صفحه اصلی » سیاسی » نماینده نطنز طرح سوال از رئیس جمهور را به سود منافع ملی نمی داند!/ صفاری: مخالف تعویض تیم اقتصادی دولت نیستم

نماینده نطنز طرح سوال از رئیس جمهور را به سود منافع ملی نمی داند!/ صفاری: مخالف تعویض تیم اقتصادی دولت نیستم

نماینده نطنز گفت: متاسفانه دولت هم دچار مشکلات ساختاری است و من هم مخالف تعویض تیم اقتصادی دولت نیستم اما مشکل ما بزرگتر است و باید این ساختارها تصحیح شود.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۴

مرتضی صفاری نطنزی در گفتگو با صاحب نیوز در پاسخ به علت عدم امضای طرح سوال از رییس جمهور، اظهارکرد: بنده به دلیل عضویت در کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی از بسیاری مسائل با خبرم و اطلاعات من در این خصوص شاید زیاد باشد و طبیعی است که سوال از وزیر و رئیس جمهور حق قانونی مجلس است و در شرایط مختلف می شود از آن استفاده کرد و این جزو وظایف حوزه نظارتی مجلس است.

سوال از رئیس جمهور به سود مصالح کشور نخواهد بود!

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر با بیان این که هدف در طرح سوال از رئیس جمهور مهم است، افزود: امروز که با هجمه دشمنان و میل به ایجاد آشوب داخلی توسط آن ها روبرو هستیم و دائما شعار وحدت می دهیم نباید زمینه موفقیت دشمنان را فراهم کنیم چرا که دشمنان ما در کمین هستند تا از هر روزنه ای به ما ضربه بزنند.

وی تصریح کرد: تمرکز دشمنان نظام و انقلاب بر روی به هم ریختن وضعیت کشور است و در این شرایط سوال کردن از رئیس جمهور و چنگ اندازی به صورت همدیگر مناسب نیست و به سود مصالح کشور نخواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که شرایط کنونی برای سوال از رئیس جمهور مناسب نیست، گفت: سیستم اقتصادی ما طبعا ضعف هایی دارد و ما در کمیسیون امنیت ملی به صورت مشترک با کمیسیون های دیگر در خصوص بحث قاچاق پیگیری هایی را انجام داده ایم، نارسایی ها و از هم گسیختگی هایی در ساختار اقتصاد کشورمان وجود دارد که تا رفع نشود نمی توان بحث قاچاق را به صفر رساند.

وی اضافه کرد: بحث فساد و مشکلات بانکی هم در ماه های اخیر پیگیری شده و همین نارسایی ها بستری شده است تا آمریکایی ها علنا از براندازی سخن بگویند و اعلام کنند که تغییر نظام هدف آن ها است.

وی ادامه داد: معاندان حتی تاکید می کنند که قصد دارند از طریق داخلی و نه با اتکا به نیروی نظامی نقشه براندازی را اجرا کنند، بنابر این بنده معتقدم این سوال از رییس جمهور نه تنها کمکی به بحث اقتصادی ما نمی کند بلکه بهانه های بیشتری به دست دشمنان می دهد و همچنین مشکلات داخلی ما را با چنگ اندازی به صورت هم، افزایش می دهد.

۲۲ چالش در حوزه اقتصادی شناسایی شده است

صفاری نطنزی در پاسخ به این سوال که مشکلات حال حاضر در حوزه اقتصادی چیست، ابراز کرد: از ابتدای سال در جلسه ای که در مجلس داشتیم ۲۲ مشکل، بحران و چالش در حوزه اقتصادی کشور مطرح شد که آن جا هم تاکید همگان بر این بود که باید با هماهنگی و اتحاد آن مشکلات را مرتفع کرد.

وی افزود: برای حل مشکلات باید از مسائل سیاسی و جناحی فراتر رفت و تاکید رهبر معظم انقلاب هم بر همین موضوع بوده است که مبادا اقتدار دولت زیر سوال برود و لذا نباید بر خلاف این فرمایش رهبری حرکت کرد.

نماینده نطنز بیان کرد: رهبر انقلاب شورای هماهنگی اقتصادی را با شرکت سران سه قوه و تعدادی از کمیسیون های مجلس تاسیس کردند و این ها پیوسته با یکدیگر نشست دارند و دولت مصوبات آن ها را پیگیری می کند، در حال حاضر رئیس جمهور خارج از این تشکل نیست و دولت به تنهایی نمی تواند این مشکل را حل کند و از طرفی این سوالات هم سوالات تازه ای نیست.

مخالف تعویض تیم اقتصادی دولت نیستم

وی در خصوص راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی موجود، تصریح کرد: متاسفانه دولت هم دچار مشکلات ساختاری است و من هم مخالف تعویض تیم اقتصادی دولت نیستم اما مشکل ما بزرگتر است و باید این ساختارها تصحیح شود، باید بحث تصدی گری های دولت و شرکت های دولتی بهبود یابد و بدنه دولت سبک تر شود که در حال حاضر مسئولیت های دولت اجازه فعالیت بهتر را نمی دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: پیشنهاد برای بهبود شرایط اقتصادی دولت این است که سیستم بانکی ما حتما باید اصلاح و شفاف شود و به وضعیت صندوق های بازنشستگی رسیدگی شود.

صفاری نطنزی تاکید کرد: باید وضعیت موسسات مالی و اعتباری ما روشن شود و این چیزی که امروز به عنوان فعالیت بانکی ما شاهد آن هستیم، شرکت های بیمه باید وضعیت شفافی پیدا کنند و بدنه دولت باید تصحیح شود و برخی مدیریت ها باید به بخش خصوصی واگذار شود و بودجه دولت هم نباید صرف پروژه های زیانبار شود.

اقتصاد مقاومتی باید به قانون تبدیل شود

وی همچنین به ساختار برخی وزارتخانه ها اشاره و خاطر نشان کرد: بدنه وزارتخانه هایی که بزرگ هستند باید کوچک تر شده و حقوق بگیران دولتی باید کم شوند، ساختار اقتصادی ما باید از تک محصولی نفت خارج شده و اقتصاد مقاومتی به عنوان یک قانون اعمال شود و بدون شک می توان از رونق حوزه های گردشگری و توریسم به عنوان جایگزین مناسب برای درآمد نفتی بهره برداری کرد.

در روزهای اخیر که موضوع طرح سوال از رئیس جمهور توسط تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، عدم امضای این طرح توسط مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی با واکنش های متفاوتی در رسانه های شهرستان روبررو بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد