IMG11301996
۱۰:۳۴ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۱۹

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان:

عزاداری بدون معرفت و اطاعت فایده ای ندارد/ مداحان به فرهنگ سازی نماز در قشر جوان توجه ویژه ای کنند

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان فرهنگ سازی نماز برای قشر جوان و نوجوان را امری بسیار مهم دانست و گفت: متاسفانه برخی از افرادی که در هیئت های مذهبی و مراسم های عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام حضور پرشوری دارند به این مسئله بی توجه هستند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ابراهیم رنجبر پیش از ظهر امروز در دیدار با مداحان تیران و کرون با اشاره به استقبال مردم از مراسم های معنوی به خصوص در ایام ماه محرم و صفر، اظهار کرد: مداحان در مراسم های برگزار شده زمان زیادی را به مداحی، قرائت سوره های قرآن و دعا اختصاص می دهند که باید بیان اهمیت نماز را نیز در برنامه های خود بگنجانند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان فرهنگ سازی نماز برای قشر جوان و نوجوان را امری بسیار مهم دانست و گفت: متاسفانه برخی از افرادی که در هیئت های مذهبی و مراسم های عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام حضور پرشوری دارند نسبت به اقامه نماز بی توجه بوده و ارزشی برای این واجب الهی قائل نیستند.

وی با بیان اینکه ترغیب این قشر توسط مداحان با بیان سخنانی پیرامون نماز این آسیب را برطرف خواهد کرد، یادآور شد: نماز ستون دین است و چیزی بالاتر از نماز نیست و سینه زنی بدون توجه به این واجب الهی فایده ای ندارد.

حجت الاسلام رنجبر ادامه داد: کار مستحبی که موجب محروم ماندن از عملی واجب شود باید کنار گذاشته شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان رسالت اصلی انبیا و ائمه را دعوت مردم به انجام اصول دین به خصوص نماز دانست و تصریح کرد: هر مداح با بررسی عملکرد و برنامه خود در این زمینه باید زمانی را به بیان مباحث اصلی و اساسی دین به خصوص اهمیت نماز در قالب مداحی، داستان کوتاه، روایت و آیات قرآن و … به خصوص برای قشر جوان بپردازد و‌قطعا همین اشاره کوتاه تاثیر خود را دارد.

وی با بیان اینکه مداحان نباید نقش خود را کوچک بدانند، خاطرنشان کرد: مداحی و سینه زنی به تنهایی ثواب زیادی دارد اما ممکن است تاثیر نداشته باشد پس باید کاری تاثیرگذار انجام دهیم.

حجت‌الاسلام رنجبر گفت: مداحان در بیان بخشش و عفو خدا غلو نکنند چرا که عزاداری بر خاندان ائمه اطهار علیهم السلام به خصوص امام حسین علیه السلام با معرفت، محبت و اطاعت از آنها پذیرفته خواهد شد.

انتهای پیام/