صفحه اصلی » اجتماعی » مطالبات کارگران شهرک امیرکبیر با پیگیری های قانونی انجام شده به نتیجه رسید/ برق این محدوده قطع نخواهد شد

رو سیاهی که باز هم به ذغال ماند؛

مطالبات کارگران شهرک امیرکبیر با پیگیری های قانونی انجام شده به نتیجه رسید/ برق این محدوده قطع نخواهد شد

بی برقی های متناوب در اصفهان و نوسانات شدید ارز در روزهای اخیر باعث مشکلات جمعی از کارگران و قطعه سازان ماشین های صنعتی شده بود که با پیگیری های مسئولان قرار شد از این پس شاهد قطعی برق در این محدوده نباشیم.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ قطعی و خاموشی دامنه دار برق در هفته های اخیر، خسارات زیادی به تولیدکنندگان و قطعه سازان ماشین های سنگین وارد شده و البته نوسانات شدید بازار ارز نیز به این موضوع دامن زده بود.

اگرچه پیش از این مسئولان اداره برق گفته بودند ۱۵ دقیقه پیش از قطع برق این موضوع را از طریق پیامک به واحدهای صنفی اطلاع خواهند داد و حتی تاکید داشتند با مراجعه به سایت اداره برق می‌توان از زمان قطعی برق آگاه شد.

علی رغم پیگیری های مداوم اکبر عشوریون، رییس اتحادیه ماشین‌ساز، فلزتراش و خدمات فنی خودروهای سنگین اصفهان در خصوص عدم قطع برق در این شهرک صنعتی با توجه به حساسیت قطعات سازنده ماشین های سنگین اشاره کرده و می گوید: علی رغم اینکه خاموشی های متناسب از سوی مدیریت برق شهرستان اصفهان امری اجتناب ناپذیر خوانده شده بود، این اتحادیه مذاکرات جدیدی را با این اداره آغاز کرده و از این پس شاهد قطعی برق در این محدوده نخواهیم بود.

وی در ادامه با بیان اینکه اتحادیه صنف ماشین ساز، فلزتراش و خدمات فنی خودروهای سنگین هرگونه ارتباط با حرکت‌های غیرقانونی و مواردی که خلاف امنیت و در جهت اهداف دشمنان قسم خورده انقلاب بوده باشد را قویا محکوم می کند، می افزاید: بر همین اساس عواقب هرگونه حرکت خارج از چارچوب قانون بر عهده مسببان آن خواهد بود.

رییس اتحادیه ماشین‌ساز، فلزتراش و خدمات فنی خودروهای سنگین اصفهان با اشاره به ارتباط مستقیم ساخت و تولید قطعات صنعتی با نرخ ارز، تصریح می کند: متأسفانه تغییرات قیمت های ارزی در روزهای اخیر به حدی بود که با وجود بستن قرارداد از سوی تولیدکنندگان و ماشین سازان وقتی این افراد پس از انقعاد قرارداد با یک قیمت مشخص به سراغ ابزار فروش می رفتند تمامی حساب و کتابشان به هم ریخته و سردرگم می شدند.

وی از افزایش قیمت قطعات داخلی نسبت به تغییر قیمت در مواد اولیه آنها خبر داده و اضافه می کند: افزایش قیمت قطعات داخلی تابع نرخ قیمت مواد اولیه مثل فولاد و چدن است و تقریبا سرعت پایینی دارد اما قیمت قطعات خارجی خودروهای سبک و سنگین نیز به صورت لحظه‌ای و تابع افزایش لحظه‌ای نرخ ارز است.

عشوریون بیمه، افزایش بی‌رویه مالیات‌ و نرخ ارزش افزوده را نیز از دیگر مشکلات اساسی فعالان صنعتی این صنف دانسته و عنوان می کند: با وجود این شرایط از همه صنعت‌گران می‌خواهیم ضمن خفظ آرامش و هوشیاری نسبت به تحرکات ضد انقلابی، هرگونه مواردی را به اتحادیه یا دفتر هیأت‌امنا انتقال دهند.

وی با بیان اینکه برای رسیدگی هرچه سریع تر به مطالبات به حق کارگران و قطعه سازان شهرک امیر کیبر قرار است روز چهارشنبه یازدهم مردادماه، به صورت طبقه‌بندی‌شده به اعضای هیأت‌امنای اتحادیه ارائه شود، خاطرنشان می کند: همچنین قرار است با معاون استاندار اصفهان نیز در رابطه با مشکلات این صنف جلسه‌ای داشته باشیم.

موضوع قطعی برق از آنجایی برای قطعه سازان اهمیت دارد که در زمان استفاده از دستگاه تراش اتوماتیک (CNC)، اگر برق در میانه تراش قطع شود، قلم تراش آنها می‌شکند و دنبال کردن مسیر قبلی تراش میسر نیست و باید از مواد اولیه جدید استفاده شود که هزینه های زیادی در بر دارد.

از سوی دیگر بسیاری از واحدهای صنعتی در شهرک امیرکبیر، نه تنها فضای مناسب برای استقرار موتور برق در مغازه خود ندارند بلکه با وجود مشکلات عدیده مالی نمی توانند هزینه های خرید دستگاه یو. پی اس یا همان ذخیره ساز برق را تأمین کنند.

اما آنچه مشخص است، جریان انحرافی و منافقان کوردل باید بدانند که هیچگانه نمی توانند با گل آلود کردن آب، ماهی خود را بگیرند چرا که نهال نوپای انقلاب اسلامی با آبیاری خون های پاک هزاران شهید گلگون کفن، امروز به درختی تنومند چهل ساله تبدیل شده است.

دشمنان نظام اسلامی می بینند که با رفتن زمستان رکود و تورم اقتصادی همچنان رو سیاهی بر چهره ذغال گون آنها خواهند ماند چراکه مردم و مسئولان با وحدت و همدلی همواره امتحان خود را در امتحانات سخت تری از این هم پس داده و سربلند بیرون آمده اند و چهره ننگین روباه صفتان را به خوبی برملا می کنند و دوباره چرخ های صنعت کشور پرسرعت تر از قبل می چرخد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد