صفحه اصلی » اجتماعی » اجرای طرح مدیریت تقاضا در محدوده تاریخی و مرکزی اصفهان/ نداشتن مجوز موجب جریمه 20 هزار تومانی می‌شود

به منظور کاهش آلودگی هوا انجام می شود؛

اجرای طرح مدیریت تقاضا در محدوده تاریخی و مرکزی اصفهان/ نداشتن مجوز موجب جریمه 20 هزار تومانی می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان از اجرای طرح مدیریت تقاضا در محدوده تاریخی و مرکزی شهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تمامی خودروها در صورت نداشتن مجوز ورود به طرح، مبلغ 20 هزار تومان جریمه خواهند شد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا صلواتی با بیان اینکه شهرداری به منظور کاهش آلودگی هوا، طرح مدیریت تقاضا در محدوده تاریخی و مرکزی اصفهان را به شورای اسلامی شهر ارائه داد، اظهار کرد: این طرح که به تازگی به تصویب رسیده است و طی هفته‌های آینده مصوبات شورای ترافیک را اخذ می‌کند که پس از اجرای آن، شهروندانی که قصد سفر به محدوه مرکزی شهر را داشته باشند با پرداخت مبلغ ۱۰ هزار تومان به محدوه وارد می‌شوند.

وی از تخفیف های در نظر گرفته شده برای کسبه و ساکنان همجوار با محدوده اجرای طرح خبر داد و افزود: در این طرح برای سکنه خیابان‌های مرکزی شهر ۸۰ درصد تخفیف و برای کسبه و بخش خصوصی نیز ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان در ادامه به تشریح اجرای این طرح پرداخت و گفت: قبل از اجرای طرح، طی فراخوانی از ساکنان محدوده و کسبه می خواهیم تا مستندات مالکیت خود را ارائه داد تا ضمن ثبت این مدارک در سامانه، مجوز لازم برای آنها صادر شود.

وی ادامه داد: سایر شهروندان نیز از راه  های مختلف از جمله اپلیکیشن تلفن همراه، اینترنت یا عوامل فروش طرح، قبل از ورود به محدوده، با پرداخت مبلغی، مجوز ورود به طرح را دریافت می کنند.

وی یادآورشد: پلاک تمامی خودروهایی که در این محدوده تردد می کنند توسط دوربین های مدار بسته ثبت و ضبط شده و در صورت نداشتن مجوز ورود به طرح مبلغ 20 هزار تومان جریمه خواهند شد.

صلواتی با بیان اینکه قیمت تعیین شده برای محدوده ترافیکی با درآمد سرانه شهر بومی‌سازی شده، خاطرنشان کرد: سعی شده طرح با حداقل قیمت اجرا شود، البته در تعیین نرخ محدوده سه عامل نظرات مردم و کارشناسان و قیمت مجوز در شهرهای مشابه که این طرح را اجرا کرده‌اند، در نظر گرفته ایم.

گفتنی است مدیریت شهری اصفهان از سال ۸۹ با نصب دوربین‌های ثبت تخلف در محدوده مرکزی شهر اصفهان سعی در آرام سازی ترافیک و اولویت دادن به وسایل حمل و نقل غیرموتوری بود، اما این طرح چندان موفقیت آمیز نبود به طوری که برخی از شهروندان با خرید دو خودرو یکی پلاک زوج و یکی پلاک فرد به گونه‌ای این طرح را دور می‌زدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!