صفحه اصلی » بین الملل » پیشروی نیروهای ارتش سوریه در عمق مناطق جنوبی تحت اشغال داعش+ نقشه میدانی

تحولات منطقه؛

پیشروی نیروهای ارتش سوریه در عمق مناطق جنوبی تحت اشغال داعش+ نقشه میدانی

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در صحرای استان السویداء توانستند ده‌ها منطقه و ارتفاع را تحت کنترل خود دربیاوردند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای ارتش و مردمی سوریه در ادامه عملیات خود در بادیه استان «السویداء» واقع در جنوب شرق کشور با پشتیبانی هوایی و یگان موشکی توانستند ده‌ها منطقه و ارتفاع را تحت کنترل خود دربیاوردند.

سایت خبری «المراسلون» سوریه اعلام کرد: رزمندگان سوری در ادامه عملیات خود در بادیه السویداء، عملیات خود علیه مواضع عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش را از سه محور شرقی، مرکزی و مناطق مرزی با استان دمشق آغاز کردند.

نیروهای سوری در این عملیات گسترده توانستند با حمله دقیق علیه مواضع عناصر مخفی داعش، ده‌ها منطقه و ارتفاع ازجمله «تل منصب، تل علم، سد الزلف، قلعه القدیمه، ارض الکراع، تلول العلیمه و …» را تحت کنترل خود دربیاوردند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، ارتش سوریه در جریان آزادسازی مناطق ذکرشده موفق شد، ده‌ها تروریست داعش را کشته و زخمی کند و خسارت سنگینی را به تجهیزات نظامی آن‌ها وارد کند.

گروهی از نیروهای متخصص سوری نیز به‌منظور خنثی کردن تله‌های انفجاری، کشف عناصر مخفی داعش، انبارهای سلاح، پایگاه‌ها و …، به مناطق تازه آزادشده اعزام شدند تا شرایط را برای بازگشت ساکنان مناطق فراهم کنند.

به گفته منابع میدانی، نیروها تلاش می‌کنند با پاک‌سازی مناطق شرقی و مرکزی استان السویداء به حضور عناصر داعش در این منطقه مهم و راهبردی پایان دهند.

بر اساس اعلام رسانه‌های سوری، در حال حاضر حدود 25 درصد از مناطق تحت اشغال عناصر مخفی داعش در بادیه السویداء و مناطق مرزی با استان دمشق به‌طور کامل امن شده است.

بخش‌های وسیعی از مناطق شرقی و مرکزی استان السویداء و مناطق مرزی با استان دمشق آلوده به تروریست‌های داعش است که استان‌های دمشق، حمص، السویداء، درعا و حتی مرز کشور اردن را تهدید می‌کنند.

نقشه اختصاصی صاحب نیوز از آخرین تحولات میدانی جنوب سوریه

انتهای پیام/ المراسلون

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!