صفحه اصلی » مقاومت » هنر متعالی از رویش های انقلاب اسلامی است/ بازگشت دوباره بسیج به جریان هویت‌ ساز خود

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین کشور:

هنر متعالی از رویش های انقلاب اسلامی است/ بازگشت دوباره بسیج به جریان هویت‌ ساز خود

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: در یک دوره ای بسیج در عرصه های هنری افول داشت اما امروز دوباره به عنوان یک جریان هویت ساز به دنبال اجرای نقش خود در اجرای هنر انقلابی است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت السلام جواد محرابی صبح امروز در آیین افتتاحیه مرکز آفرینش های هنری بسیج استان اصفهان به همراه تجلیل از برگزیدگان جشنواره ملی پویانمایی و رونمایی از آثار فاخر فرهنگی و هنری با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی زایش های بسیاری از جمله هنر متعالی داشت، اظهار کرد: مهمترین خصوصیت این هنر آرمان خواهی و دوری از دنیا خواهی و دنیا طلبی بود به طوری که از ابتدای انقلاب اسلامی توجه ویژه به هنر را در نگاه امام خمینی(ره) مشاهده می کنیم.

وی افزود: در جنگ و ناتوی فرهنگی امروز، مهمترین ابراز و سلاح ما نیز هنر است که اگر با ایمان خواهی آمیخته شود بر هنر پر زرق و برق غرب پیروز خواهد شد اما متأسفانه توجه به هنر انقلابی در بین دولت ها و مسئولان ما کم بوده است.

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین کشور با اعلام اینکه اگرچه امروز یک پویایی در بین نیروهای انقلابی دیده می شود اما این روند باید هرچه بیشتر سرعت بگیرد، گفت: دشمن در تلاش است تا مردم را پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب اسلامی از این نظام نا امید کند در صورتی که به هر کجای صحبت های رهبر معظم انقلاب اسلامی مراجعه کنید اولویت ها و نگاه های ایشان بر هنر را می بینید.

وی اضافه کرد: در یک دوره ای بسیج در عرصه های هنری افول داشت اما امروز دوباره به عنوان یک جریان هویت ساز به دنبال اجرای نقش خود در اجرای هنر انقلابی است در این زمینه، کانون های فرهنگی و هنری مراکز شتاب دهنده نیروهای انقلابی محسوب می شوند که باید اولویت های مناسبی برای آن ها صورت بگیرد.

محرابی یادآور شد: آنچه مشخص است باید در سه عرصه شعر، سرود و پویانمایی توجه ویژه ای باشد زیرا تفاوت ما با کشورهایی مثل یونان این است که ذوق هنری ایران بیشتر ذوق ادبی و شعر است که مادر همه هنرها محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: احیای سرود نیز می تواند با موسیقی های غربی به خوبی مقابله کند البته در ابتدای انقلاب اسلامی بیش از 30 هزار گروه سرود داشته ایم که در سال های اخیر نیز، دوباره گروه های سرود به خوبی فعال شده اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!