صفحه اصلی » استان » لنجان » غفلت از سرمایه های داخلی، منشا اصلی مشکلات اقتصادی در کشور / برخی از عناصر داخلی، راه ترامپ را هموار می کنند

در خطبه های نماز جمعه لنجان مطرح شد:

غفلت از سرمایه های داخلی، منشا اصلی مشکلات اقتصادی در کشور / برخی از عناصر داخلی، راه ترامپ را هموار می کنند

استقبال برخى از عناصر واداده داخلی از طرح ملاقات و مذاکره مستقیم با ترامپ و عدم نظارت دولت و مجلس برای حل مشکلات اقتصادی در کشور سرخط مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه شهرستان لنجان بود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: یکی از بزرگترین و مهم ترین صفات انسان های باتقوا عفاف است و امام علی (ع) در این زمینه می فرمایند، فرمود: «العِفّهُ راسُ کُلِّ خَیرٍ یعنی راس همه خوبی ها و نیکی ها اینست که انسان عفیف باشد.

امام جمعه فولادشهر با توجه به نابه سامانی های اخیر در بازار و رکود اقتصادی حاکم در جامعه خاطرنشان کرد: افسارگسیختگی در افزایش قیمت نامعقول و غیرمنطقی برخی کالاها نشان داد که جنگ روانی و مدیریت‌شده رسانه‌های خارجی توانسته است در بعضی موارد به موفقیت‌هایی دست پیدا  کند.

وی افزود: طراحی دشمن نشان می‌دهد که اعتمادزدایی، اعتبارزدایی، سیاه‌نمایی و ناامیدسازی مردم در دستور کار قرار گرفته تا به خیال خام خود بتوانند بین مردم و حاکمیت فاصله و جدایی بیندازند اما به تعبیر مقام معظم رهبری این خیال خام راه به جایی نخواهد برد چرا که دشمن، مردم ما را نشناخته است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر ضمن انتقاد از مسئولانی که به جای حل مشکلات معیشتی مردم، باردیگر نگاه به غرب دوخته اند، یادآور شد:  استقبال برخى از عناصر واداده از طرح ملاقات و مذاکره مستقیم با ترامپ یا نشان از درک ضعیف آن‏ها نسبت به اتفاقات چند سال گذشته ما با آمریکا دارد یا این‏که آن‏ها ترجیح مى ‏دهند بجاى نقش‌آفرینى براى ملت ایران، در پازل آمریکا و ترامپ و در راستاى منافع آمریکا ایفاى نقش کنند.

سرافراز تاکید کرد: این‏که برخى ذوق‌زده خواهان ملاقات مستقیم رییس جمهور کشورمان با ترامپ مى‏شوند، چرا نمى‏توانند این نکته را بفهمند که مگر در جریان مذاکرات ما با ۱+۵، طرف مذاکره ما بالاترین مقام سیاسى آمریکا یعنى جان کرى نبود، بین وزیر خارجه با رییس جمهور آمریکا چه تفاوتى هست که امروز برخى به‏ دنبال جاده‌صاف‌کنى ترامپ برآمده‌اند؟!

وی با توجه به تحرکات دشمنان برای ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت در کشورمان اظهار کرد: در آمریکا مطالعات زیادى در مورد این‏که چه زمانى اعتراض تبدیل به آشوب مى‏شود صورت‏گرفته است، چون اعتراض همیشه و در همه دنیا وجود دارد و هیچ‏وقت مردم از وضع موجود راضى نیستند. اما سؤال بزرگ این است که چه زمانى اعتراض تبدیل به آشوب مى‏شود و مى‏ توان پدیده‏ هاى اجتماعى، سیاسى و اقتصادى را امنیتى کرد؟

امام جمعه فولادشهر تشریح کرد: آمریکایى ‏ها معتقدند زمانى مى‏توانیم یک دو قطبى در جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنیم که بین وضعیت وخیم اقتصادى و برنامه ‏هاى امنیت ملى دو قطبى ایجاد شود.

