صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش 130 برابری جرائم در فضای مجازی/ اجرای طرح ردیاب ضد سرقت خودرو برای اولین بار در اصفهان

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان خبرداد؛

افزایش 130 برابری جرائم در فضای مجازی/ اجرای طرح ردیاب ضد سرقت خودرو برای اولین بار در اصفهان

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان از افزایش 130 برابری جرائم در فضای مجازی خبرداد و گفت: هیچ کس در فضای واقعی حاضر نیست شماره کارت و رمز خود را در اختیار افراد ناشناس قرار دهد اما افرادی در فضای مجازی با استفاده از ترفندهای مختلف، حساب بانکی مردم را خالی کرده اند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛سردارمهدی معصوم بیگی صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: یاد و خاطره جان فشانی های خبرنگاران برای ثبت دلاورمردی های مردم  به ویژه شهادت شهید صارمی که برپای آرمان های خود ایستاد گرامی می داریم.

وی ادامه داد: معتقدم جایگاه خبرنگار و شغل خطیر و حساس او می طلبد تا به صورت مکرر از این قشر تأثیرگذار تقدیر شود چراکه چشم بینا و زبان ساده و گوش شنوا و حلقه اتصال مردم و مسئولان بوده و رکن بزرگ کار او امانت داری است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان عنوان کرد: خبرنگاران ضمن پیگیری رسالت بزرگ خود، روح انسجام برادری و وفاق را هیچ گاه فراموش نکرده و اخبار را به موقع ضمن در نظر گرفتن آرامش در جامعه اطلاع رسانی می کنند.

وی افزود: نیروی انتظامی خود را یک نهاد پاسخگو می داند و این رویکرد را همواره در استان اصفهان در نظر داریم.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: پرونده های بالای 500 میلیون تومان بیش از 60 درصد و بالای 100 میلیون تومان هم بیش از 20 درصد رشد داشته که نشان دهنده هدف گذاری قوی این نهاد است در این رابطه عمده ترین قاچاقی که با آن برخورد و دارو و پوشاک بوده و بیش از 100 باند سرقت نیز شناسایی و متلاشی شده و عمده داروهای قاچاق مربوط به داروهای مربوط به رژیم های چاقی و لاغری بوده است.

وی اضافه کرد: باندهای زمین خواری که بیش از 46 هزار از اراضی ملی را به ارزش بیش از 47 میلیارد ریال کشف شده است  و در حوزه سرقت خودرو نیز با شرکت های معتبر مذاکراتی انجام داده ایم تا ردیاب هایی در وسایل نقلیه نصب شود و سرقت های آنها به حداقل و در حد صفر برسد که امیدواریم این طرح از آبان ماه سال جاری در استان اصفهان به عنوان پایلوت در کشور کلید بخورد.

ارتقای فرهنگ ترافیکی در دستور کار است

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان یادآور شد: آموزش همگانی در راستای ارتقای فرهنگ ترافیکی، برنامه ریزی به منظور همایش بزرگ رانندگان و راکبان قانونمند و افزایش دوربین های ثبت تخلف در حوزه راهور به منظور به حداقل رساندن تصادفات و ناهنجاری های ترافیکی در دستور کار است.

وی با بیان اینکه با میانگین کشوری جانباختگان تصادفات در استان اصفهان فاصله داریم، ادامه داد: در حال حاضرجانباختگان ناشی از تصادف راکبان موتورسیکلت و عابرپیاده از 57 درصد در ابتدای امسال به 51 درصد رسیده است که البته باید به 30 درصد برسد.

سردار معصوم بیگی با اعلام اینکه در فضای مجازی با افزایش جرم روبرو هستیم، گفت: این جرائم در ماه های اخیر، 130 درصد بیشتر شده و برداشت های غیرقانونی در رتبه اول آنها قرار دارد علی رغم اینکه هیچ کس در فضای واقعی حاضر نیست شماره کارت و رمز خود را در اختیار افراد ناشناس قرار دهد اما افرادی در فضای مجازی با استفاده از ترفندهای مختلف، حساب بانکی مردم را خالی کرده اند که نمونه آن استفاده از ترفند اپلیکشن ماهواره جیبی است که وجود خارجی ندارد.

