صفحه اصلی » سیاسی » افزایش درآمد دولت صرف اقشار آسیب پذیر شود/ لزوم احیاء کرسی های آزاد اندیشی در جامعه

در خطبه های نماز جمعه لنجان مطرح شد:

افزایش درآمد دولت صرف اقشار آسیب پذیر شود/ لزوم احیاء کرسی های آزاد اندیشی در جامعه

توجه به اقشار آسیب پذیر و احیاء کرسی های آزاد اندیشی در جامعه سرخط مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه شهرستان لنجان بود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: عفاف مالی یعنی اینکه انسان به داشته های خودش اکتفا کند، چشمش دنبال مال مردم نباشد.

امام جمعه فولادشهر افزود: مشکلی که الان متاسفانه ما در جامعه پیدا کردیم این است که همه می خواهند مثل هم باشند، مثل هم مهریه قرار بدهند، مثل هم جهاز بدهند، مثل هم مُبل بخرند، مثل هم سفر بروند و یا مثل هم خانه بگیرند!

وی با تاکید براینکه عفاف مالی یعنی هرکسی به اندازه ای که وُسعش باشد، پایش را دراز کند، خاطرنشان کرد: اسلام با استفاده خوب و درست از نعمات مخالف نیست بحث این است که حرام در زندگی انسان نیاید و بخاطر دنیا به حرام نیفتد.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با بیان اینکه یکى از ریشه‏ هاى مشکلات اقتصادى، فرهنگى، اجتماعى و سیاسى کشور، کاهش تقواى الهى در بین کارگزاران نظام است، متذکر شد: تقوا در همه‏ ى شئون زندگى، به ‏ویژه مسائل سیاسى و ادارى جامعه، بسیار کارساز است و دولتمردى که از آن برخوردار باشد، درمقابل لغزش ‏هایى چون، خیانت به نظام و مردم، دست اندازى به بیت ‏المال، رشوه ‏خوارى، کم‏کارى و بى‏ توجهى مقاوم خواهد بود.

سرافراز یادآور شد: انقلاب اسلامى به ‏عنوان تنها پایگاه حاکمیّت الله در دنیاى امروز در شرایطى مورد هجوم قرار گرفته است که تجربه‏ ى چهل سال دشمنى، حکومت و ملّت را بیش از پیش قدرتمند و مقاوم ساخته است.

وی تشریح کرد: امروز با توجه به هجمه تمام عیار دشمن در همه حوزه‏  ها و تنگ کردن محاصره اقتصادى با هدف تسلیم و به زانو در آوردن جمهورى اسلامى، دیگر بر کسى پوشیده نیست که در شرایط جنگ احزاب قرار گرفته ‏ایم و تنها نسخه نجات بخش کشور، اتکا به ظرفیت ‏هاى موجود در کشور و پیاده ‏سازى اقتصاد مقاومتى و بهره‏ گیرى از جوانان مومن و انقلابى براى عبور از این گردنه نفس گیر است که مى ‏تواند پرچم اسلام و انقلاب اسلامى را همواره افراشته نگه دارد.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با توجه به ارائه بسته حمایت ارزی دولت در روزهای اخیر خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش درآمد دولت از محل افزایش قیمت ارز، باید مراقبت کرد که این درآمد اضافى صرف هزینه‏هاى جارى دولت نشود و براى حمایت از اقشار آسیب‏پذیر در نظر گرفته شود.

امام جمعه فولادشهر متذکر شد: در خصوص بسته حمایتی جدید دولت درباره بازار ارز هم باید عرض کنیم، هرچند با تاخیر فراوان اجرایى شد اما همین اجرایى شدن نیز زمینه ایجاد آرامش در بازارهاى مختلف را مهیا کرد.

وی با بیان اینکه دولت باید بداند که مردم و همه بخش‏هاى کشور از تصمیم ‏هاى مدبرانه و حساب شده حمایت مى ‏کنند، اطهار کرد: گره زدن مشکلات مردم به خارج از کشور یک فریب و دروغ است و این تجربه نشان داده است که باید به فکر حل مشکلات با تکیه بر توان خودمان باشیم.

لزوم احیاء کرسی های آزاد اندیشی در جامعه

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه باغبهادران اظهار کرد: یکی از اصول مهمی که در معاشرت اثر گذر است کمک و دستگیری از همنوع و بی تفاوت نبودن نسبت به دیگران است.

امام جمعه باغبهادران با انتقاد از ضعیف شدن معاشرت بین افراد به ویژه در خانواده ها متذکر شد: فراموش نکنیم که کمک به دیگران اندوخته و پس انداز انسان نزد پروردگار است، سپرده ای که ‏نیازى به گواه گرفتن ندارد.

وی با تاکید براینکه کمک ها و صدقه های افراد باید شرایطی داشته باشد که مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: شرط قبولی هر کاری اخلاص در عمل است و دو عامل برای عدم قبولی اعمال ذکر شده است، یکی اینکه بنده بخواهد دیگران مدح و ثنای او را بگویند دوم اینکه بخواهد بر کسی که به او کمک کرده است، منت بگذارد!

خطیب نماز جمعه باغبهادران با بیان اینکه امروز یک از شگردهای دشمنان ایجاد شبهات مختلف در مسائل مذهبی است تا جوانان را نسبت به اسلام بد بین کنند، متذکر شد: ضروری است تا کرسی آزاد اندیشی با هدف پاسخ به شبهات برگزار شود و جوانان انقلابی نسبت به احیاء این موضوع اهتمام ورزند.

وی با اشاره به توطئه دشمنان در جهت القاء اسلام آمریکایی متذکر شد: دشمنان با بهره گیری از یک جنگ رسانه ای تمام عیار درصدد هستند تا جوانان را از مسیر خود منحرف کنند، در چنین شرایطی ضروری است تا کادرسازی و تربیت نسل به ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید براینکه هدف دشمن بحرانی جلوه دادن کشور ناکارآمد نشان دادن نظام است، یادآور شد: مطالبه به حق مردم باید در چارچوب نظام و از مجاری  قانونی خود پیگیری شود، لذا مردم باید از نمایندگان خود در مجلس به صورت مسالمت آمیز مطالبه به حق بکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!