صفحه اصلی » اجتماعی » تدوین سند چشم‌انداز پنج ساله شهر مبارکه/ خصوصی‌سازی‌ امور برای کاهش هزینه های شهرداری

شهردار مبارکه مطرح کرد؛

تدوین سند چشم‌انداز پنج ساله شهر مبارکه/ خصوصی‌سازی‌ امور برای کاهش هزینه های شهرداری

شهردار مبارکه گفت: نخبگان، معتمدان و کارشناسان و صاحب نظران شهر شناسایی شده اند و در آینده نزدیک جهت کسب اطلاع و تدوین سند چشم انداز 5 ساله و ۱۵ساله شهر از نظراتشان استفاده خواهیم کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛سید محسن هاشمی در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، ضمن تبریک این روز به تمامی فعالان رسانه ای خبرنگاران را طلایه داران عرصه اطلاع رسانی دانست و افزود: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.

شهردار مبارکه به گسترش شبکه های مجازی اشاره کرد و گفت: در این مقطع و با رشد شبکه های مجازی کار برای خبرنگاران سخت تر شده است چرا که انعکاس خبر از سوی یک خبرنگار برای جامعه مهم تر است.

وی گقت: از روز اول انتصاب بنده سعی بر این بوده با برنامه ریزی دقیق و با توجه به موانع و مشکلات از بحران ها عبور کنیم زیرا زمانی که در دست داریم زمان آزمون و خطا نیست و باید همه جهت رفع مشکلات سعی و تلاش داشته باشیم.

شهردار مبارکه با اشاره به مشکلات عمده شهرداری ها افزود: با قطع اعتبارات ارزش افزوده و آلایندگی ها مشکلات شهرداری ها بیشتر شد و بحران کل شهرداری های استان را در بر گرفت و روند کار در برنامه ریزی ها را با تغییر روبرو کرد.

هاشمی گفت: بحران های موجود برنامه های مجموعه مدیریت شهری را منسجم تر کرد و با تشکیل جلسات در شورا بر خدمت رسانی بیش از پیش به همشهریان تاکید شد.

شهردار مبارکه در ادامه با تشریح عملکرد مجموعه مدیریت شهری طی یکسال گذشته عنوان کرد: اولین مبحث که از روز اول به دنبال عملیاتی کردن آن بودیم بحث مشارکت های مردمی بود زیرا مشارکت های مردمی در برنامه ریزی ها چراغ راهی برای مدیریت شهری است.

وی افزود: نخبگان، معتمدان و کارشناسان و صاحب نظران شهر شناسایی شده اند و در آینده نزدیک جهت کسب اطلاع و تدوین سند چشم انداز پنج ساله و ۱۵ساله شهر از نظراتشان استفاده خواهیم کرد.

هاشمی گفت: تدوین سند چشم انداز پنج ساله و ۱۵ ساله مختص یک دوره شورا و شهرداری نیست و چون در این سند از مشارکت های مردمی و صاحب نظران استفاده شده است در دوره های بعد نیز می توان از این سند استفاده کرد.

شهردار مبارکه به آغاز خصوصی سازی ها در شهرداری اشاره کرد و افزود: کاهش هزینه ها در مدیریت شهری سر لوحه کار قرار گرفت و در جلساتی که با معاونت ها برگزار گردید راهکارهای کاهش هزینه ها با توجه به خدمت رسانی بیش از پیش به مردم آغاز شد.

وی گفت: سیستم حمل و نقل سبک شهرداری، تابلوهای تبلیغاتی، واگذاری باغ بانوان و … از جمله کارها برای کاهش هزینه های شهرداری تا کنون بوده است.

هاشمی افزود: نگاه مساوی به تمام محلات از روز اول در برنامه مجموعه مدیریت شهری بوده است و تا این لحظه در دیدارهایی که با مردم در محلات داشته ایم تا حدودی مشکلات مردم را در این محلات شناسایی و در صدد رفع آنها هستیم.

شهردار مبارکه با تشریح برنامه های صورت گرفته برای مقابله با کم آبی گفت: با تشکیل اتاق مدیریت بحران در شهرداری و ابلاغ دستورالعمل هایی مشکل خزان درختان در سطح شهر رفع گردید.

وی ادامه داد: حذف چمن در برخی نقاط شهر، اجرای شبکه های آبیاری تحت فشار نوین، استفاده از گونه های مقاوم با خشکسالی و … از مصوبات اتاق مدیریت بحران شهرداری بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد