امام-جمعه-خمینی-شهر-1
۱۶:۱۰ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۱۹

امام جمعه خمینی شهر:

جناح بازی در انتخاب مدیران دولت غالب شده است/ مجلس در زمینه نظارت بر عملکرد مدیران کوتاهی کرد

امام جمعه خمینی شهر با تاکید بر اینکه باید روح جهادی بر مسئولان حاکم شود، گفت: نمایندگان باید بر گره های موجود در قوانین رسیدگی کنند؛ مجلس به وزیران دولت اعتماد بیش از حد داشت و در انتخاب مدیران دولت جناح بازی بر شایسته سالاری غالب شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام عباس رحیمی در خطبه های نمازجمعه این هفته خمینی شهر به حفظ امنیت فکر، فرهنگی، ایمانی، اجتماعی، اقتصادی جامعه اشاره کرد و گفت: جوانان جامعه ایرانی در حال تباه شدن هستند و باید فکری به حال این فضای مجازی کرد، بزرگان کشور در گذشته مدام تکرار کردند و هشدار دادند که دشمن به وسیله شبکه های اجتماعی به تفکر و عقیده جوانان و فرزندان کشور رخنه می کند و توجهی نشد اما اکنون که همه چیز از دست رفت و آینده سازان کشور تحت تاثیر فرهنگ کثیف غرب قرار گرفته اند، دنبال راه حل هستند که آن هم اقدام جدی نمی شود.

وی با ابراز اینکه مرز فکری و ناامنی فکری در جامعه به وجود آمد، اضافه کرد: هدف دشمن جمعیت زیر 30سال ایران است و به نوعی مسوولان آینده نظام از بین این جامعه آماری انتخاب می شود.

امام جمعه خمینی شهر با اذعان از اینکه دولت ها باید مرزها را ببندند و نمی توان گفت در دنیا آزادی است که بسیاری از آزادی ها ضد آزادی است، تصریح کرد: دشمن و برنامه ریزان به نخبگان و جامعه جوان ایرانی با چراغ سبز نشان دادن و ارائه برخی خدمات آنها را به بیرون مرزها کشانده و متاسفانه دروازه های کشور نیز باز است.

وی با تاکید بر اینکه دولت ها باید مظلوم را حمایت کنند و در برابر ظلم ایستادگی کنند به احادیث و روایاتی از اهل بیت عصمت و طهارت اشاره کرد و ادامه داد: باید افراد صالح به عنوان کارمند در سیستم اداری کشور بکارگیری شوند، شایسته سالاری که بارها تکرار می شود اما عمل نمی شود، حزب سالاری و جناح بازی و سفارش سالاری وجود دارد اما خبری از شایسته سالاری نیست که نتیجه آن مشکلات فعلی جامعه است.

رحیمی با تاکید بر اینکه باید در دستگاه مدیریتی کشور روح جهادی و حزب الهی حاکم باشد و در آن زمان آمریکا نیز هیچ غلطی نمی تواند بکند، خاطرنشان کرد: مجلس باید کار انقلابی کند و بررسی کند در کدام قوانین بن بست و گره وجود دارد و با ارائه طرح های دوفوریتی می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

وی اظهار کرد: نمایندگان مجلس سرگرم کارهای سیاسی شده اند و دولت ها نیز با جناح بازی که آفت کشور شده مدیران شایسته و پرتلاش را کنار زده و مدیرانی که تنها از نظر طیف سیاسی هم فکر هستند را بر کرسی مسوولیت می نشانند.

خطیب جمعه خمینی شهر اضافه کرد: مجلس برای حل مشکل وارد شد اما دیگر زمان آن گذشته و بسیار دیر به فکر این مسئله افتاده ، مجلس شورای اسلامی تاکنون در خواب بود و نماینده های مجلس اجازه دادند در کشور هر شخصی آن گونه که خواست مدیریت کند و اکنون شاهد برخی اتفاقات و مشکلات در کشور هستیم.

وی در پایان ابراز کرد: نمایندگان مجلس به وزیران دولت اعتماد بیش از حد داشتند و پس استیضاح های متعدد امضاهای خود از استیضاح را پس گرفتند و مجلس در زمینه نظارت بر عملکرد مدیران جامعه بسیار کوتاهی کرده است.

انتهای پیام/