آیت-الله-عباس-رحیمی-امام-جمعه-خمینی-شهر
۱۶:۲۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۱۲

بی تدبیری وزرا در حل مسئله آب و برق / دعوت به تجمعات، فریب دشمن است

آیت الله رحیمی با اشاره به بی تدبیری مدیریتی در بین وزرای دولت گفت: سردمدران دولت روزمره فکر می کنند و در حل مسئله آب و برق بی تدبیری وزیران را شاهد هستیم و بی لیاقتی برخی مدیران باعث بروز ناامنی اقتصادی در کشور شده است.

به گزارش صاحب نیوز ، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه خمینی شهر با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم درباره وظایف حکومت و حکومت داری، گفت: قدرت حاکمان در هرچیزی کوتاهی کند نباید سه چیز در حکومت کوتاهی شود، مدیران و حاکمان باید در حفظ مرزها کوتاهی نداشته باشند که این مسئله به امنیت تعبیر می شود.

وی با اشاره به مرزهای فکری، فرهنگی که در این امنیت دسته بندی می شود، افزود: دولت در مسائل فرهنگی حق ندارد کوتاه بیاید، دولت حق ندارد بودجه فرهنگی را کاهش دهد یا قطع کند، دولت حق ندارد بودجه فرهنگی کشور را در کارهای ضدفرهنگی مصرف کند.

امام جمعه کشور با بیان وضعیت فرهنگی موجود در کشور، تصریح کرد: وزیر ارشاد حق ندارد بودجه فرهنگی را صرف اموری دیگر کند و در ادامه نتواند کاغذ برای کتاب که از مسائل فرهنگی کشور است را تامین کند، این بی لیاقتی و بی تدبیری وزیر ارشاد است که نتواند جلوی گران شدن کاغذ که از وظایف مسوول فرهنگی است را بگیرد.

وی ادامه داد: دولتی که نتواند امنیت مالی مردم را تامین کند، نتواند امنیت اقتصادی، جانی مردم را تامین کند، نتواند آرامش و حتی آرامش فکری به مردم دهد، در مدیریت این دولت ضعف وجود دارد و یکی از وظایف دولت حفظ امنیت روانی مردم است.

آیت الله رحیمی ابراز کرد: وقتی ثبات اقتصادی در کشور وجود ندارد و مغازه داران از فروش اجناس خود و از گرانی آن اجناس در روزهای آینده بی اطلاع بوده، در خرید و تامین اجناس مغازه خود دچار مشکل می شوند، این مسئله بدلیل ناامنی اقتصادی و نبود ثبات در بازار کشور است.

وی اظهار کرد: وقتی رییس دولت، دولت گذشته را محکوم کرد که در زمان تحویل دولت تورم 45درصد بود و توسط دولت فعلی به 9درصد رسیده است و این آمار اصلا واقعیت نداشته و نادرست است، بارها گفتیم که آمار بانک مرکزی واقعی نیست و فکر نکرده برخی آمار در بین مردم گفته می شود.

خطیب جمعه خمینی شهر خطاب به رییس جمهور با بیان اینکه بعداز شش سال از دو دولت شما گذشته و وزیران دولت اکنون به فکر حل واحدهای تولیدی کشور افتاده اند، تصریح کرد: اگر برای مشکل آب در گذشته تدبیر می شد با وضعیت فعلی روبرو نبودیم و مدیران دولت شما روزمره فکر کردند تا جایگاه مدیریتی خود را حفظ کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئله رسیدگی به حقوق های نجومی مدیران کشور چه شد، خاطرنشان کرد: اکنون با مسئله مدیران دوتابعیتی روبرو هستیم، ما از وزیر اطلاعات کشور گلایه داریم که چرا این موضوع در گذشته بررسی نشده و اکنون که با حدود یکصد مدیر دوتابعیتی در دولت روبرو هستیم، مطرح شده و چرا وزارت اطلاعات اقدام جدی برای این مسئله ندارد.

آیت الله رحیمی اضافه کرد: مدیران دوتابعیتی دغدغه و دلسوزی نسبت به وظیفه خود ندارند و تعهدی در کارش را شاهد نیستیم و این وضعیت اقتصادی برای مدیران دوتابعیتی مهم نیست.

وی تاکید کرد: ما ملت ایران به دشمنان داخلی و دشمنان خارجی اعلام می کنیم تا آخرین قطره خون خود این نظام را به کوری چشمتان حفظ می کنیم.

امام جمعه خمینی شهر اذعان کرد: آمریکا اتاق فکری تشکیل داده و گروهی را به خدمت گرفته است و کار کنند که چگونه می توانند به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند و می خواهند شبیه دیگر کشورهای جهان با به خیابان کشاندن مردم و کودتاهای مخملی و بازی های رنگی در انتخابات، توطئه چینی کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان اکنون می خواهند مردم را از نظام جدا کنند که نیاز به هوشیاری مردم است، در پیایان گفت: خریدن ارز و طلا و انبار آن در خانه ها و گران شدن آن خیانت به کشور است و اگر اجناس گران شده توسط مردم خرید نشود باعث می شود آن اجناس ارزان شود، دعوت به تجمعات و سیاه نمایی ها از فریب های دشمن است.

انتهای پیام/