صفحه اصلی » بین الملل » کشف مواد غذایی صهیونیستی، کویتی و سعودی در پایگاه‌های تروریست های «جبهه النُصره»+ تصاویر

تحولات جنوب سوریه؛

کشف مواد غذایی صهیونیستی، کویتی و سعودی در پایگاه‌های تروریست های «جبهه النُصره»+ تصاویر

نیروهای متخصص سروی موفق شدند در جریان پاک‌سازی مناطق استان قنیطره، مقادیر زیادی تجهیزات نظامی و غذایی را کشف و ضبط کنند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۹ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ بعد از آنکه بخش وسیعی از استان قنیطره از طریق مصالحه و عملیات ارتش سوریه آزاد گردید، نیروهای متخصص به‌منظور امن سازی، کشف تله‌های انفجاری، تونل‌های حفر شده، پایگاه‌ها، عناصر مخفی و … وارد مناطق شدند.

خبرگزاری «سانا» سوریه اعلام کرد: نیروهای متخصص سوری در جریان پاک‌سازی مناطق تازه آزاد شده استان قنیطره از جمله «جباثاالخشب، طرنجه، حمیدیه، حریه، ممتنه و …» موفق شدند مقادیر زیادی تجهیزات نظامی، پزشکی و غذایی ساخت رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی و عربی را کشف و ضبط کنند.

نیروهای متخصص سوری در این عملیات موفق شدند مقادیر زیادی تجهیزات نظامی سبک و سنگین از جمله «موشک ضد زره آمریکایی تاو ، خمپاره، کلاشینکف و …» و مواد غذایی صهیونیستی و کویتی را کشف و ضبط کنند.

نیروهای متخصص همچنین در جریان پاک‌سازی مناطق تازه آزادشده از تروریست‌های جبهه النُصره توانستند، ده‌ها تله انفجاری و بمب را کشف و ضبط کنند.

بر اساس اعلام خبرگزاری سانا، نیروهای سوری در جریان پاک‌سازی پایگاه‌های گروه موسوم به «کلاه‌سفیدها»، مقادیر زیادی مواد غذایی ساخت رژیم صهیونیستی را کشف و ضبط کردند.

ساکنان مناطق تازه آزادشده به نیروهای سوری اطلاع داده‌اند که تروریست‌ها قبل از ترک مناطق به سمت شمال سوریه، مقادیر زیادی تجهیزات نظامی را در زیرزمین دفن کرده‌اند و تعدادی از انبارها را آتش زده‌اند.

نیروهای مردمی، گارد ریاست جمهوری و ارتش سوریه از ماه گذشته عملیات گسترده و وسیعی را در جنوب این کشور باهدف پایان دادن به حضور تروریست‌ها آغاز کردند و بعد از چند حمله دقیق موفق شدند عناصر تکفیری را در تمام نقاط استان‌های قنیطره و درعا تسلیم کنند.

استان‌های قنیطره و درعا به دلیل هم‌مرز بودن با جولان اشغالی و کشور اردن، از اهمیت بالایی برخوردار است.

نقشه اختصاصی صاحب نیوز از آخرین وضعیت میدانی مناطق مرکزی و جنوب سوریه

انتهای پیام/ سانا

درج نظر