صفحه اصلی » اجتماعی » عاملان سرقت 50 میلیاردی سکه، طلا و ارز در اصفهان دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان اصفهان:

عاملان سرقت 50 میلیاردی سکه، طلا و ارز در اصفهان دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: سارق حرفه ای که 50 میلیارد ریال طلا و ارز از منازل شهروندان شهرستان اصفهان سرقت کرده بودند، در عملیات ویژه کارآگاهان پلیس استان دستگیر شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مهدی معصوم بیگی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت سکه، طلا و ارز از منزل آنها ، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از اطلاع از این موضوع بلافاصله تحقیقات خود را آغاز و با انجام اقدامات علمی و تخصصی پلیسی سرانجام هویت سارق سابقه داری که در سرقت از این منازل دست داشت را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی، وی را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: متهم در تحقیقات پلیسی به سرقت 50 میلیارد ریال سکه، طلا، نقره و ارز از منزل 11 شهروند در شهر اصفهان اعتراف کرد که در بازرسی از مخفیگاه وی 10 میلیارد ریال ارز ، سکه و طلاجات کشف و به مالباختگان تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه متهم توانسته بود با استفاده از ابزار آلات مخصوص، مقادیری از طلاجات مسروقه را ذوب و در بازار به فروش برساند، گفت: در این رابطه با اعترافات سارق، همدست وی نیز در عملیاتی دیگر دستگیر شد.

وی تصریح کرد: این سارق حرفه ای، افرادی که ارز و طلاجات بسیار خریداری می کردند را شناسایی و در فرصتی مناسب و با ترفندی خاص هنگامی که منازل مورد نظر خالی از سکنه بود اقدام به سرقت می کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه متهمان این پرونده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند، گفت: با توجه به اینکه سارقان تنها از یک منزل بیش از 7 میلیارد ریال ارز، طلا و نقره سرقت کرده بودند به شهروندان توصیه می کنیم از نگهداری بسیار زیاد طلاجات و ارز در منازل خود خودداری و آنها را به صندوق امانات بانک ها بسپارند.

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!