یمن (6)
۱۲:۳۴ - شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۷

توسط رزمندگان انصارالله صورت گرفت؛

دفع حمله گسترده شورشیان وابسته به ائتلاف در مناطق مرزی با عربستان+ نقشه میدانی

حمله گسترده شورشیان وابسته به ائتلاف در محور شمال غربی کشور یمن توسط رزمندگان انصارالله دفع شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با ادامه درگیری‌ها در محور ساحلی الحدیده و مناطق مرکزی از جمله تعز، الجوف و …، از استان الحجه واقع در شمال غرب این کشور و هم‌مرز با عربستان خبر می‌رسد، صدها تن از شورشیان وابسته به ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی» حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رزمندگان انصارالله انجام دادند.

شبکه خبری «المسیره نت» یمن اعلام کرد: صدها تن از شورشیان موجود در صحرای «میدی» واقع در شمال غرب استان الحجه، حمله گسترده‌ای را علیه رزمندگان مقاومت اسلامی انصارالله با پشتیبانی هوایی رژیم سعودی آغاز کردند.

رزمندگان یمنی مستقر در منطقه قبل از نزدیک شدن شورشیان متوجه تحرکات آن‌ها شدند و در ابتدا توانستند با استفاده از موشک‌های حرارتی، شش خودروی نظامی به همراه سرنشینان را منهدم کنند.

سپس نیروها با شورشیان در منطقه درگی شدند و مانع نزدیک شدن آن‌ها به ایستگاه‌های دفاعی شدند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، رزمندگان یمنی توانستند بعد از چند ساعت درگیری نفس‌گیر، حمله شورشیان را به‌طور کامل دفع کنند و ده‌ها تن از آن‌ها را کشته و زخمی کنند.

بر اساس اعلام رسانه‌های یمنی، شمار زیادی از شورشیان موجود در منطقه با ترک اجساد هم‌قطاران خود، منطقه را به سمت مرکز صحرا ترک کردند.

شورشیان با پشتیبانی ائتلاف قصد دارند با اشغال کامل صحرای میدی، ارتباط رزمندگان یمنی از محور شمال غربی کشور با ساحل را به‌طور کامل مسدود کنند و نیروها را از مرز عربستان دور کنند.

بخش کوچکی از شمال غرب استان الحجه شامل مناطقی از صحرای المیدی تحت اشغال شورشیان وابسته به ائتلاف است و بیش از 97 درصد از استان توسط رزمندگان انصارالله و ارتش یمن کنترل می‌شود.

نقشه اختصاصی صاحب نیوز از آخرین وضعیت میدانی شمال غرب یمن

انتهای پیام/ المسیره نت