صاحب نیوز

امام-جمعه-خمینی-شهر-1

امام جمعه خمینی شهر:

جناح بازی در انتخاب مدیران دولت غالب شده است/ مجلس در زمینه نظارت بر عملکرد مدیران کوتاهی کرد

امام جمعه خمینی شهر با تاکید بر اینکه باید روح جهادی بر مسئولان حاکم شود، گفت: نمایندگان باید بر گره های موجود در قوانین رسیدگی کنند؛ مجلس به وزیران دولت اعتماد بیش از حد داشت و در انتخاب مدیران دولت جناح بازی بر شایسته سالاری غالب شد.

کدخبر: 905794
۱۳۹۷/۰۵/۱۹ @ ۱۶:۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام عباس رحیمی در خطبه های نمازجمعه این هفته خمینی شهر به حفظ امنیت فکر، فرهنگی، ایمانی، اجتماعی، اقتصادی جامعه اشاره کرد و گفت: جوانان جامعه ایرانی در حال تباه شدن هستند و باید فکری به حال این فضای مجازی کرد، بزرگان کشور در گذشته مدام تکرار کردند و هشدار دادند که دشمن به وسیله شبکه های اجتماعی به تفکر و عقیده جوانان و فرزندان کشور رخنه می کند و توجهی نشد اما اکنون که همه چیز از دست رفت و آینده سازان کشور تحت تاثیر فرهنگ کثیف غرب قرار گرفته اند، دنبال راه حل هستند که آن هم اقدام جدی نمی شود.

وی با ابراز اینکه مرز فکری و ناامنی فکری در جامعه به وجود آمد، اضافه کرد: هدف دشمن جمعیت زیر 30سال ایران است و به نوعی مسوولان آینده نظام از بین این جامعه آماری انتخاب می شود.

امام جمعه خمینی شهر با اذعان از اینکه دولت ها باید مرزها را ببندند و نمی توان گفت در دنیا آزادی است که بسیاری از آزادی ها ضد آزادی است، تصریح کرد: دشمن و برنامه ریزان به نخبگان و جامعه جوان ایرانی با چراغ سبز نشان دادن و ارائه برخی خدمات آنها را به بیرون مرزها کشانده و متاسفانه دروازه های کشور نیز باز است.

وی با تاکید بر اینکه دولت ها باید مظلوم را حمایت کنند و در برابر ظلم ایستادگی کنند به احادیث و روایاتی از اهل بیت عصمت و طهارت اشاره کرد و ادامه داد: باید افراد صالح به عنوان کارمند در سیستم اداری کشور بکارگیری شوند، شایسته سالاری که بارها تکرار می شود اما عمل نمی شود، حزب سالاری و جناح بازی و سفارش سالاری وجود دارد اما خبری از شایسته سالاری نیست که نتیجه آن مشکلات فعلی جامعه است.

رحیمی با تاکید بر اینکه باید در دستگاه مدیریتی کشور روح جهادی و حزب الهی حاکم باشد و در آن زمان آمریکا نیز هیچ غلطی نمی تواند بکند، خاطرنشان کرد: مجلس باید کار انقلابی کند و بررسی کند در کدام قوانین بن بست و گره وجود دارد و با ارائه طرح های دوفوریتی می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

وی اظهار کرد: نمایندگان مجلس سرگرم کارهای سیاسی شده اند و دولت ها نیز با جناح بازی که آفت کشور شده مدیران شایسته و پرتلاش را کنار زده و مدیرانی که تنها از نظر طیف سیاسی هم فکر هستند را بر کرسی مسوولیت می نشانند.

خطیب جمعه خمینی شهر اضافه کرد: مجلس برای حل مشکل وارد شد اما دیگر زمان آن گذشته و بسیار دیر به فکر این مسئله افتاده ، مجلس شورای اسلامی تاکنون در خواب بود و نماینده های مجلس اجازه دادند در کشور هر شخصی آن گونه که خواست مدیریت کند و اکنون شاهد برخی اتفاقات و مشکلات در کشور هستیم.

وی در پایان ابراز کرد: نمایندگان مجلس به وزیران دولت اعتماد بیش از حد داشتند و پس استیضاح های متعدد امضاهای خود از استیضاح را پس گرفتند و مجلس در زمینه نظارت بر عملکرد مدیران جامعه بسیار کوتاهی کرده است.

انتهای پیام/