وی با اشاره به خاموشی های اخیر در اصفهان، اضافه کرد: اگر برق قطع می شود نباید شهروندان به زحمت بیافتند بنابراین امیدواریم دستگاه های یوپی اس به زودی در چهارراه های اصلی نصب شوند البته نصب پنل های خورشیدی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان تاکید کرد: این نهاد برای امنیت و آرامش تفرجگاه ها برنامه های گسترده ای به صورت آشکار و پنهان دارد، ممکن است در برخی مواقع، افرادی اقدام به اخلال درنظم عمومی کنند که همانطور که دیدید در روزهای گذشته، عده ای را دستگیر کردند.

گوش شنوای مسئولان برای شنیدن مشکلاتشان باز است

وی با بیان اینکه خواسته های صنفی نباید منجر به سو استفاده معاندان و بی انضباطی در جامعه شود زیرا گوش شنوا در بین مسئولان برای شنیدن مشکلات وجود دارد، افزود: پایه نارضایتی های مردم در خیابان شاپور هم موضوعات صنفی بوده که باعث خرابی دستگاه ها و تولیدات آنها می شد و دریافت مالیات از آنها نیز به آنها دامن می زد که با برگزاری جلسات متعدد این مسائل بررسی شد و کشته شدن افرادی در این اعتراضات نیز شایعه ای بیش نیست و این معاندان هستند که از این مسائل می خواهند سواستفاده کنند.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: اشراف خوبی به عرفان حلقه داریم و جای نگرانی نیست اما ممکن است به عنوان دیگری بخوانند فرزندان ایران اسلامی را به خود جذب کنند، درخصوص شیادان امام زمان(عج) هم در استان اصفهان گزارش خاصی نداشته ایم.

وی در ارتباط با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در نیروی انتظامی هم یادآور شد: در این نهاد، طرح جایگزین پروری وجود دارد و باید قبل از بازنشستگی خود دو نفر جوان تر را معرفی کند، بنابراین در حوزه با مشکلی روبرو نیستیم.

لزوم آسیب شناسی چرخه بازگشت متهمان به زندان

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان بیش از 50 درصد از سارقان به تکرار جرم روی می آورند، گفت: پنج هزار و 900 نفر  به جرم سرقت دستگیر شده اند که میانگین سنی آنها نیز 25 تا 40 سال است البته باید چرخه بازگشت آنها را به زندان آسیب شناسی کرد چراکه برخی از قوانین خصوصیت بازدارندگی نداشته و بسیاری از متهمان بارها دستگیر شده اند.

وی در خصوص سرقت طلافروشی شهر ابریشم، افزود: سرنخ های اولیه در ارتباط با این سرقت به دست آمده زیرا این نوع موضوعات برای ما بسیار مهم است و به طور قطع سارقان دستگیر خواهند شد.

سردار معصوم بیگی با اعلام اینکه جلوگیری از فعالیت قهوه خانه ها به صورت مداوم انجام می شد، گفت: از آنجایی که این امر در قانون نیامده بود وبرخی از مسئولان اصفهانی نیز در سطح کشور ادامه فعالیت قهوه خانه ها در اصفهان را پیگیری می کردند، این صنف، امروزه دوباره در چاچوب قانون به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی از وجود دفاتری در کیوسک پلیس گردشگری در میدان نقش جهان وجود دارد که نظرات توریست های خارجی را ثبت و ضبط می کند، خبرداد و تاکید کرد: صد درصد توریست هایی که به اصفهان آمده بودند از سفر به این شهر و امنیت کامل آن، ابراز رضایت کرده و اظهار داشته اند که سفیران ما در کشورهای خود خواهند بود.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: مراکز مشاوره باید در کلانتری ها ایجاد شوند که در این راستا 20 مرکز مشاوره جدید در این نهاد ها ایجاد شده اند و در خصوص مقابله با محتکران نیز بر اساس قانون با آنها برخورد می کنیم و در همین رابطه انبار برنجی نیز به تازگی کشف شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!