صفحه اصلی » بین الملل » پهپادهای انصارالله مرکز فرماندهی ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی» را هدف قرار داد

تحولات مناطق ساحلی یمن؛

پهپادهای انصارالله مرکز فرماندهی ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی» را هدف قرار داد

شمار زیادی از شورشیان و نظامیان ائتلاف در اثر حمله دقیق پهپادهای انصارالله در مناطق ساحلی یمن کشته و زخمی شدند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با درگیری بین رزمندگان یمنی با شورشیان وابسته به ائتلاف در جبهه‌های «الدریهمی و الزبید» واقع در مرکز استان «الحدیده»، دقایقی قبل پهپادهای انصارالله مرکز فرماندهی و اتاق عملیات دشمن را مورد هدف قراردادند.

شبکه خبری «المسیره نت» یمن با انتشار خبری فوری اعلام کرد: پهپادهای انصارالله دقایقی قبل مرکز فرماندهی ائتلاف را در پایگاه نظامی «عمبره» واقع در ساحلی غربی یمن مورد هدف قرار دادند.

منابع میدانی اعلام کردند: حمله دقیق پهپادهای انصارالله به مرکز فرماندهی دشمن، منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها شورشی و نظامی ائتلاف شده است.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، در این حمله همچنین خسارت سنگینی به پایگاه و تجهیزات نظامی ائتلاف و شورشیان وارد شده است.

از محور «الدریهمی» واقع در جنوب شرق فرودگاه خبر می‌رسد، درگیری بین رزمندگان یمنی با شورشیان در محور غربی این شهر همچنان ادامه دارد.

رزمندگان یمنی در چند ساعت گذشته با محاصره ده‌ها شورشی، توانستند خسارت سنگینی را به آن‌ها در منطقه وارد کنند و شمار زیادی از آن‌ها را به اسارت خود دربیاوردند.

شهر راهبردی الدریهمی در جنوب شرق فرودگاه شهر ساحلی الحدیده واقع‌ شده است و مناطق جنوبی استان را به شمال متصل می‌کند و از مهم‌ترین پایگاه‌های رزمندگان در منطقه محسوب می‌شود.

رزمندگان یمنی از طریق این شهر تحرکات شورشیان را در مناطق ساحلی از جمله اطراف «النخیله» رصد می‌کنند و با کمین‌های دقیق و حمله‌های موشکی، مسیر ارتباط شورشیان را با محور جنوبی مسدود کرده‌اند.

از «الزبید» واقع در مرکز استان خبر می‌رسد، شورشیان باوجود امکانات و پشتیبانی هوایی و دریایی ائتلاف در اطراف این شهر راهبردی زمین‌گیر شده‌اند و رزمندگان یمنی اجازه نزدیک شدن را به آن‌ها نمی‌دهند.

شورشیان قصد دارند با اشغال کامل شهر الزبید، ارتباط رزمندگان یمنی را با مناطق جنوبی استان مسدود کنند.

شورشیان و مزدوران باوجود امکانات و پشتیبانی ائتلاف تنها حدود 30 درصد از استان الحدیده شامل مناطق غربی و جنوب غربی آن را تحت اشغال خوددارند و در محور جنوبی فرودگاه ساحلی الحدیده زمین‌گیر شده‌اند.

نقشه اختصاصی صاحب نیوز از آخرین وضعیت مناطق جنوب غربی کشور یمن

انتهای پیام/ المسیره نت

درج نظر