صفحه اصلی » اجتماعی » ساختمان توزیع انتقال خون با محدودیت‌های زیادی روبرو است/ ایجاد بانک اطلاعات سلولی در انجمن اهدای خون سالم اصفهان

اعضای انجمن اهدای خون سالم مطرح کردند؛

ساختمان توزیع انتقال خون با محدودیت‌های زیادی روبرو است/ ایجاد بانک اطلاعات سلولی در انجمن اهدای خون سالم اصفهان

لازم است تجهیزات و امکانات زیرساختی لازم برای اهدای خون را به طور مرتب بروز شود در صورتی که ساختمان توزیع انتقال خون واقع در خیابان مشتاق با محدودیت های زیادی روبرو است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد مهدی حریری امروز در نشست خبری اداره کل انتقال خون استان اصفهان اظهار کرد: انجمن اهدای خون سالم در کنار اداره کل انتقال خون از سال گذشته فعالیت خود را شروع کرده است.

مدیر انجمن اهدای خون سالم با بیان اینکه 14 نوع فرآورده توسط سازمان انتقال خون تولید می شود، افزود: از آنجایی که از هر سه نفر یک نفر ممکن است در طول زندگی خود به دریافت خون نیاز پیدا کنند باید تجهیزات و امکانات زیرساختی لازم برای اهدای خون را به طور مرتب بروز کرد در صورتی که در حال حاضر ساختمان توزیع انتقال خون واقع در خیابان مشتاق با محدودیت های زیادی روبرو است.

دبیر انجمن اهدای خون سالم استان اصفهان هم در ادامه با بیان اینکه 400 خیریه تحت نظر انجمن وجود دارد که 150 خیریه آن بسیار فعال هستند، گفت: این در حالی است که در کشورهای اروپایی مثل آلمان هر نفر در  پنج خیریه عضو است بنابراین اگر شهروندان اصفهانی نیز در دو خیریه عضو باشند می توان اهداف خیرخواهانه را بیشتر و بهتر دنبال کرد.

سید مرتضی میرلوحی با اشاره به کمبودهای اداره انتقال خون استان اصفهان، اضافه کرد: در حال حاضر چهار پلاک زمین، برای ساماندهی اهدای خون در شمال، جنوب، غرب و شرق اصفهان نیاز است این در صورتی است که اگر ساختمان فعلی هم به یک کوچه منتقل شود تعداد اهدا کنندگان به طور مثال از 300 نفر به 50 نفر در روز خواهد رسید اما متاسفانه صدای مردم و واحدهای درمانی به گوش مسئولان نرسیده است.

عضو هئیت مدیره انجمن اهدای خون سالم هم با تاکید بر اینکه در همه جای دنیا دولت به تنهایی نمی تواند نیازهای بهداشتی، درمانی را تأمین کند، تصریح کرد: به همین دلیل است که  خیریه ها در این عرصه وارد عمل می شوند بنابراین پیشنهاد می شود خبرنگاران هم به عنوان عضو افتخاری انجمن و سفیران اهدای خون سالم به صورت هفتگی یک الی دو خبر در این حوزه تولید کرده و کمبودها را به گوش مسئولان برسانند.

سید محمدباقر حجازی در ادامه با تاکید بر غیردولتی بودن این انجمن یادآور شد: هر مسئولی که در انجمن اهدای خون سالم عضو می شود به منظور استفاده از شخصیت حقوقی این فرد است و مردم اطمینان داشته باشند که تمامی خدمات این انجمن به صورت خیریه در اختیار مراجعان قرار می گیرد در همین راستا به زودی بانک اطلاعات سلولی در این انجمن ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!