4bn3d237051d1cx4qi_800C450
۱۲:۲۶ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۵

توسط رزمندگان سوری صورت گرفت؛

آغاز عملیات بزرگ پاک‌سازی مناطق مرزی دمشق_السویداء از عناصر مخفی داعش+ نقشه میدانی

رزمندگان سوری به‌منظور پاک‌سازی مناطق مرزی بین استان‌های دمشق و السویداء عملیات بزرگی را در منطقه آغاز کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ بعد از آنکه هفته گذشته ده‌ها تن از عناصر مخفی داعش موجود در مناطق مرزی بین استان‌های دمشق و السویداء حمله‌ای را علیه ساکنان مناطق شرقی و شمال شرقی السویداء آغاز کرده و شمار زیادی از آن‌ها را شهید و زخمی کردند، فرماندهان میدانی سوریه چند گروه از نیروها را به‌منظور پاک‌سازی راهی منطقه کردند.

سایت خبری «المراسلون» سوریه اعلام کرد: چند گروه از نیروهای مردمی و محلی السویداء و ارتش سوریه با پایان عملیات موفقیت‌آمیز خود در استان‌های قنیطره و درعا، راهی استان السویداء شدند.

هم‌زمان با اعزام رزمندگان سوری، جنگنده‌های روسی و یگان موشکی ارتش سوریه به‌شدت مواضع عناصر تروریستی داعش را در مناطق مرزی بین استان‌های دمشق و السویداء ازجمله «خربه الدیاثه، آبار الدیاثه، وادی الرمیلات، العوره، مزرعه حران و …» مورد هدف قراردادند و خسارت سنگینی را به تکفیری‌ها و تجهیزات نظامی آن‌ها وارد کردند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای سوری قرار است در طول مناطق مرزی شرقی است که بیش از 100 کیلومتر است مستقر شوند تا مانع نفوذ تروریست‌های داعش به مناطق مرزی السویداء شوند.

بر اساس اعلام رسانه‌های سوری، تروریست‌های داعش موجود در منطقه به دستور نظامیان آمریکایی موجود در منطقه «التنف» واقع در جنوب استان حمص به مناطق مسکونی مرکزی استان السویداء حمله می‌کنند تا امنیت مناطق را برهم زنند.

تحولات میدانی استان قنیطره

از شمال غرب استان قنیطره خبر می‌رسد، عملیات تخلیه شهرک‌های «بئر العجم و بریقه» از تروریست‌ها همچنان ادامه دارد.

تروریست‌های موجود در شهرک‌های ذکر شده تلاش می‌کنند به هر شکل ممکن در مناطق بمانند اما دولت سوریه در نظر دارد آن‌ها به استان شمالی ادلب منتقل کند.

ارتش سوریه در حال حاضر 99 درصد از استان قنیطره را تحت کنترل خود دارد و تلاش می‌کند با طرد عناصر تروریستی از این دو شهرک، به حضور تکفیری‌ها در این استان پایان دهد.

استان قنیطره در جنوب غرب سوریه واقع‌شده است و از محور غربی با جولان اشغالی هم‌مرز است.

انتهای پیام/ المراسلون