صفحه اصلی » سیاسی » آغاز به کار دبیرخانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در خمینی‌شهر

با معرفی کمیته های 18گانه انجام شد؛

آغاز به کار دبیرخانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در خمینی‌شهر

دبیرخانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرستان خمینی شهر با معرفی کمیته های ۱۸گانه و ابلاغ احکام مسئولان آغاز به کار کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ دبیرخانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرستان خمینی شهر با حضور مسوولان و اعضای کمیته ها تشکیل شد و آغاز به کار کرد.

* برنامه ریزی دشمن برای تخریب چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران

امام جمعه خمینی شهر در این جلسه با بیان اینکه باید یک نفر عادل در راس حکومت اسلامی باشد تا مراقب فساد، بی عدالتی، جرم و… باشد، گفت: امام دنبال حکومت اسلامی بود که در دو بخش تفسیر شد و برای حکومت دو مشروعیت لازم است، مشروعیت الهی که اسلامیت آن بوده و مشروعیت مردمی که جمهوریت آن است.

وی افزود: وقتی فقیه در راس باشد اسلامیت آن انجام شده و وقتی مردم نیز رای می دهند مردمیت آن برقرار می شود و همه اینها در جمهوری اسلامی جمع شده است و در شعارها نیز حکومت اسلامی توسط مردم درخواست می شد و پس از به رای گذاشتن نیز این جمهوریت اسلامی توسط رای مردم پذیرفته و تاکنون اجرایی شده است.

آیت الله شیخ عباس رحیمی با اشاره به اینکه با این مبنا نظام ایران به سمت نظام الهی رفت، مجلس و قوانین براساس اسلام نوشته شد و شورای نگهبان و حقوق دانان مشروعیت اسلامی را در قوانین نظارت دارند،اضافه کرد: تبلور جمهوری اسلامی در قانون اساسی دیده می شود و یکی از ارکان جمهوری اسلامی ولی فقیه است که تا کنون در این چند سال از وجود ولی فقیه بهره مند بوده ایم.

وی با تاکید بر اینکه این حکومت با کارشکنی هایی همراه بوده، اظهار کرد: حکومت اسلامی بهترین دموکراسی، حقوق بشر، حقوق زنان، برنامه سیاسی اقتصادی نظامی را دارد، اسلام جدای از ضروریات جامعه نیست و بر نیاز اجتماعی و ضروریات جامعه است.

آیت الله رحیمی با اشاره به اینکه حکومت اسلامی امروز چهل ساله شده و عدد 40 در فرهنگ دینی ما یک عدد مقدسی بوده که رسیدن به حد کمال است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی امروز به بلوغ رسیده و همه گردنه ها و بن بست ها را پشت سر گذاشته و به تکامل می رسد که نقطه اوج آن 40ساله شدن است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با ابراز به اینکه انقلابیون و صاحبان انقلاب در حال ترک دنیا هستند و این انقلاب به نسل جدید سپرده می شود، ادامه داد: انقلاب اسلامی مورد هجمه است و اکنون که به 40 سالگی و بالندگی رسیده، آمریکایی ها صراحتا وارد عمل شده اند که دنبال هستند در این 40 سالگی نظام را شکست دهند.

مسئول شورای سیاستگذاری و راهبردی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پایان گفت: همه افراد جامعه مسئولیت دارند این انقلاب را به نسل آینده معرفی کنند و بگویند که حکومت اسلامی برای ملت چه دستاوردهایی را به دست آورده است و از کلی گویی برای مردم فاصله بگیریم.

وی تاکید کرد: باید کمیته ها و کارگروه ها با جدیت تشکیل و وارد عمل شوند، باید مقایسه ای در زمینه های مختلف و عرصه های بسیار شود تا مردم جامعه دستاوردهای پس از انقلاب را با نداشته های قبل از آن مقایسه کنند.

* همدلی احزاب زیرسایه ولایت فقیه مشتی بر دهان دشمنان

فرماندار خمینی شهر در ادامه با بیان اینکه حفظ و ارتقای نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه ولایت فقیه بر همه مسئولان و مردم تکلیف شده، گفت: دشمن از قبل از انقلاب اسلامی برای کشورها به خصوص در خاورمیانه برای چپاول و رسیدن به اهداف شوم خود اقداماتی را داشت خود که با پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس کشور به وجود آمد که به دستور امام خمینی (ره) همه اقشار جامعه را در برگرفت و همه را برای دفاع بسیج کردند.

وی افزود: در آن زمان جامعه و شرایط که کشور، اقتصاد و سیاست خود را برای اعتلای نظام بسیج کرد و مردم با مقاومت و صبر ایستادند، در آن دوران مشکلات اقتصادی بود اما با صبر مردم و مدیریت مسئولان از مرز و بوم ایران اسلامی دفاع شد که پس از پذیرش قطعنامه شرایط به دوران دیگری قدم گذاشت تا در عرصه هایی که عقب مانده بود فعالیت شود و به سمت آبادانی کشور حرکت شود.

محمود مسلم زاده اضافه کرد: حضرت آیت الله خامنه ای سکانداری رهبری و هدایت نظام را بر عهده گرفتند و دولت ها در سایه رهبر  معظم انقلاب تلاش کردند ایران اسلامی را به سمت اهدافی که برایش پیش بینی شده بود به شکل های مختلف به مقصد برسانند که با شرایط کشور سندهای برنامه ریزی ترسیم می شد.

وی با بیان اینکه نقش های بسیاری در این مدت توسط دشمن برنامه ریزی شد که بی نتیجه بوده، تصریح کرد: لیدرهای دشمن در داخل کشور دنبال هستند با موج سواری و استفاده از مشکلات موجود اهداف دشمن را در این تجمعات به وجود آورند که برای مقابله با این حرکات نیاز به همدلی و صبر و مقاومت است و ما این شرایط را در کشور در گذشته نیز شاهد بوده ایم.

فرماندار خمینی شهر در پایان ابراز کرد: اعتقاد دارم در شهرستان خمینی شهر باید دستاوردهای 40ساله نظام و انقلاب اسلامی در کمیته هایی که تدبیر شده است به مردم بیان شود و امیدآوری شود و باید دستاوردهای نظام در خمینی شهر در این دوران 40ساله برای مردم به عرضه نمایش گذاشته شود، باید از اکنون کار دبیرخانه آغاز شود و نباید فقط به دهه فجر بسنده کرد بلکه باید دهه فجر امسال متفاوت تر از سال های گذشته در شهرستان برنامه ریزی شود.

به گزارش صاحب نیوز در ادامه جلسه شرح وظایف کمیته ها اعلام و احکام مسئولان ارائه و از محمد سلیمی که مسئولیت کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را بر عهده داشت به عنوان کمیته برتر این ستاد در سال 96 تجلیل شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد