Hajj-umrah-voucher
۰۸:۴۳ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۸

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان:

۶ هزار اصفهانی در حج امسال حضور دارند/ وجود هیچ‌گونه ویروسی در مکه مکرمه گزارش نشده است

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت تمامی زائران کشورمان در سلامت هستند و وجود هیچ‌گونه ویروسی نیز در مکه مکرمه گزارش نشده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ غلامعلی زاهدی با اشاره به حج تمتع امسال و با بیان این که آخرین پرواز در روز یکشنبه 21 مردادماه بوده است، اظهار کرد: امسال 6 هزار و 6 نفر از استان اصفهان در قالب 41 کاروان به سرزمین وحی اعزام شده‌اند.

وی افزود: از میان این کاروان‌ها که 12 کاروان «مدینه‌قبل» و مابقی کاروان‌ها «مدینه‌بعد» هستند 2 هزار و 650 نفر از آنان مرد و 3 هزار و 356 نفر از آنان زن بوده‌اند.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه زائران خانه خدا از 27 تیرماه اعزام شدند که روند اعزام زائران مدینه اول تا 19 مرداد ادامه داشت و زائران «مدینه» بعد از هشتم مردادماه به سرزمین وحی اعزام شدند، گفت: آخرین پروازها 24 مردادماه در فرودگاه جده نشست.

زاهدی هزینه‌ سفر حاجیان را از 13 میلیون و 500 هزار تومان تا 17 میلیون و 800 هزار تومان در استان اصفهان برآورد کرد و افزود: اختلاف در انتخاب هتل‌ها توسط حجاج موجب این اختلاف قیمت کاروان‌ها شده است.

وی با بیان اینکه در هر کاروان غیر از حجاج حاضر در کاروان، مدیر، معاون، روحانی و تعدادی عوامل اجرایی برای خدمت به حجاج حضور دارند، تاکید کرد: بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت تمامی زائران کشورمان در سلامت هستند و وجود هیچ‌گونه ویروسی نیز در مکه مکرمه گزارش نشده است.

بر این اساس؛ ایام حج تمتع از پنجم ذی‌الحجه آغاز شده و تا دوازدهم ذی‌الحجه ادامه خواهد داشت و از چهاردهم ذی‌الحجه زائران مکه مکرمه را ترک خواهند کرد.

انتهای پیام