توسعه روستایی
۰۹:۵۱ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۵

در کارگروه اشتغال اردستان مطرح شد؛

عدم جذب اعتبارات توسعه پایدار روستایی در اردستان/ ۷۸ طرح توسعه روستایی به بانک‌های عامل معرفی شدند

معاون فرماندار اردستان گفت: شهرستان اردستان تا کنون نتوانسته اعتبارات خود را در بخش توسعه پایدار روستایی جذب کند هر چند پرونده های معرفی شده سه برابر اعتبارات تخصیصی بوده، اما مشکل از بانک های استان است.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد تقی کیانی شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اردستان در محل فرمانداری اظهار کرد: با توجه به نامه ابلاغی از استانداری اصفهان مقرر شده تا نسبت به جذب اعتبارات توسعه پایدار روستایی تا پایان شهریور اقدام شود.

وی افزود: شهرستان اردستان تاکنون نتوانسته اعتبارات خود را جذب کند هر چند پرونده های معرفی شده سه برابر اعتبارات تخصیصی بوده، اما مشکل از بانک های استان است.

معاون فرماندار اردستان گفت: اعتبارات در نظر گرفته شده زیر دو میلیارد و 500 میلیون ریال در بانک های شهرستان پرداخت می شود و بالای این مبلغ به دستگاه های اجرایی استان پرداخت می شود.

کیانی با بیان اینکه بانک های شهرستان موارد را رصد کنند، تصریح کرد: اگر مشکلی هست برای بر طرف کردن آن بکوشند؛ اعتبارات به صورت شناور در آمده و هر شهرستانی بیشتر تلاش کند می تواند از این اعتبارات بهره بیشتری ببرد.

* بیش از 120میلیارد ریال طرح روستایی معرفی شده است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان در ادامه اظهار کرد: با توجه به بررسی گزارش تسهیلات پایدار روستایی که از محل اعتبارات سال 96 پرداخت می شود در مجموع 78 طرح به میزان بیش از 120 میلیارد ریال در بخش های کشاورزی و صنعتی، به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی گفت: مجموع این طرح ها در کمیته های فنی کارگروه ها به تصویب رسیده و به بانک های عامل همچون کشاورزی، توسعه تعاون، صندوق کارآفرین و پست بانک ارسال شده است.

جمشید عامری تاکید کرد: سهمیه شهرستان سال 96 در بخش پایدار روستای چهار میلیارد ریال بوده است که تا کنون بیش از سه برابر سهمیه شهرستان طرح معرفی شده است.

وی با بیان اینکه دو طرح بزرگ کارآفرینی تا کنون پیشنهاد شده است، تصریح کرد: می توانیم تا 15 برابر سهمیه شهرستان اعتبارات را جذب کنیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان خاطرنشان کرد: طرح های حمایتی ربطی به کارگروه نداشته و مستقیم زیر نظر واحد حمایتی همچون کمیته امداد و بنیاد شهید پیگیری می شود.

انتهای پیام