وی افزود: به همین خاطر از رئیس جمهور آمریکا گرفته تا وزیرخارجه، سخنگوى وزارت خارجه، سخنگوى پنتاگون و شوراى امنیت ملى آمریکا این روزها مانند ضبط صوت، فقط یک جمله را مطرح مى ‏کنند و روزى سه یا چهار مرتبه اعلام مى‏ کنند که نظام جمهورى اسلامى بسیارى از منابعش را در سوریه و در منطقه خاورمیانه هزینه مى‏ کند که این برنامه ‏ها هیچ سودى براى ایران ندارد، بلکه در حال حاضر با اقداماتى که اخیراً رژیم صهیونیستی در سوریه انجام داده ‏اند، این برنامه ‏ها شکست خورده است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با اشاره به مسئولانی که هدفشان صرفا بزک کردن دشمن است، متذکر شد: در حال حاضر مهم‏ترین چیزى که آمریکایى‏ ها در داخل ایران به ‏دنبال آن هستند و از نبود آن احساس خلاء مى ‏کنند آنست که یک جریان سیاسى در داخل ایران باید نماینده سازش بشود.

امام جمعه فولادشهر  با تاکید براینکه در نظام اسلامی، مردم یعنی حاکمیت و این دو از هم جدا نبوده و نخواهند بود، تصریح کرد: ذوق زده های غرب و جاده صاف کن های ترامپ باید بجای فرافکنی به وظیفه ذاتی خود یعنی حل مشکلات معیشتی مردم و نظارت بر بازار بپردازند.

*بی ثباتی در بازار نتیجه معطل کردن کشور به بهانه برجام است

امام جمعه باغبهادران گفت: غفلت از سرمایه های داخلی کشور و تکیه بر وعده های جبهه استکبار به بهانه برجام منشا اصلی مشکلات اقتصادی در کشور است.

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه باغبهادران اظهار کرد: آلوده شدن بعضی از جوانان و حتی بعضی از کسانی که زندگی مشترک دارند به بعضی از گناهان در فضاهای مجازی نگرانی هایی را برای خانواده ها به وجود آورده است.

امام جمعه باغبهادران افزود: اگر انسان چشمش عادت کرد به نگاه حرام نسبت به همسر خود و لذت از حلال خود کوتاهی می کند، مثل غذایی که آماده شده ولی انسان با خوردن تنقلات اشتهای واقعی خود را از بیت می برد و سیری کاذب پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: جوانان بدانند که یکی از راه های مدیریت و جلوگیری از شهوت حرام، روزه گرفتن است چراکه روزه می تواند آتش شهوت حرام را در دورن انسان خاموش کنند و روزه سپری در برابر ورود گناه و تفکرات شهوانی در درون انسان است.

خطیب نماز جمعه باغبهادران با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه متذکر شد: بی ثباتی در مسائل اقتصادی تبعات زیادی را به دنبال دارد و کل زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و ضروری است تا مسئولان هرچه سریعتر برای حل مشکلات معیشتی مردم تدبیر کنند.

امام جمعه باغبهادران با بیان اینکه بی ثباتی در بازار نتیجه معطل کردن کشور به بهانه برجام و مذاکره مجدد است، خاطرنشان کرد: غفلت از سرمایه های داخلی کشور و تکیه بر وعده های جبهه استکبار به بهانه برجام منشا اصلی مشکلات اقتصادی در کشور است.

وی ضعف نظارت و قانون گذاری مجلس را از دیگر عوامل مشکلات معیشتی مردم دانست و تاکید کرد: بعضی از غرب زده ها با گرفتن انگشت اتهام به سمت نیروهای ارزشی کشور کماکان به دنبال مذاکره با آمریکا هستند و به باز شدن پای این شیطان بزرگ در کشورمان دل بسته اند.

خطیب نماز جمعه باغبهادران با بیان اینکه فریادمان را باید بر سر مدیران  غربی و غیرانقلابی بزنیم، یادآور شد:  نباید از نقش مردم هم غافل شویم مردم هم باید در نظام ولایی برای ریشه کن کردن فساد همراهی کنند خوب وقتی عده ای کالا را گران می کنند، مردم هم باید این بازار را تحریم کنند تا این افراد مایوس شوند نه ایتکه تازه هجوم ببرند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!