13951121103752699384803
۰۹:۳۴ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان:

بیش از ۱۲۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد فاقد مسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: ۱۲ هزار و ۵۵۵ خانوار از جامعه تحت حمایت کمیته امداد اصفهان بدون مسکن هستند که یک هزار و ۱۴۷ مورد از آن‌ها در سه ماهه نخست امسال از کمک‌هزینه اجاره مسکن بهره‌مند شدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا متین پور با بیان اینکه مسکن یکی از بزرگ‌ترین مخارج خانوارهای نیازمند شهری است، گفت: 12 هزار و 555 خانوار تحت حمایت این نهاد در کل استان اصفهان فاقد مسکن هستند که بیش از 96 درصد آن‌ها را خانوارهای شهری تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به برنامه‌های این نهاد برای کمک به مشکل مسکن نیازمندان گفت: در زمینهٔ ساخت، تکمیل و خرید واحدهای مسکونی به مددجویان در سال 97 تا سقف 15 میلیون تومان به‌صورت وام قرض‌الحسنه و 20 میلیون تومان کمک بلاعوض تعلق می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه کمیته امداد اصفهان در زمینه اجاره مسکن به نیازمندان تحت حمایت خود کمک هزینه ماهیانه پرداخت می‌کند، خاطرنشان کرد: در سه‌ماهه نخست سال جاری یکهزار و 147 خانوار مستأجر نیازمند از این کمک هزینه بهره‌مند شدند.

وی افزود: در سال گذشته نیز 3 هزار و 800 خانوار مستاجر نیازمند از کمک هزینه اجاره بهره‌مند شدند.

متین‌پور حل مشکل مسکن نیازمندان را نیازمند منابع زیادی دانست و بیان کرد: هم‌افزایی و تجمیع همه ظرفیت‌های موجود در بخش دولتی و خیریه در این زمینه یک ضرورت انکارناپذیر است.

وی با بیان اینکه در شهرهای بزرگ کمک به خانه‌دار شدن مددجویان گام بزرگی در توانمندسازی آن‌هاست، گفت: در موارد زیادی کمک به تأمین مسکن باعث خروج آن خانوار از چرخه حمایتی این نهاد می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان اظهار داشت: جامعه تحت حمایت این نهاد در استان اصفهان متشکل از سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، بیماران صعب‌العلاج، زمین‌گیر و ازکارافتاده است.

انتهای پیام