دهقان نماز جمعه 1
۱۵:۵۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۱۹

امام جمعه موقت نایین:

مسئولان برای مشکلات معیشتی تلاش بیشتری انجام دهند

امام جمعه موقت نایین از مسئولان خواست برای حل مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی تلاش بیشتری انجام دهند

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام و المسلمین اکبر دهقان در خطبه های نماز جمعه نایین با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و تلاش مضاعف برطرف می شود، گفت: تحول در سیستم مدیریتی بخش اقتصادی، حمایت از تولید کنندگان، جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی از راهکارهای برطرف شدن مشکلات اقتصادی کشور است که مسئولان ارشد نظام باید در دستور کار قرار دهند.

وی اظهار کرد: در این موقعیت حساس مسئولان باید تلاش وهمکاری مضاعف داشته باشند.

دهقان با بیان اینکه فساد اقتصادی تهدیدی برای انقلاب اسلامی است گفت: با متخلفان در هر جایگاه و منصبی که هستند باید برخورد انقلابی و جدی صورت گیرد تا جلوی فساد در کشور گرفته شود.

دهقان گفت: مبارزه با متخلفان اقتصادی تنها بر دوش قوه قضاییه نیست بلکه قوای مقننه و مجریه نیز در برخورد با موضوع فساد مسئول هستند.

امام جمعه موقت نایین افزود: مشکلات اقتصادی و مطالبات مردمی نباید فضایی را برای افراد سودجو و منافق فراهم کند. ضرورت دارد آماده برخورد و مواجهه با جنگ افتصادی باشیم. مظهر عدالت اجتماعی مبارزه با فساد است.

دهقان با بیان اقتصاد مقاومتی هنوز به صورت کامل اجرایی نشده است، افزود: برای مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی، باید اقتصاد مقاومتی به صورت جدی و کامل در کشور اجرایی شود.

وی با بیان اینکه در تمامی دوره ها، کشور با توطئه دشمن مواجه بوده است و اکنون جنگ دشمن، اقتصادی است، گفت: با ناکارآمدی اقتصادی، نمی تواند کشور را اداره کرد و باید پایه های اقتصادی نظام را مستحکم کرد.

وی ادامه داد: سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) فرصت مناسبی است تا جوانان از این دو نور الهی الگو بگیرند.

وی تاکید کرد: خانواده ها باید سیره زندگی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند.

وی به روز آخر ماه ذی القعده سالروز شهادت امام جواد علیه السلام اشاره کرد و گفت: آن امام بزرگوار در طول حیات خویش خدمات ارزنده ای برای اسلام داشتند.

دهقان تصریح کرد: تمامی ائمه اطهار علیه السلام آیاتی خداوند هستند و امام جواد علیه السلام ایه از آیات خداوند بودند.

امام جمعه موقت نایین در بخش دیگری رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها گفتند آمریکایی ها مورد اعتماد نیستند و عهد شکن هستند و دیدیم به وعده خود عمل نکردند و هدف آن ها افزایش تهدیدها و جنگ روانی علیه کشورمان است.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که آمریکایی ها از برجام خارج شدند ، تهدیدهای خود را علیه جمهوری اسلامی افزایش دادند و به دنبال اجماع جهانی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران هستند

وی به مناسبت روز خبرنگارگقت: شورای فرهنگ عمومی کشور به پاس قدردانی از مقام والای شهید صارمی 17 مرداد هر سال را به نام روز خبرنگار نامگذاری کرد تا ضامن گرامیداشت یاد و نام همه شهدای عرصه اطلاع رسانی فرصتی برای یادآوری رسالت خطیر خبرنگاری و قدردانی از آنان فراهم شود.

امام جمعه موقت گفت: خبرنگاران سربازان جبهه اطلاع رسانی و بیان حقایق هستند.تعهد، بصیرت، روشنگری، بیان حقایق و نشان دادن چهره استکبار به دنیا از بهترین ویژگی‌های یک خبرنگار آزاده است.

انتهای پیام/