صفحه اصلی » اقتصادی » عدم استقلال مشکل اصلی بانک مرکزی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

عدم استقلال مشکل اصلی بانک مرکزی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی بانک مرکزی عدم استقلال این بانک است، گفت: برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها یی که در زمینه‌های بانکی، پول و ارزی گرفته می‌شود باید مستقل باشند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ زهرا سعیدی مبارکه اظهار کرد: عدم استقلال بانک مرکزی مشکل اصلی این بانک است.

وی به لزوم داشتن استقلال بانک مرکزی تأکید کرد و گفت: شورای پول و اعتبار کشور نیز دولتی است؛ برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها که در زمینه‌های بانکی، پول و ارزی گرفته می‌شود باید مستقل باشند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد ما دولتی است، تصریح کرد: تصور می‌کنم تا زمانی که این موضوعات استقلال پیدا نکنند در واقع همین روند موجود ادامه پیدا خواهد کرد.

وی گفت: امیدوارم با توجه به تکالیفی که بر دوش همتی که شخصیت حقیقی خوبی دارند گذاشته می‌شود و عدم استقلالی که بانک مرکزی دارد بتواند با برنامه‌ریزی‌های خوب از التهابات موجود خروج داشته باشد.

سعیدی با بیان اینکه ساماندهی بازار ارز وظیفه بانک مرکزی و تیم اقتصادی است، اظهار داشت: شاید برخی تصمیم‌گیری‌ها باید در زمان مناسب خودش اتخاذ می‌شد مثل تک‌نرخی کردن ارز که باید زودتر از این فضا انجام می‌شد یا بازار ثانویه باید کمی زودتر از زمانی که انجام گرفت اجرایی می‌شد، متأسفانه همین یک ماه تأخیرها التهاب‌هایی را ایجاد کرد و کنترل التهابات با توجه به فرافکنی‌هایی که وجود دارد کار دشواری است.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد