صفحه اصلی » اقتصادی » احداث شهرک صنعتی بسته‌بندی عسل در خوانسار/ 90 درصد عسل با کیفیت و سالم در خوانسار تولید می‌شود

در جلسه اتحادیه عسل فروشان خوانسار مطرح شد؛

احداث شهرک صنعتی بسته‌بندی عسل در خوانسار/ 90 درصد عسل با کیفیت و سالم در خوانسار تولید می‌شود

فرماندار خوانسار گفت: موضع مسئولان شهرستان حمایت از صنعت عسل خوانسار است و اعلام می کنیم که باکیفیت ترین عسل، عسل خوانسار بوده و بالای 90 درصد عسل با کیفیت و سالم در خوانسار تولید می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن شفعتی در جلسه ای که پیش از ظهر امروز با حضور اعضای اتحادیه عسل فروشان خوانسار در فرمانداری خوانسار برگزار شد با اشاره به این که 60 درصد از اقتصاد خوانسار وابسته به عسل است، اظهار کرد: بر همین اساس 45 درصد از اشتغال شهرستان نیز منوط به صنعت پرورش زنبور عسل و تولید عسل بوده و اگر این صنعت در خوانسار وجود نداشته باشد این شهرستان نیز با شهرهای دیگر تفاوتی نخواهد داشت.

فرماندار خوانسار با ابراز تاسف در خصوص تولید عسل نامرغوب توسط برخی افراد و لکه دار کردن نام برند عسل خوانسار بیان کرد: پدران ما با وضو و قرآن در زنبورستان ها حاضر می شدند و این رویه هم چنان در بین ریش سفیدان و مردم شهرستان ادامه دارد.

وی افزود: وقتی زنبور عسل آلوده و غریبه ای وارد کندوی عسل می شود سایر زنبورها آن زنبور غریبه و آلوده را از بین می برند، ما نیز به عنوان تولیدکنندگان عسل ناب نباید اجازه دهیم تولیدکننده عسل نامرغوب آبروی برند خوانسار را ببرد.

شفعتی با تاکید بر وجود برخی موضع گیری های منفی در برخورد با تولیدکنندگان عسل تقلبی و تعیین نرخ معین عسل در شهرستان تصریح کرد: رقیبان ما در زمینه تولید و عرضه عسل بی تقوایی کردند تا آن 70 درصد اقتصاد شهرستان که وابسته به صنعت تولید عسل است را از بین ببرند.

وی خاطر نشان کرد: موضع مسئولان شهرستان حمایت از صنعت عسل خوانسار است و اعلام می کنیم که باکیفیت ترین عسل، عسل خوانسار بوده و بالای 90 درصد عسل با کیفیت و سالم در خوانسار تولید می شود.

فرماندار خوانسار تولیدکنندگان عسل نامرغوب را انگشت شمار دانست و ادامه داد: مسئولان شهرستان پشتیبان اتحادیه عسل فروشان هستند و بر همین اساس رایزنی هایی در خصوص ایجاد شهرک صنعتی بسته بندی عسل شده است.

وی اضافه کرد: در جلسه ای که با حضور مدیر کل اداره استاندارد استان برگزار شد مقرر شد تا عسل خوانسار با برچسب استاندارد در بازار عرضه شود و هم چنین با تایید معاون غذا و داروی استان عسل شهرستان با برند خوانسار و علامت استاندارد توزیع شود.

شفعتی با اشاره به این که در زمینه برند و تولید عسل خوانسار و سلامت مردم با هیچ فردی تعارف نداریم افزود: مقرر شده است نام عسل های تقلبی و تولیدکنندگان به صورت بنر در معرض دید عموم قرار گیرد.

* برخورد قضایی با تولیدکنندگان عسل تقلبی با برند خوانسار

مدیر شبکه بهداشت و درمان خوانسار نیز در این جلسه با اشاره به این که تولید و عرضه عسل مسئله مهم و اثرگذار بر اقتصاد شهرستان است، اظهار کرد: این موضوع از طرف شخص فرماندار و معاونت فرمانداری به طور ویژه مورد پیگیری قرار گرفته است.

مسعود قیصری با بیان این که جلسات مختلفی طی چند ماه اخیر توسط ادارات مرتبط با این موضوع برگزار شده است، گفت: دستگاه های مرتبط همه توان خود را در این زمینه به کار گرفته اند تا نام و برند عسل خوانسار که گردش اقتصادی شهرستان وابسته به آن است حفظ شود.

وی افزود: وقتی کاری روی اصول و برنامه ریزی انجام شود و همه عوامل ذیربط در کنار یکدیگر قرار گیرند کار به جایی می رسد، هم چنان که در این زمینه نیز کارهای انجام شده تاثیر زیادی داشته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خوانسار با تاکید بر حمایت های قضایی در برخورد با تولیدکنندگان وعرضه کنندگان عسل تقلبی تصریح کرد: دادستان خوانسار در این زمینه اعلام پشتیبانی کرده اند و در ارتباط با تولید عسل تقلبی در خوانسار و خارج شهرستان درصدد هستیم تا از کانال حاکمیتی وارد شویم.

وی به ادامه دار بودن طرح نظارتی بر تولید و عرضه عسل با نام برند خوانسار اشاره و خاطر نشان کرد: تجربه اخیر نشان داد که می شود تولید و عرضه عسل طبیعی به نام برند خوانسار تجدید حیات یابد و امید داریم در این هدف بزرگ یاری دهنده تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باشیم.

گفتنی است چندماه قبل موضوع جلوگیری از تولید و عرضه عسل تقلبی به نام برند خوانسار در دستور کار شورای تامین شهرستان قرار گرفت و پس از آن نیز جلسات متعددی برای جلوگیری از تولید و عرضه عسل نامرغوب به نام خوانسار در بین دستگاه های ذیربط برگزار شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد