اصفهان-+نذر+علوفه+در+پارک+ملی+کلاه+قاضی
۱۱:۲۵ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۲

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اصفهان:

دو و نیم تن علوفه نذر وحوش عباس آباد نایین شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: دوستداران محیط زیست این میزان علوفه را برای تغذیه حیوانات پناهگاه حیات وحش عباس آباد نایین نذر کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ مرتضی جمشیدیان نذر طبیعت را حرکتی خدا پسندانه برای حمایت و حفاظت از طبیعت بیان کرد و افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نایین مستقر در سرمحیط بانی چوپانان و محیط بانی بیاضه علوفه اهدا شده را توزیع کردند.

به گفته وی تداوم بحران خشکسالی تاکنون در پناهگاه حیات وحش عباس آباد  نایین سبب خشکی فراگیر و شدید مراتع و پوشش گیاهی و در نتیجه محدودیت های زیاد برای دسترسی به علوفه برای حیات وحش شده است.

پناهگاه حیات وحش عباس آباد با مساحت بیش از 320هزار هکتار ، زیستگاه انواع وحوش و پرندگان در190 کیلومتری نایین در شرق استان اصفهان واقع است.

پناهگاه حیات وحش عباس آباد با دارا بودن حداقل 5 گربه سان از 8 گربه سان فعلی در ایران، یکی از مهمترین زیست بوم های خانواده گربه سانان در ایران و جهان محسوب می شود.

در این منطقه پلنگ ایرانی، یوزپلنگ ایرانی، کاراکال، گربه شنی و گربه وحشی در نقاط مختلفی از منطقه حضور داشته و احتمال حضورگربه پالاس نیز وجود دارد.

منطقه حفاظت شده عباس اباد در190کیلومتری نایین وشهرستان نایین در140کیلومتری شرق اصفهان قراردارد.

انتهای پیام/ایرنا