139507031846198698744654
۲۰:۰۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۱

دادستان کل کشور مطرح کرد؛

نفوذ بزرگ ترین تهدید جامعه روحانیت/ تلاش‌های دشمن برای نقش آفرینی در این نهاد تاثیرگذار

دادستان کل کشور به بیان برخی مصادیقی که جامعه روحانیت را تهدید می‌کند، پرداخت و گفت: مساله نفوذ، مهمترین مساله ای است که جامعه روحانیت را تهدید می کند و نباید آن را دست کم گرفت.

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام محمدجعفر منتظری ظهر امروز در همایش صیانت از نهاد مقدس روحانیت در اصفهان به نقش بی بدیل مردم استان اصفهان و علمای این خطه در تاریخ اسلام و تثبیت و استمرار انقلاب اسلامی اشاره کرد و بر روح پر فتوح شهدای این استان سلام و درود فرستاد.

وی هدف از تشکیل دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت به تعبیر مقام معظم رهبری را خدمت به اسلام و جامعه روحانیت و صیانت از این قشر دانست و گفت: جایگاه روحانیت از قدیم الایام و خصوصا در قرن اخیر و به ویژه در چهل سالی که از پیروزی انقلاب می‌گذرد برای همه روشن است.

دادستان کل کشور نقش این مجموعه تا به امروز در صیانت از مکتب تشیع و حراست و حفاظت از معارف عالیه مکتب امام صاق (ع) را یک نقش بی بدیلی دانست که هیچگاه دشمن از آن غافل نبوده و نیست.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به تلاش‌های دشمن برای نفوذ و نقش آفرینی در نهاد روحانیت، هدف از آن را به حداقل رساندن و تضعیف نقش موثر روحانیت در هدایت جامعه عنوان کرد.

رییس دادگاه ویژه روحانیت وظیفه روحانیت را صیانت از خود دانست و بیان کرد: برای اینکه این صیانت کارساز باشد، حتما نیازمند یک مدیریتی است و باید حساب شده، منظم و با تدبیر صورت گیرد.

وی افزود: مجموعه‌ای که بتواند این رسالت و صیانت را از جامعه روحانیت و حوزه‌های علیمه عهده دار شود به تشخیص امام راحل (ره) و تایید مقام معظم رهبری، دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با طرح این سئوال که آیا این نهاد در طول این سال‌ها در وظایف و رسالت خودش موفق بوده است: انتظار بر این بوده و هست که بالاتر از این باشیم و قطعا و مسلما عوامل متعددی باید کنار هم قرار گیرد تا بتوانیم به آن هدف برسیم.

دادستان کل کشور یکی از عوامل را خواست و مطالبه خود جامعه روحانیت و حوزه‌های علمیه دانست و افزود: اگر حوزه‌های علمیه و جوامع مختلفی که در استان‌ها و شهرها هستند مطالبه گر این هدف نباشند، موفق نخواهیم بود.

وی لازمه موفقیت در انجام وظیفه در دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت را مستلزم تعامل، همکاری و هم افزایی بین این نهاد و روحانیت دانست و از مراجع عظام و بزرگوار، اساتید حوزه، ائمه جمعه و جماعات خواست که مطالبه گر جدی از دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت باشند تا در صیانت و حراست از روحانیت تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در بخش دیگری از اظهاراتش به آسیب‌هایی که متوجه جامعه روحانیت اشاره کرد و ادامه داد: اگر آسیب‌ها را درست شناسایی نکرده و درصدد اصلاح برنیاییم و متناسب این آسیب‌ها برنامه ریزی نداشته باشیم، مطمئنا این آسیب‌ها می‌تواند رشد پیدا کرده و به روحانیت ضربه بزند و آن وقت همه ما مسئول خواهیم بود.

وی تاکید کرد: باید به همدیگر کمک کنیم تا بتوانیم این وظیفه سنگین و رسالت را انجام دهیم.

دادستان کل کشور به بیان برخی مصادیقی که جامعه روحانیت را تهدید می‌کند، پرداخت و افزود: امروز جامعه روحانیت را چند مسئله تهدید می‌کند که مهمترین آن‌ها که شاید سخت ترین آن‌ها هم برای اثبات و دستیابی باشد، مسئله نفود است که نباید آن را دست کم گرفت.

رییس دادگاه ویژه روحانیت تصریح کرد: عامل نفوذی و کسانی که برنامه نفوذ را برای روحانیت می‌ریزند با عناوین مختلف و لطایف الحیل و به طرق گوناگون، تلاششان بر این است که متناسب با این مجموعه نفوذ پیدا کنند و علامت و نشانه هم ندارند که بتوان آن‌ها را شناخت.

این مسئول عالی قضایی ادامه داد: نفود همیشه به معنای جاسوسی نیست و تصور نکنید که عامل نفوذ فقط برای جاسوسی می‌آید تا اطلاعاتی را بگیرد و به دشمن منتقل کند، بلکه این یک شاخه از نفوذ است؛ اما یک شاخه دیگر از نفوذ که بسیار مهم است این است که عامل نفوذی برای برنامه‌های دشمن زمینه ساز و بسترآفرین می‌شود.

رییس دادگاه ویژه روحانیت با اشاره به سرمایه گذاری دشمن برای نفوذ در جامعه روحانیت از طریق جریانات مختلف، تلاش جامعه روحانیت و بزرگان حوزه‌ها را برای پیشگیری از این موضوع موثر دانست.

دادستان کل کشور در پایان خاطرنشان کرد: ما طلبه‌ها و روحانیون داعیه صیانت از جامعه را داریم و باید کار فرهنگی کنیم و نگذاریم آلودگی‌های اخلاقی دامن جوانان و خانواده‌ها را بگیرد و باید در این زمینه تلاش نماییم.

انتهای پیام