image_2018_8_8-19_35_28_389_MsC
۰۹:۲۶ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۸

شهردار شهر زواره اردستان:

رشد ۷۰ درصدی بودجه شهرداری شهر زواره/ محور کمربندی زواره جدول‌گذاری می‌شود

شهردار شهر زواره، گفت: بودجه های شهرداری زواره در سال ۹۶ به مقدار ۴۰ درصد عمرانی و ۶۰ درصد مسائل جاری بود که در کل بودجه سال ۹۷ شهرداری ۷۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش صاحب نیوز؛ جلال گلخنی بعد از ظهر گذشته در نشست خبری شهرداری زواره با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از دردآورترین آفت های زندگی اجتماعی ما عجله و شتاب هایی است که در رفتارها و قضاوت های خودمان داریم که با عجله مشتاق نتایج کارها هستیم.

وی افزود: همین عجله کاری ها مشکلاتی را برای زندگی مردم فراهم می کند، لذا باید سعی کنیم در تمام امور شتابزده عمل نکنیم.

شهردار زواره گفت: روحیه تعامل در وجود شهرداری و شورای اسلامی شهر زواره را می توان از موارد موفقیت آنان نام برد.

گلخنی با بیان اینکه بودجه سال 96 شهرداری زواره 27 میلیارد ریال بوده، تصریح کرد: با تلاشی که توسط مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر زواره صورت گرفته این بودجه به صورت 100 درصد محقق شده است.

وی تاکید کرد: در زمان تحویل شهرداری زواره به مقدار بودجه سال 96 بدهی داشته که تا کنون توانسته ایم نیمی از این بدهی ها را پرداخت کنیم که اولویت اول شهرداری همین پرداخت بدهی ها بوده است.

شهردار زواره خاطرنشان کرد: بودجه های شهرداری زواره در سال 96 به مقدار 40 درصد عمرانی و 60 درصد مسائل جاری بود که در کل بودجه سال 97 شهرداری 70 درصد رشد داشته با این تغییر که 55 درصد بودجه را به سمت کارهای عمرانی سوق داده ایم و بودجه عمرانی نیز 2,5 برابر شده است.

گلخنی تصریح کرد: بودجه های دولتی 40 درصد کاهش داشته، همچنین با توجه به رشد 50 درصدی تورم بودجه شهرداری 90 درصد کاهش داشته که از سیاست های ابلاغی دور شده، اما با همکاری مردم و پشتکار شورا کارهای عمرانی تعطیل نشده است.

وی همچنین اعلام کرد: بیش از شش هزار متر مربع محله بنیاد مسکن زواره آسفالت شده که بیش از پنج میلیارد ریال هزینه داشته است.

شهردار زواره یکی از آرزوهای دیرین مردم زواره را ساخت محور کمربندی زواره نام برد که به زودی جدول گذاری آن آغاز خواهد شد.

انتهای پیام