صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش تصاعدی محبوس شدن در آسانسور با قطع برق/ امسال هنوز سقوط آسانسور گزارش نشده است

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی اصفهان:

افزایش تصاعدی محبوس شدن در آسانسور با قطع برق/ امسال هنوز سقوط آسانسور گزارش نشده است

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر به صورت میانگین روزانه حدود 20 حادثه آسانسور به علت خاموشی های اخیر به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اصفهان گزارش می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ خاموشی های گاه و بی گاه برق در اصفهان این بار دامن گیر آسانسورها شده است به گونه ای که بنا بر اعلام مسئولان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان روزی نیست که تلفن های این سازمان به علت مبحوس شدن افراد در آسانسور به صدا در نیاید.

محمد شریعتی، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه خاموشی‌های شبکه برق در شهرستان اصفهان از ابتدای سال جاری تاکنون باعث حبس شدن بیش از 450 نفر در آسانسور و گزارش به آتش نشانی شده است، اظهار کرد: در حال حاضر به صورت میانگین روزانه حدود 20 حادثه آسانسور به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اصفهان گزارش می‌شود اما تعداد محبوس شدگان در این حوادث بسته به ظرفیت آسانسور از یک تا هفت نفر بوده است.

وی در ادامه از رشد تصاعدی حوادث مبحوس شدن در آسانسور به علت بی برقی های متناوب هفته های اخیر خبر داد و افزود: شهروندان باید نسبت به جدول خاموشی‌های روزانه توجه داشته باشند و در این زمان از آسانسور استفاده نکنند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان به باور غلط مردم درباره کمبود اکسیژن در آسانسور اشاره کرد و گفت: برخی از مردم بر این باورند که محبوس شدن در آسانسور با تمام شدن اکسیژن همراه است اما این باور غلطی است زیرا در بازه زمانی کوتاه، اکسیژن داخل کابین از بین نمی‌رود.

وی با بیان اینکه در کنار محبوس شدن به علت خاموشی، تعداد اندکی نیز حوادث آسانسور ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی مانند سوار شدن مازاد بر ظرفیت گزارش شده است، اضافه کرد: باید توجه داشت که در سال جاری تعداد حوادث سقوط آسانسور صفر بوده و در این خصوص گزارشی را نداشتیم.

شریعتی با بیان اینکه توصیه می‌شود افراد سالمند و کودکان به تنهایی از آسانسور استفاده نکنند، تصریح کرد: برخی از کودکان در هنگام ورود به آسانسور فرمان‌های مختلفی را به کلیدهای آسانسور می‌دهند که این امر می‌تواند حادثه ساز باشد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان یادآور شد: شهروندان باید از انجام هر گونه اقدام خودسرانه برای خارج کردن افراد محبوس در آسانسور خودداری کنند اما چنانچه در شرایط اضطراری شخصی در این زمینه دست به اقدام زد باید در گام اول نسبت به قطع کلید برق آسانسور و خارج کردن آن از مدار اقدام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از تمامی شهروندان تقاضا داریم در هر شرایطی هر گونه حادثه آسانسور را به سازمان آتش نشانی اطلاع‌رسانی کنند البته باید توجه داشت که تعداد حوادث گزارش شده در این زمینه رو به افزایش است و نیروهای امدادی را برای حریق و حوادث بعدی دچار فرسایش می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!