و تشکر شد.

* تنها یک صندوق سرمایه خطرپذیر در اصفهان فعال است

رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان تنها ناطق چهل و دومین جلسه علنی با بیان اینکه فقدان سرمایه گذاری خطر پذیر باعث فرار نخبگان از شهر اصفهان شده است، اظهار کرد: 88 درصد این سرمایه گذاری ها در چین و آمریکا انجام شده و عربستان صعودی نیز در این امر در خاورمیانه پیشتاز بوده است.

کوروش خسروی ادامه داد: اگر کارآفرینان موتور فعالیت های اقتصادی باشند، سوخت این موتورها صندوق های سرمایه خطرپذیر هستند بنابراین از ابتدای دولت یازدهم تا به حال با همکاری سازمان بورس 47 صندوق در کشور ایجاد شده و تنها یک صندوق جسورانه در اصفهان وجود دارد.

وی تاکید کرد: شورای اسلامی شهر اصفهان به منظور حفظ و جذب نخبگان کارآفرینی باید نسبت به این موضوع ورود پیدا کند تا به یکی از قطب های خطر پذیر در منطقه تبدیل شویم.

* گزارشات حوزه آب مسرت بخش است

نائب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان هم به عنوان اولین تذکر دهنده این جلسه گزارش متولیان آب در سه حوزه تولید، توزیع و مصرف مسرت بخش دانست و گفت: مسئولان توانستند شهر را در بهار و تابستان از بحران عبور دهند البته امیدواریم تجربه های مدیریتی موجود به صورت مکتوب در اختیار دیگر نهادهای کشوری هم قرار گیرد.

علیرضا نصر اصفهانی ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود باید در خصوص مصرف برق هم صرفه جویی مناسبی انجام گیرد زیرا در حال حاضر ریسه های چراغانی زیادی در شهر نصب شده اند که با خاموش شدن آنها می توان در مصرف برق صرفه جویی قابل توجهی داشت.

* گفت و گوی بین نسلی برای افزایش مشارکت اجتماعی ضروری است

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان هم با تاکید بر اینکه در حال حاضر با فضایی روبرو هستیم که امید به آینده کاهش یافته و مشارکت اجتماعی را کمرنگ کرده است، تصریح کرد: باید با تحقق عدالت اجتماعی و توجه به حقوق شهروندی، امیدآفرینی را در جامعه  گسترش دهیم.

فریده روشن ادامه داد: در حالی که وضعیت موجود، مشارکت جوانان را کمتر کرده است، گفت و گوی بین نسلی می تواند این شرایط را تغییر دهد چراکه مدیریت نسل قبلی نیز کشور را دچار مشکلات زیادی کرده است.

این عضو شورا خطاب به مسئولان شهری اصفهان یادآورشد: نباید با قصور و تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان باعث نا امید آنها نیز شویم بنابراین باید شرایطی فراهم کنیم تا حقوق کارکنان مدیریت شهری به موقع پرداخت شود.

وی بر لزوم مهارت آموزی برای بهبود فضای کسب و کار تاکید کرد و افزود: تمامی دانشگاه ها و نهادهای آموزشی نیز باید مهارت آموزی در بین آموزش های آنها قرار گیرد تا فرصت های شغلی بیشتری برای شهروندان ایجاد شود.

* لزوم احیای خانه های تاریخی ثبت شده

دیگر عضو شورا نیز با بیان اینکه متناسب سازی خیابان ها و معابر از ضرورت های شهری است، عنوان کرد: در شرایطی که برای پرداخت حقوق کارکنان با مشکل مواجه هستیم باید از نوسازی های جدید جلوگیری کرده و به ترمیم معابر بپردازیم.

اصغر برشان با اشاره به وضعیت نامطلوب برخی از خانه های تاریخی شهر اصفهان، ادامه داد: خانه های تاریخی باعث ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر شده اند اما مسئولان شهری و استانی باید مکان های ثبت شده ای که قابل زیست نیستند را بازسازی کرده و در اختیار شهروندان قرار دهند.

عضو شورای اسلامی با اعلام اینکه متاسفانه در تابستان سال جاری با مشکل بحران آبی روبرو هستیم، گفت: در فصل بهار نیز با وجود بارندگی ها، به دلیل عدم وجود چاه های مناسب شاهد آب گرفتگی معابر بودیم که امیدواریم مدیران مناطق 15 گانه شهری شرایط خوبی را برای بارش های بعدی فراهم آورند.

* مکان فعلی ساختمان شورای اسلامی شهر برای خدمت رسانی نامطلوب است

رییس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان نیز مکان فعلی ساختمان شورای اسلامی شهر را برای خدمت رسانی و رسیدگی به مطالبات مردمی نامطلوب دانست.

عباسعلی جوادی تاکید کرد: مکان فعلی باعث ترافیک بسیار زیادی شده است به همین دلیل خواستار جابه جایی این ساختمان به مکانی بهتر هستیم.

* افزایش 15 درصدی تعرفه های آموزشی سازمان فاوا شهرداری اصفهان

لایحه تعرفه های پیشنهادی برای دوره های آموزشی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان در این جلسه بررسی شد که بر اساس آن برای پرسنل شهرداری با 20 درصد تخفیف در نظر گرفته شده و برای سازمان های زیر مجموعه شهرداری براساس قیمت تمام شده آموزش ها محاسبه می شود و مابقی ارگان های دولتی با حداکثر 15 درصد افزایش روبرو خواهد شد.

نصیر ملت، رییس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با طرح این سوال که چه لزومی دارد این نهاد به تمامی خدمات عمومی آموزشی ورود پیدا کند، گفت: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان در سال 96 با ضرر دهی روبرو بوده است اما بهروز ارباب شیرانی، سرپرست فعلی این سازمان، پاسخ به این سوال را به پایان سال و وقتی دیگر موکول کرد.

فریده روشن، دیگر عضو شورا نیز تعرفه های فعلی خدمات آموزشی بسیار زیاد است این درحالی است که مدرک ارائه شده از سوی سازمان فاوا بین المللی نیست اما مدارک مهارتی از سوی فنی و حرفه ای در تمامی دنیا قابل قبول است.

در نهایت تعرفه های پیشنهادی برای دوره های آموزشی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان با هشت رأی موافق به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان رسید.

اما از نکات قابل توجه این جلسه غیبت مهدی مقدری، سخنگوی شورای اسلامی شهر و مهدی مزروعی دیگر عضو شورا بود که باعث شده بود تا جو نسبتا آرام، ساکن و رخوت انگیزی بر جلسه حاکم باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد