صفحه اصلی » اجتماعی » کمبود مواد اولیه و سفارش دو مشکل مبل فروشان/ رئیس اتحادیه: پیگیر رفع مشکلات از طریق مراجع قانونی هستیم

گزارش صاحب نیوز از حال و هوای بازار مبل اصفهان؛

کمبود مواد اولیه و سفارش دو مشکل مبل فروشان/ رئیس اتحادیه: پیگیر رفع مشکلات از طریق مراجع قانونی هستیم

رییس اتحادیه تولید و فروش مبل اصفهان گفت: مشکلات موجود این صنف درون خانواده بزرگ تولیدکنندگان و فروشندگان مبل و از طریق مراجع قانونی قابل حل است و جلساتی را نیز به زودی با استانداری اصفهان برای حل مسائل فعلی برگزار خواهیم کرد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۰ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ بازار مبل اصفهان یکی از بزرگترین قطب های صنعتی شهر بوده به طوری که در سال های اخیر افراد زیادی را از سراسر کشور برای خرید هنر دست مبل سازان اصفهانی به نصف جهان کشانده است.

این صنف نیز همانند صنف های دیگر در رکود موجود در یکی دوسال اخیر و کاهش رغبت شهروندان نسبت به خرید در بازار، به ویژه برای کالاهای لوکس با مشکلاتی مواجه شده است که به اعتقاد خود تولیدکنندگان و فروشندگان مبل حل این مشکلات از طریق خود اتحادیه و خانواده مبل فروشان امکان پذیر است.

یکی از فروشندگان مبل در خیابان شریف شرقی اصفهان با اشاره به مشکلات به وجود آمده در تولید مبل در کارگاه های خود، می گوید: در هفته های اخیر با کمبود مواد اولیه برای ساخت مبل و سفارش های مشتری های خود مواجه شده ایم واقعا نمی دانم برخی از فروشندگان مواد اولیه چه فکری کرده اند که در این اوضاع نابه سامان دلار و ارز، این مواد و تجهیزات را هم از ما دریغ می کنند؟ در این شرایط چطور باید در مقابل تولیدات نامرغوب خارجی دوام بیاوریم؟

وی در ادامه یادآور می شود: با وجود اینکه بسیاری از همکاران من از این موضوع ناراحت هستند اما این دلیل نمی شود تا مسائل خود را در تمامی شهر فریاد بزنیم چون اعتقاد داریم که این موضوعات تنها با صبر و پیگیری قانونی به ثمر می رسند.

فروشنده مبل دیگری هم که پیش از این دو فروشگاه بزرگ اش در خیابان شریف شرقی زبانزد بوده است، عنوان می کند: در هفته های گذشته زمزمه های تجمع های اعتراضی در صنف به گوشم خورده بود اما بعید می دانم که این اعتراضات بدون اطلاع و همکاری با مسئولان اتحادیه به جایی برسد به همین دلیل به هیچ وجه در این گونه تجمعات شرکت نمی کنم و در روزهای گذشته هم به تمامی همکاران خود توصیه کرده ام که در این گونه برنامه های غیرقانونی شرکت نداشته باشند.

حجت الله  حقانی پور، رییس اتحادیه تولید و فروش مبل اصفهان با بیان اینکه در هرشرایطی به موازین قانونی تمکین می کنیم، می گوید: من و همکارانم در هیئت مدیریه اتحادیه حفظ آرامش و امنیت جامعه برایمان از هر مسأله دیگری بیشتر اهمیت دارد به همین دلیل است که طی سه روز گذشته با تمامی تولیدکنندگان و فروشندگان مبل صحبت کرده و مشکلات آنها را شنیده ایم.

وی در ادمه با تاکید بر اینکه هرگونه تجمع در روز 14 مرداد ماه فاقد وجاهت قانونی است، می افزاید: هر مشکلی که وجود داشته باشد درون خانواده بزرگ تولیدکنندگان و فروشندگان مبل و از طریق مراجع قانونی قابل حل است درهمین زمینه هرگونه فراخوانی را برای گردهمایی و تجمع اعتراضی را غیرقانونی دانسته و محکوم می کنیم.

رییس اتحادیه تولید و فروش مبل اصفهان در خصوص مشکلات موجود فرا روی صنعت مبل نیز، می گوید: متاسفانه علاوه بر نوسانات ارزی که باعث کندی خرید و فروش ها شده است، برخی از ابراز فروشان و فروشندگان مواد اولیه تولید مبل با اهتکار، این لوازم روند تولید مبل را با اختلال روبرو کرده اند که در این خصوص نیز بازرسی های خود را تشدید کرده و جلساتی را نیز به زودی با استانداری اصفهان برای حل مسائل فعلی برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان خاطر نشان می کند: از تمامی فعالان این صنف در خواست داریم تا با حضور منظم و پرنشاط خود در محل کار ضمن حفظ آرامش خاطر، در صورت مشاهده هرگونه رفتار و عملکرد نام متعارف مسئولان اتحادیه را از آن موضوع آگاه کرده تا اقدامات لازم صورت بگیرد.

همدلی و همیاری سازندگان وفروشندگان بازار مبل اصفهان نشان می دهد که سرنخ شایعات فراخوان اعتراضی این صنف را نه در بازار مبل بلکه باید در بین افراد معلوم الحالی جستجو کرد که پیشتر نیز با وجود پویشیدن لباس های مارکدار و نامتعارف سعی در به انحراف کشاندن روند قانونی، مطالبات کارگران شهرک امیر کبیر اصفهان بودند و با اقدامات خود آب به آسیاب دشمن می ریختنداما خیلی زود شناسایی شده و کار به جایی نبردند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد