صفحه اصلی » مذهبی » عزاداری بدون معرفت و اطاعت فایده ای ندارد/ مداحان به فرهنگ سازی نماز در قشر جوان توجه ویژه ای کنند

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان:

عزاداری بدون معرفت و اطاعت فایده ای ندارد/ مداحان به فرهنگ سازی نماز در قشر جوان توجه ویژه ای کنند

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان فرهنگ سازی نماز برای قشر جوان و نوجوان را امری بسیار مهم دانست و گفت: متاسفانه برخی از افرادی که در هیئت های مذهبی و مراسم های عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام حضور پرشوری دارند به این مسئله بی توجه هستند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ابراهیم رنجبر پیش از ظهر امروز در دیدار با مداحان تیران و کرون با اشاره به استقبال مردم از مراسم های معنوی به خصوص در ایام ماه محرم و صفر، اظهار کرد: مداحان در مراسم های برگزار شده زمان زیادی را به مداحی، قرائت سوره های قرآن و دعا اختصاص می دهند که باید بیان اهمیت نماز را نیز در برنامه های خود بگنجانند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان فرهنگ سازی نماز برای قشر جوان و نوجوان را امری بسیار مهم دانست و گفت: متاسفانه برخی از افرادی که در هیئت های مذهبی و مراسم های عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام حضور پرشوری دارند نسبت به اقامه نماز بی توجه بوده و ارزشی برای این واجب الهی قائل نیستند.

وی با بیان اینکه ترغیب این قشر توسط مداحان با بیان سخنانی پیرامون نماز این آسیب را برطرف خواهد کرد، یادآور شد: نماز ستون دین است و چیزی بالاتر از نماز نیست و سینه زنی بدون توجه به این واجب الهی فایده ای ندارد.

حجت الاسلام رنجبر ادامه داد: کار مستحبی که موجب محروم ماندن از عملی واجب شود باید کنار گذاشته شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان رسالت اصلی انبیا و ائمه را دعوت مردم به انجام اصول دین به خصوص نماز دانست و تصریح کرد: هر مداح با بررسی عملکرد و برنامه خود در این زمینه باید زمانی را به بیان مباحث اصلی و اساسی دین به خصوص اهمیت نماز در قالب مداحی، داستان کوتاه، روایت و آیات قرآن و … به خصوص برای قشر جوان بپردازد و‌قطعا همین اشاره کوتاه تاثیر خود را دارد.

وی با بیان اینکه مداحان نباید نقش خود را کوچک بدانند، خاطرنشان کرد: مداحی و سینه زنی به تنهایی ثواب زیادی دارد اما ممکن است تاثیر نداشته باشد پس باید کاری تاثیرگذار انجام دهیم.

حجت‌الاسلام رنجبر گفت: مداحان در بیان بخشش و عفو خدا غلو نکنند چرا که عزاداری بر خاندان ائمه اطهار علیهم السلام به خصوص امام حسین علیه السلام با معرفت، محبت و اطاعت از آنها پذیرفته خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد