photo_۲۰۱۸-۰۸-۰۱_۰۰-۲۸-۱۵
۰۹:۳۳ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۰

مسئول مرکز اهدای خون گلپایگان:

مراجعه بیش از ۴۰۰۰ نفر برای اهدای خون در گلپایگان/ هنوز زیرساخت های نگهداری خون در گلپایگان فراهم نشده است

مسئول مرکز اهدای خون گلپایگان گفت: سال گذشته بیش از چهار هزار نفر برای اهدا خون به مرکز انتقال خون گلپایگان مراجعه کردند که بیشتر آنها از مردان بودند.

رکسانا لوافا در گفتگو با صاحب نیوز اظهار کرد: سال گذشته بیش از چهار هزار نفر برای اهدا خون به مرکز انتقال خون گلپایگان مراجعه کردند.

مسئول مرکز انتقال خون گلپایگان با بیان اینکه هنوز زیرساخت های نگهداری خون در گلپایگان فراهم نشده و خون جمع آوری شده هر روز به خوانسار فرستاده می شود، گقت: نیرو و تاسیسات لازم برای مرکز توزیع خون در گلپایگان هنوز فراهم نیست.

وی با تاکید بر اینکه در صورت ایجاد مرکز نگهداری خون، بیمارستان گلپایگان می تواند به راحتی خون مورد نیاز خود را از شهرستان تامین کند و نیاز به پیمودن مسافت چند کیلومتری ندارد، افزود: مبلغی بالغ بر ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان برای ایجاد این مرکز نیاز است.

لوافا با گرامیداشت روز اهدای خون، به استقبال خوب مردم گلپایگان از این کار نیکو اشاره و اظهار کرد: هر نفر اهدا کننده نزدیک به ۴۵۰ تا ۵۰۰ سی سی خون می دهد.

مسئول مرکز انتقال خون گلپایگان خاطرنشان کرد؛ افرادی که غلظت خون بالا یا بیماری خاصی دارند یا دارویی مصرف می کنند، بیماری قلبی دارند، وزن پایین تر از ۵۰ کیلو یا کم خونی داشته باشند از خون دادن معاف هستند.

وی اضافه کرد: افراد مراجعه کننده باید سن ۱۸ تا ۶۰ سال داشته باشند.

لوافا در پایان یاداور شد: اکثر مراجعه کنندگان شهرستان برای اهدای خون آقایان هستند.

انتهای پیام